Nora 2. elukuu!

Meie armas Norake on tänaseks juba kaks kuud vana! Ma ei hakka siia pikalt kirjutamagi, et aeg läheb nii ruttu ja kus see küll ometi kaob. Selge on see, et edasi ta läheb ja mann aina kasvab. Ta on oma arengus nii tubli, et kohe hea meel on! Mis ta meil siis teiseks elukuuks teha oskab? Tänaseks suhtleb ta üsna vabalt, oskab kohe pikalt jutustada. Lisaks sellele on ta korralik rõõmurull, sest naerab igasuguste asjade peale. Eriti hea tuju on tal hommikuti, kui silma lahti teeb. Siis on võimalik kohe ühe naeratuse osaliseks saada. Naeratama hakkas ta kuskil naistepäeva ajal, nii et ei pidanudki kaua ootama 🙂  Kaela kannab juba üsna usinalt, eriti temaga ringi jalutades. Kõhuli olles pikalt ei jaksa, kuid loodetavasti kolmandaks elukuuks saab ta ka end põrandal mugavamalt tunda. Lennal oli selles vanuses päris korralik lihaspinge, ta oli jäik ning eelistas pead hoida rohkem ühel pool. Seda ilmselt sellepärast, et ta oli esimene laps ning sünnitus oli tema jaoks kindlasti raskem kui Norale. Noral selle eest taolised lihaspinged puuduvad. Ta pöörab oma pead suurema vaevata mõlemale poole, jälgib liikuvaid asju tublilt ning käed pole mitte rusikas, vaid vabalt lahti.

IMG_4465

Päevakava osas hakkab meil vaikselt midagi juba kujunema. Ööuni on meil juba nädalaid suhteliselt sama  – 22.00 viimane söök, veidi tsillib ja tavaliselt jääb kohe magama. Päeva viimane piim tuleb alati pudelist ja reeglina Erik annab selle. Eelistan anda lisapiima, kuid kui päevast on rinnapiima üle jäänud, siis saab seda. Lisapiima sellepärast, et magab lihtsalt kauem ning õhtune söötmine ja voodisse tõstmine on jäänud Erikule, et Noral ei tekiks magama minnes seost ei rinna, piima ega emmega. Nii on hiljem teistel ka lihtsam temaga toimetada, kui ta kunagi kuhugile ööseks peaks jääma. Esimene söömine on tavaliselt kuskil 4.00 ajal öösel, siis läheb söömisele maksimaalselt 10 minutit ning magab ilusti edasi. Hommikul sööb 7.00 ning siis olenevalt päevast, kas tõuseme üles või panen magama tagasi. Kui Lenna on kodus, siis võtan ta tavaliselt üles.  Päeva jooksul teeb siis kuskil 3 või mõne une rohkem. Olen üritanud lõuna ajal ühe pikema une välja meelitada – 2-3 tundi. Söömise osas ma kella ei vaata ja kolmetunniseid vahesid ei pea. Ilmselt sellepärast, et hetkel pole mul veel vahet, kas ta on tihti rinnal või ei, sest nii kui nii on ta terve päeva mu juures. Ütleme nii, et kui Lenna hakkas esimesest elukuust juba lisatoitu saama ning oli seetõttu selline kleenuke, siis Nora on peamiselt rinnapiimal ja saanud ka endale seetõttu üheks hüüdnimeks „trulla“.  Tal on nii imemõnusad pehmed põsed ning väiksed voldid jalgadel. Ma nii mõtlesin, et seekord võiks seda beebipaksust tulla küll ja näed, tuligi. Eks see kaob, kui rohkem liigutama hakkab ning rinnapiima vähem saab.

Kahe kuu pärast hakkame uusi maitseid proovima ning nelja kuu pärast tahaks püree peale üle minna. 6 -7.  kuu, kui juba „päris“toidul, tahaksin proovida öisest söömisest võõrutada ning päevaseid kordi vähendada või siis ainult pudelile üle minna. Vähemalt esialgu on plaan selline, et sügiseks tahaks öised söömised lõpetada ning ise jälle inimeseks saada 🙂

Käisime ka arstil ning 2. elukuu näidud on 5,5 kg raske ning 60,5 cm pikk. See on tegelikult ikka uskumatu, kuidas beebid nii ruttu kasvavad. Ausalt öeldes ei tundu Nora enam minugi jaoks väike. No tõesti, päris asjalik neiu juba! Alates 1. maist hakkan ma preiliga kaks korda nädalas ujumistrennis käima ja seda endiselt ikka Revalis 🙂 Ma ei jõua ära oodata, sest Lennaga nautisin taolis väljaskäimist väga.

Kuidas 2-kuuse kõrvalt muude asjadega tegeleda saan? Tegelikult üsna mõnusalt. Trennis ma küll ei käi veel, kuid aprillist on nüüd plaanis. Mõte on siis 1-2 x nädalas käia jooksmas, hüppenööriga hüpata ning tellitud sai ka üks suur pall, millel hea harjutusi teha ja 1-2x nädalas on plaanis käia ujumas. Nora-valvesse jääb siis olenevalt trennist kas Erik või vanaema.  Endiselt käin ma kolm korda nädalas Lennal lasteaias järel ning siis enne või pärast lasteaeda käin kas poodlemas või muid toimetusi tegemas. Samal ajal saab siis Erik Noraga kvaliteetaega nautida. Ja korra sai ka sõbrannaga kinos käidud ning juuksuritiir tehtud. Ühesõnaga siiani on ikkagi nii, et kui kuhugi väga tahan või vaja minna, siis käidud ka saab. Mul pole mingit probleemi rinnapiim välja pumbata ning Norale see külmkappi jätta. Kõige muuga saab Erik ilmselgelt ise ka hakkama. Ega sellise väikse ja hea lapse puhul väga muud polegi – annad süüa, tõstad õlale, paned kas kärusse või kussutad süles magama. Vahepeal lased tal omaette olla, teed õhuvanni mähkmevahetuse ajal või jutustad temaga niisama. Meelelahutuse osas võib ka karidnaid ja seintel olevaid pilte käia vaatamas ning vanni teha. Õnneks ja jumal tänatud, et ei tea me ka seekord, mis asjad on gaasivalud, nii et otsest probleemi nagu polegi, millega justkui kindlasti tegelema peaks.  Naersime Erikuga, et ühe korra sai ka kahekesi väljas käidud – ämma juures saunas.  Aga see aeg on nii lühike ja Nora juba 2-kuune, nii et küllap õnnestub varsti ka koos välja sööma ja kinno minna. Arvan, et alates 3. elukuust vaikselt hakkame harjutama.

IMG_4413

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga