Nora 3. elukuu

Meie armas Nora on nüüd veerand aastat vana! Alles ta oli pisikene käkk ja nüüd juba nii tubliks kasvanud. Teen siis väikse kuukokkuvõtte tema toimetustest. Noral on küll alles homme arst, kuid tema parameetrid peaks jääma sinna 6,5 kg ja 64 cm kanti. Ütleme nii, et ta on päris korralik tükk juba! Lenna kaalus 4-kuuselt ka vähem kui Nora praegu. Neiu siis endiselt on rinnapiimal ning oh imet, oh imet, pole midagi muud veel proovinud. Vahel siin loen, et mõni on lapsele juba mustikamahla andnud jms. No veidi veel aega on! 🙂 Nora sööb keskeltläbi ööpäeva jooksul ca 8 korda ning endiselt öösel tahab vaid ühel korral süüa, seda 4 – 5 ajal. Magamisega on meid õnnistatud, sest ta on üsna usin unekott. Öösel magab täitsa tublilt, aga vahepeal peab ikka lutti toppima. Ärkab 7 – 8 ajal ning esimene uni on 9 – 10’ni, kui seda just uneks saab nimetada. Rohkem selline diivanil tukkumine. Siis hoian teda 12’ni üleval, vahel üritan kauemgi, aga ta lihtsalt kustub kätte ära, nii et midagi siin eriti päästa ei anna. Lõunaund magab ta 3 – 4 h ning õhtusse jääb ka üks-kaks 45-minutilist und. Viimane söök on 22.00, pärast mida ta ka uinub. Kolmanda kuu lõpuks võin öelda, et meil on juba päevakava üsna välja kujunenud 🙂 Eks mida vanemaks saab, seda vähem seda und olema hakkab. Aina tublimalt ja pikemalt on ta kõhuli, kuid käed on endiselt veidi pinges. Kolin temaga nüüd järgmisest nädalast basseini ümber ning loodetavasti saab oma väiksest lihaspingest ka vabaks. Teeme ka usinalt pööramisharjutusi, kuid päris käppas veel pole. Vaatasin just blogi arhiivist, et Lenna pööras end esimest korda täpselt 3.5 –kuuselt, nii et Noral on veel veidi aega.

Oma olemuselt on ta korralik rõõmupall ning kisa teeb väga –väga vähe. Eks ikka siis, kui põhjust on – st. ei jaksa kaua kõhuli olla või näljast juba silme ees virvendab. Talle väga meeldib, kui keegi temaga jutustab, siis ütleb reeglina ise ka sõna sekka. Ja kui pikemaks ajaks tooli oma lelusid vaatama jäänud ning üks hetk avastab, et ta ongi ainult oma elutute plönnidega omapead, siis kisub suunurga veidi alla. Norale väga meeldib, kui Lenna tema ees virvendab, saadab talle pidevalt naeratusi ja koogab (Eriku „lemmiksõna“) tema suunas.

IMG_5243

Nüüd kolmele kuule tagasi mõeldes, oli Nora saamine ikka enam kui õige otsus. See kohanemis- ja harjumisaeg läks nii ruttu ja kui ikka räägitakse, et esimesed kolm kuud on need keerulised, sest laps võib vaevelda gaasivaludes ja milles kõiges muus.. siis see „ametlik osa“ on nüüd küll väga ruttu ja valutult möödunud. Aina enam mu süda heldib, kui näen kahte õde koos kasvamas ning ka Lenna muutusi Nora kõrval. Nüüd kutsub ta teda alati mängutuppa kaasa ja tal on välja otsitud oma titeasjade kast, kus ta Norale omi lemmikuid vaadata pakub – hoiab tal neid silme ees ja üritab kätte toppida. Lennat ajab nii naerma, kui Nora midagi ootamatut teeb – jalgu vastu tema kõhtu siputab või näiteks millestki haarab. On näha, kuidas Lenna ka neid pisikesi arenguid märkab. Ei kujuta ettegi, mis siis saama hakkab, kui Nora üks hetk kõhuli maas liiklema hakkab 🙂

IMG_5171

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga