Nora 1. elukuu + katsikud

Minu armas pesamuna on ootamatult saanud 1-kuuseks. Esimene kuu on nüüd küll nii ruttu läinud, et hirmuga mõtlen, kuidas varsti ilmselt kirjutan siia „Nora sai juba 6-kuuseks“. See on ainult viis korda veel nii palju, kui olnud on. Kui ma nüüd esimesele kuule tagasi mõtlen, siis ma hästi ei mõista, kuhu see aeg nii kiirelt läinud on!? Me oleme peamiselt kodus ainult olnud. Ühe korra pistsime kümneks minutiks nina õue ja Nora sai veidi kärutada ning veel oleme perearsti juures ja lastehaiglas käinud. Ülejäänud päevad on möödunud kodus süües, magades ja põetades. Naljakas on mõelda, kuidas inimene harjub üsna ruttu uue elukorraldusega. Varsti enam hästi ei mäletagi, mis elu me ilma Norata elasime. Kõik loksub kuidagi iseenesest paika.

IMG_3996

Noraga käisime ka perearstil ning kui sünniandmed olid 3900 g ja 52 cm, siis nüüdseks kaalub 4360 g ja on 57 cm pikk. Kaalutõus on natukene kehvake, kuid selle eest pikkust on visanud 5 cm! Tuleb vist taas üks sihvakas neiu 🙂 Ega preilist pikka juttu polegi, sest päevakava pole tal välja kujunenud ning ega ta suurt peale söömise ja magamise ei teegi. Küll nädala alguses panime tähele, et lõpuks on ta hakanud nägijaks, sest vaatab juba otsa ning jälgib üksikuid asju. Õlale võttes üritab juba tublilt oma kaela hoida.  Üks asi, mis on enam vähem paika loksunud, on ööunne minek. Tavaliselt jääb ta sügavasse unne 22-23, siis sööb 2-3 ajal ning hommikul kell 7 ning ärkab 9-10 ajal. Sealt läheb päev edasi nii kuidas jumal juhatab. Päeval magab ta süles, diivanil või oma mängutoolis ning suurem osa ärkveloleku ajast ta sööb või uudistab kardinaid ning seinal olevaid pilte.

Esimese elukuuga paralleelselt otsustasime pidada ka katsikuid. Täpselt nii nagu Lennaga, et jääks tallegi tore mälestus fotode näol, kes kõik teda kaema tulid.  Sõpradega tegime kolmandal nädalal ning perega täpselt 1. kuusel minisünnipäeval. Pidasime mõlemaid katsikuid lõpuks kodus ja hea meel oli kõigi üle, kes tulla said. Nora sai ka toredaid kingitusi, millest väikse vahe-tänu-kokkuvõtte teen 🙂 Nortšik saadab suured tänud teile!

Jolemi Design kinkis Norale imearmsa body ja kaelaräti, mis kindlasti leiavad meil kasutust! Igasugused omanäolised asjad on lahedad ja Jolemi kaup eristub mõnusalt tavapärasest poekaubast.

IMG_4184

Unistatsioonilt saime toreda sünniplakati Norale mälestuseks, mis sai ka tagantjärele Lennale tehtud 🙂 Üldse soovitan kõigil, kes igasuguseid andmeid/pilte jms. mälestuseks talletada tahavad Unistatsiooni lehele kiigata. Tegelikult on nii palju vahvaid variante, kuidas koduseinu erinevate plakatite näol kujundada. Olen neilt pea igaks ürituseks / tähtpäevaks miskit tellinud ja Kristiina tehtud tööga alati rahule jäänud 🙂

Nora_synniplakat_1

Kariinibaby tegi meile vahva üllatuse luti- ja käeketi näol.  Lenna titeajal kingiti meile sama tegija poolt lutikett, mis väga meeldis ja nüüd väärika koha Lenna mäestustelaekas leidnud on. Seekord uurisin ise ja saime keti hoopiski kingituseks ning et Lenna ennast kõrvalejäätuna ei tunneks, oli paki sees ka talle üks tore nimeline käekett 🙂 Minu meelest sellised nimelised ketid, kõrinad ja kaunistused on just üks sobiv kingitus katsikule minemiseks. Seetõttu on lugejatele ka üks tore soodustus. Kasutades sooduskoodi “Nautigehetke”, saate 5. märtsini tellimuselt -15% soodustust.

IMG_4237

Veel kingiti Nortšikule riideid, vannirätik, Mimi nimeline tekk, lapitekk ja raha, mille eest läks töösse juba mälestustekarp koos sünnitunnistuse kaantega. Viimaste kohta kirjutan kindlasti eraldi, kui need lõpuks kätte saan 🙂

IMG_4213

IMG_4003

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga