Nora 5. elukuu

Meil oli pühapäeval nii tihe ja sündmusterohke päev, et ei jõudnudki pere noorimast blogida. 25.06 pidasin oma 25. juubelit, tähistasime Nora 5. elukuu täitumist ja ühtlasi oli Lennal nimepäev! Nimedepäevadega on meil üldse huvitav lugu ja see tuli välja alles pärast seda, kui lastele nimed valitud said. Lenna nimepäev on minu sünnipäeval ja Nora nimepäev Eriku sünnipäeval!

Aga tahtsin palju tähtsamast kirjutada. Ühest armsast, väiksest, tähtsast inimesest, kes on meiega juba viis kuud koos elanud! Rasedana rääkisin Erikule pidevalt, et mõtle, kui suvi on käes, on nö. see raske aeg läbi ning elu on kohe palju ilusam. Noraga on koguaeg lihtne olnud, sest ta lihtsalt kulgeb koos meiega, olles ise täielik vana rahu. Tänaseks päevaks on preilil kaalu omajagu, ütleks et umbes täpselt 8.5 kg ning ega pikkusegagi väga alla ei saa jääda – 70 cm. Õigemini kõvera ülemises otsas. Ma nii väga tahaksin siia kirjutada mõned toredad hüüdnimed, mis ta meilt saanud on. Nii mõnigi naerab pisarateni neid kuuldes, aga kardan, et lugejate seas võib olla palju neid lapsevanemaid, kes sellist nalja ei mõista. Niisiis lähen siit sujuvalt edasi Nora oskuste juurde.

Rõõmustasin siin suure hurraaga, et nüüd hakkab see tegelane roomama, aga kolmandal päeval unustas ta selle tegevuse ära. Ma polegi täpselt aru saanud, mis trikke ta teeb, ärritub teine nii kergelt, kui midagi kätte ei saa ja lükkab end kätele püsti selle kisa saatel. Ükspäev liikus ta tagurpidikäigul ja muidugi rullib end mööda elamist ringi. Vahel võib juhtuda, et korra maja teises otsas käies, avastan ta tagasi tulles näiteks diivani tagant.

Pärast jaanipäeva lisandus Norale menüüsse üks toidukord tahke toidu näol. Seni olime ainult mõned lusikatäied proovinud, kuid nüüd võib seda juba söömiseks nimetada. Siiani saanud kõrvitsa- köögivilja – ja maguskartulipüreed, millest viimased kaks läksid hästi peale. Olen talle keele peale ka murelit ja arbuusi pannud, aga katsume endiselt ikka soolast joont hoida. Endiselt saab ta tööd teha oma igemetega, sest hambaid veel ei paista, kuid tundub, et kaugel see aeg pole. Preili ikka rinnapiimal, kuid viimased nädal aega pudeliga pooleks. Võtame suuna vaikselt suve lõpu poole ära lõpetada.

Võrreldes Lennaga, käime Noraga palju rohkem koos väljas, näiteks söömas, ujumas või võtame niisama kuhugile kaasa. Ta on oma loomult selline muhedik ja unistaja ning võib kergelt ehmatada. Näiteks minu ema toakoer ajab tal pea nii sassi, sest pole varem kedagi nii kiirelt liikumas näinud. Ujumas käies võtab ka oma harjumisaja, eriti riietus – ja pesemisruumis. Proovisin Noraga sukeldumise ka ära ning otsustasin ikka jaanuaribeebidega ka grupid kokku saada ning veealune pildistamine ära teha. Juuli lõpus võtame siis Nora ka kaadrisse! Juba järgmine nädal on neiul esimene suurem väljasõit Saaremaale, spasse. Siis saab ka kaks päeva kõvasti vees solberdatud 🙂

4 thoughts on “Nora 5. elukuu

 1. G says:

  Oi kui huvitav. Minu 5kuune preili unustas samuti roomamise ära 🤔(4,5k alustas roomamist)
  Kui ikka väga vaja siis kuidagi edasi saab aga pigem siiski tagurpidi. Ja käpuli kiigutamine teemas, eriti kui midagi kätte tahaks saada. Aga kes siis lihtsalt kiigutades edasi liigub 😊
  Aga ei saa mainimata jätta kui armas Nora on.

  • NautigeHetke says:

   On ikka veiderdajad! Meil ei kiiguta ka. Nüüd üldse ei imestaks, kui ootan rõõmsalt 6- 7nda kuuni 😀 Aga mis seal ikka..
   Nora tänab! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga