Nora 9. elukuu

Minu kullast kallim on nüüdseks kolmveerand aastat vana! Mõtlen siin endamisi, mis selle aja jooksul siis toimunud on, sest üheksa kuud on ikka tohutult pikk aeg. Üheksa kuud on üks õppeaasta, üks sõjaväe aasta, üks rasedus..  Nüüd on see nagu niuhti läinud!

Tõele au andes, siis viimane kuu on olnud väga tegus ja kui täpsustada, siis väsitav. Nora kasvatab hoogsalt hambaid ning ca 1-2 nädalat viimase kuu algusest on rohkem selline tume maa, mida hästi ei mäletagi. Vahel on tunne, et kuna nii kui nii magada ei saa, siis võiks selle öö juba vahele jätta ja lihtsalt edasi eksisteerida. Õnneks peaks tänaseks seitse hammast suus olema, mis annab omakorda lootust, et aeg, mil neid enam ei tule, jõuab aina lähemale.

Ühtlasi käisime täna perearstil ning püha taevas! Nora on juba 76 cm pikk ja 11 kg raske. Leenu oli meil aastaselt 78 cm ja 9 kg. Ehk siis Nora paneb raudselt pika puuga ära! Nagu näha, siis preilil on hea isu, nii et tema söötmisega probleemi pole. Sööb putru, soolaseid toite, puuvilju – ühesõnaga kõike. Hommiku- ja õhtusöögid teen talle reeglina ise. Sööb neljavilja – ja riisiputru, mille keedan siis lehmapiimaga ja veega läbi. Soolased toidud tulevad poest ning puuviljatuubid koos näputoiduga tellin Inglismaalt.

Muidugi on Nora ka väga palju arenenud. Üheksandal kuul on temast saamas mini- inimene. Ta oskab juba solvuda, kui Lenna temalt mänguasja ära võtab või kui ta ei saa mida tahab. Sellisel juhul toob ta esile imeliselt kõva hääle. Muideks ma pole siiani kohanud ühtegi beebit, kes nii kõvasti nutaks või jutustaks. Tal on tõeliselt kõva hääl! Usun, et kõik kes seda kuulevad, nõustuvad minuga.  Nora kimab mööda ääri ning üha enam seisab ilma toeta, küll aga peamiselt siis, kui ära unustab.  PS! Ma siiralt soovitan lapsi paljajalu hoida. Minu mõlemad lapsed on kodus ja hoidjatega ainult paljajalu ning ma usun, et seetõttu tulevad igasugu käimised, tõusmised jm palju kiiremini. Lapsel on otsene kontakt maaga ning tunneb end palju kindlamalt kui sokkis või jalanõudega.

Nora oskab öelda kolme sõna – emme, anna ja aitäh. Suure tõenäosusega ei tea ta nende tähendust, kuid samas kes teab. Näiteks tühja kõhuga hakkab ta kiirelt mäm – mäm rääkima. Ju ikka midagi juba koidab 🙂

Üheksa kuud kandnud sind südame all, nüüd üheksa kuud enda kõrval!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga