Mõtted Lenna kasvatamise osas ja muud juttu!

Avastasin täna õudusega, et ma pole blogisse juba tervelt kaks nädalat kirjutanud! Pidevalt on olnud midagi teha ning nii ma selle pesakese siin unarusse jätsingi. Nüüd jälle lainel, sest tegelikult on palju millest kirjutada. Maja edeneb meil usinalt, kuid sellest kirjutan järgmisel nädalal põhjalikumalt. Seniks olgu öeldud, et kipsitöödega oleme ühele poole saanud, sel nädalal alustab oma tööga plaatija ning järgmisel nädalal hakatakse pahteldama ja värvima! 🙂 Varsti parkett, köök, tehnika ja olemegi omadega sissekolimiseks valmis. „Maja valmis“ kuupäevaks seadsime endale 15. märts ning „sisse kolime“ kuupäevaks 18. märts. Eks siis näis, kas jõuame enne või pärast. Loodetavasti õigel ajal!

Nii palju on jälle, millest mõelda. Üks asi on kõik ehitusega seonduv, teine asi puudutab kohanemist. Vaikselt on aeg seal maal, kus on vaja mõelda end oma tulevasse koju ning luua uus rutiin, mis puudutab tööd, Lenna hoidu ja Lennat ennast, muidugi meid endid ka. Lenna saab ikkagi (loodetavasti/juttude järgi) järgmise aasta sügiseks alles lasteaiakoha. Seni kuni ma tööl käin, on vaja vaadata hoidu mujalt. Õnneks on mul ema ja ämm, kuid tahaks oma kodus elades Lennat vähem solgutada. Niisiis on vaja välja mõelda uus graafik ning võibolla on vaja Leenule ka hoidja vaadata, kes oleks nõus talle mõned päevad kuus seltsiks olema. Veel on mul plaanis Lenna panna väikeste tittede akrobaatikasse/mängutundi, mille mõte meil tegelikult endil tuli. Õnneks hakkab see tund olema meie maja vastas olevas Koostöökeskuses, nii et selline paras tee minna!

Lennast nii palju, et sel aastal käisime temaga arsti juures ning pikkust on preilil 80 cm ning kaalub 9,4 kilo. Tubli ja sihvakas neiu. Tundsin muret jalgade pärast, et ehk on need natukene O’s, kuid arsti sõnul on see nii pisikestel normaalne, eriti neil, kes varakult kõndima hakkavad. Luustik kasvavat põlvest erinevalt. Mingis eas võib ka vastupidi olla, et käib nagu X- jalg.. kuid kooli minnes peaks kõik tip-top olema. Tahtsime teda ka vaktsineerida, aga pool juhuslikult enne süsti tegemist tuli jutuks, et Lennal oli muna vastu allergiline reaktsioon ning nii jäi see tegemata. Pean teda kodus nii munakollase, kui munavalgega harjutama. Kui midagi välja ei löö, siis saame oma leetrite süsti ka kätte. Kui varem kurtsin, et Lenna väga ei söö, siis nüüd, pärast öisest söömisest võõrutamist sööb ta päeval eriti usinalt. Ta saab meil palju purgi- ja tuubitoite ning üks hetk tuli ahastus peale, sest Lenna toidu peale kulub kuus ca 150 eurot. Seda on poole rohkem, kui näiteks Eriku terve kuu lõunatoidud kokku. Nii oleme harjutanud talle tavalise toidu andmist. Tegelikult talle läheb küll näiteks kausitäis putru või mõni pajaroog. Menüüsse oleme lisanud kohupiima. Mu järgmise kuu missioon on ta praktiliselt täiesti kodutoidule saada ning täna plaanin osta ära ka pikkade käistega põlle, et Lennat iseseisvaks söömiseks ette valmistada. Lasime tal eile esimest korda lusikas-kahvliga proovida ja ei olnud asi midagi nii hull. Kätte küll väga ei saanud, aga aru sai vähemalt, et toit sinna otsa peab minema. Ja loomulikult ei lubanud ta kellelgi teisel end aidata! Hetkel saab Lenna veel enne magamaminemist ja hommikul ärgates piima ning täna oli esimene kord, kui ta hommikul enam ei saanud. Ta lihtsalt magas nii kaua, et ei olnud mõtet anda. Pikemas plaanis tahangi veebruaris ta päristoidule saada, piima välja jätta ning iseseisvalt sööma õpetada (nii ruttu see vist küll ei käi, aga vähemalt alustada). Maikuus proovime potitamisega alustada. Eesmärk oleks suve lõpuks mähkme- ja lutivabaks saada.  Lisaks mõlgutan mõtteid , et võiks ta meie tulevases kodus oma tuppa magama panna ja nö suure lapse voodi muretseda. Tegelikult magab ta juba praegu üsna tublilt. Magama läheb 20 – 21 ning ärkab hommikul 8-9. Praegu ta veel ajab oma lutti paar korda öösel taga, mis iseenesest on tüütu.. aga igaljuhul kõigest eelnevast parem. Ilmselt muutub see alles pärast lutist võõrutamist. Aga võtame step by step.

Käsil on veel palju põnevat, sest aasta algusest võtsin ma end TAAS kokku ning hakkasin toitumist jälgima. Mulle tuli appi tore Kati Orgu (www.fitcat.ee), kes pakkus välja osaleda projektis, kus saan läbida tema nõustamise all poole-aastase teekonna! Sellest blogin järgmise nädala alguses täpsemalt! 🙂

20151230_110452

Telefoniga ei jää teab mis head pildid, aga selline asjapulk ta meil on.. PS! Juuksed on kasvanud ka patsivääriliseks! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga