Nädalatoit e-poest!

Kuulen siit ja kuulen sealt, kuidas väga popiks on muutunud e-poest nädalatoidu kojutellimine. Eelmine nädalavahetus oligi ideaalne võimalus ise järele proovida, sest ei leidnud kuskilt seda aega poodi minemiseks. Kuna Selver tundub mu jaoks nii röögatult kallis, siis otsustasin proovida eCoopi. Olgu öeldud, et kodupoeks on meil Ülemiste Rimi, mistõttu on mul nii kahju, et nemad sellist teenust ei paku. Esialgu mõtlesin, et tellimine on nii imelihtne ja käib ruttu, kuid lõpuks avastasin, et mul kulus sellele ikkagi üsna arvestatav aeg. Ilmselt sellepärast, et asi polnud veel käpas. Iseenesest on kõik üsna lihtne – valid tooted ostukorvi, maksad ära, paned paika kauba saabumise päeva ja kellaaja ning jääd ootele. Mina tegin oma tellimuse neljapäeval ja kauba sain kätte laupäevaks.

IMG_5482

Aeganõudvaks osutus see, et ei teadnud kust alustada. Võtsin siis esialgu lahti sooduspakkumised ning otsustasin nädalatoidu selle järgi valida, mis parasjagu ales oli. Siis tegin ikkagi vajamineva kohta nimekirja ning jäi vaid otsi’sse sisse trükkida ning oligi olemas.

Laupäeval tõi Omniva kauba ära ja pakke avades itsitasin nagu väike tüdruk, sest võtsin kotist välja ÜHE tomati, ÜHE banaani, ÜHE pirni  – noh, nii nädalaks! Õhtul ma muidugi vaatasin seal kilohinda ja oma peas mõtlesin, et võtan ühe kilo tomateid, ühe kilo banaane, ühe kilo pirne. Nii, et lõppkokkuvõttes pidin Eriku ikkagi poodi saatma. Üks asi, mille pärast muretsesin, oli säilivusaeg.Tellisin kana, hakkliha, ribi jms. Ütleme nii, et kõik on maksimaalselt 18.05 kuupäevaga, mis ilusti klappis. Puu, juur – ja köögiviljad olid kõik ilusad ja plekkideta. Nii, et kõik oli tip – top. Ainuke asi, mis mind nii väga häiris, oli kilekottide hulk. Reaalselt kõik oli eraldi pakitud – külmutatud juurviljad, 1 õlu, 1 tomat, 1 pirn, 1 banaan jne. Milleks? Ma saan aru, et üritatakse vältida hilisemaid probleeme, aga selline ülepakendamine on nii keskkonnavaenulik. Ma pole teab mis ökoinimene, aga seda kilekotindust on tõesti palju. Ise ma näiteks poes käies kasutan kilekotte minimaalselt, vaid tomatite jaoks. Ülejäänud asjad panen lahtiselt kärru.

IMG_5483

Igatahes, lõppkokkuvõttes on see ääretult tänuväärt teenus ja minu meelest hea võimalus inimestele, kellel vahel nii kiireks kisub, et poodi kuidagi ei jõua. Muideks on see ka hea rahasäästmiskoht, kui teed ostud läbimõeldult ja kalkuleeritult.

Lõpetuseks, siis transport on üle 40 eurose ostu puhul tasuta. Samas tuleb see summa nii kui nii täis, nii et miks mitte. Meie nädala ostukorv jääb reeglina 100 euro kanti. Enamjaolt ei tule 100 eurotki täis.

PS! Kui satud tihedalt siia blogisse, siis mine anna üks toetav hääl www.eba.marimell.eu. Asume pere- ja beebiblogide katergoorias 🙂 Aitäh sulle!

5 thoughts on “Nädalatoit e-poest!

 1. Anni says:

  Mugav ja tänuväärne ettevõtmine tõesti, kuid sarnaselt muude poodidega, arvab ka Coop, et inimesed elavad ainult Tallinnas ja selle lähiümbruses 🙁 Ma ei mõtle, et iga põõsa alla peaks Omniva toidu kohale tooma, aga näiteks Tartu, Pärnu ja nende lähiümbrus…

 2. Helena says:

  Tegin eile samuti e-tellimuse, aga Selverist. Nende suur pluss on tellimuse tarneaeg – eile pärastlõunal tellisin, täna hommikul ootan juba kullerit. Lisaks oli soodustoodete hulgas palju sellist, mida ise igapäevaselt kasutame, seega toidukoti hind tuli mõistlik, kohati odavam kui oleks tulnud kodupoest Prismast. Juur- ja puuvilju saab ka ikka kiloga osta 🙂 Soovitan proovida!

  • anni says:

   Ka Coopis saab järgmiseks päevaks süüa tellida või isegi samal päeval. Ei ole see ainult Selveri nii. Juur-ja puuviljad on Selveris kahjuks kohutavad.

 3. Geiu says:

  Minul ka kahju, et nt Tartu lähiümbruses keegi poekotte koju ei too. Ilmselt kasutaks koguaeg sellist võimalust.
  Tavaliselt poes käies ALATI ununeb midagi, isegi kui nimekiri on ja ALATI ka rändab korvi midagi mida pole vaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga