Möödunud aasta ..

Kõige suurem otsus Meie pere kõige suurem otsus oli saada kolmas laps, kuid sellest ei jää sugugi ka maha E. isapuhkusele jäämine. Esimene neist muudab elu igavsekes, teine aga järgnevaks aastaks! E. aastaks kojujäämine on teistes nii palju erinevaid emotsioone tekitanud ning enne kõike ollakse siiski väga üllatunud. Olgem ausad, siis ka meie jaoks saab see olema suur samm ning ütleme nii, et ka meil mõlemal on vaja selle muutusega veel kohaneda.. Laseme aasta lõpu melu mööda ning siis on plaan kokku istuda ning paika panna, mida me järgmiselt aastalt ootame, kuidas soovime seda aega maksimaalselt hästi ära kasutada jpm.

❤ Kõige meeldivam kogemus Kõige  meeldivam kogemus oli kolmanda lapse sünd! Ma arvasin, et sünnitus ei saa enam kergemini ja ilusamalt kulgeda, kuid sai! See tunne on lihtsalt imeline, kui saad oma kolmanda lapse vastu võtta kõige ehedamate ja armastust täis emotsioonidega. Pärast seda, kui Roosi mulle rinnale asetati, mu pisarad vaid voolasid! Selle aasta kõige õnnelikumad pisarad!

Kõige ebameeldivam kogemus On seotud inimestega, kes üritavad mind tõmmata ja kaasata oma intriigidesse kolmandate osapooltega.. asjadesse, mis ei puuduta absoluutselt mind. Tekitatakse lausa nii suured mullid, et ei vaevuta isegi lapse sünni puhul õnne soovima. See on ilmselt minu selleaastane kõige ebameeldivam kogemus ning olen lõpuks õppinud sellistest asjadest eemale hoidma. Olen ammu aru saanud, et minu kõrval ja minu tegemiste üle saavad rõõmustada vaid need inimesed, kes päriselt ka hingega juures on.

Kõige keerulisem .. on olnud olla oma kehas. Kolmas rasedus oli minu jaoks kirjeldamatult raske. Öeldakse, et see ununeb kiirelt, kuid tundub, et seekord mitte nii naljalt. Ma tundsin end oma kehas lõksus ning liikusin viimastel nädalatel  nagu korralik rauk. Kõik oli nii valus ja väsitav ning lõpuks tundus ka ületamatult raske näiteks kahe lapsega tunnike üksi kodus olla, sest ma lihtsalt ei saanud vajadusel liikuma. Samuti võib selle aasta üheks keerulisemaks perioodiks lugeda ka Roosi teise elukuu, kui ta põhjendamatult iga jumala õhtu mitmeid tunde röökis.  Õnneks saime probleemile ruttu jälile.

Kõige meeldivamad käigud Kevadel võtsime esimest korda kahe lapse kõrvalt kolmeks päevaks aja maha ja sõitsime Noorus spasse puhkama. Väga värskendav! Suvest meenub mulle veel väljasõit imeilusasse Vihula mõisa, mille mõisakompleksis saime nautida monoetendust Indrek Taalmaalt. See õhtu oli küll täis nalja ja naeru ning saime mõnusa positiivse vaibiga sealt tulema.

Viiamane väga nauditav omaette olek oli meie pulma- aastapäeval, mil lapsed olid ämma juures öösel ja ise peatusime keset nädalat Nordic Hotellis. Käisime kinos, väljas söömas, õhtul ujumas ja saunatamas. Täielik minipuhkus!

Meeldejäävam puhkus Meeldejäävama puhkuse tiitli saab perepuhkus Tartus. Absoluutselt, kõik, mis plaanisime, õnnestus.. ja rohkemgi veel! Lastel oli tore ja meil, laste rõõmu nähes, veel toredam! Ilmselt suurt rolli mängis ka ilm, sest see oli võrratu!

Suurim üllataja Mõeldes aastale tagasi, siis suurimaks üllatajaks oligi imeline Eesti ilm! Midagi sellist pole minu silm veel varem näinud – neli kuud lakkamatut soojust! Tegelikult on minu jaoks üheks positiivseks üllatuseks ka oktoobribeebidest välja kujunenud väike chat erinevate naistega siit ja sealt. Selline mõnus väike lobanurk, kus võib rahumeeli kõigest rääkida. Vihjeks võib siis öelda, et praktiliselt enamuse ajast on teemad beebidest väga kaugel. Ja kõik on lihtne – räägid ja loed kui tahad, ei mingit kohustust! Üllatuseks on just see, et seltskonnas on kõik nii erinevad – erinevad peremudelid, erinevas vanuses naised, erinevate põhimõtetega jpm., aga klapp selle eest väga hea!

❤ Parim vaheldus Teate, ma poleks kunagi arvanud, et mu kõrval võiksid olla nii ägedad naised! Meil on juba pikemat aega  (kas äkki pea neli aastat?) olnud neljane seltskond (üks on pildilt puudu!), kellega käime end tuulutamas. Piisab vaid paarist tunnist kuus ja on nii värskendav taas “oma juttu” ajada ning head maitsvat süüa. Ja muidugi erilised tänud armsale nimekaimule, kes oh üllatust, on mind pidanud viimased SEITSE aastat IGA PÄEV kuulama. Mulle reaalselt ei meenu mitte ükski päev, mil me kirjutanud poleks. Ma ei saa isegi aru, millest on nii palju rääkida.. aga on..  Ma arvan, et Laura teab mind sama hästi, kui oma kümmet sõrme! Nii tore!

❤ Suurim tänu .. läheb kolmele suurepärasele inimesele! Minu TOP1 kuulub alati ja eranditult E.’le, põhjuseid ma ilmselt välja ei pea tooma! Aasta lõpus küll ragistasime korralikult, kuid seda on ka vaja, et aru saada, kui oluline üks inimene su elus tegelikult on. Küll aga lähevad väga suured tänud ka minu emale ja ämmale, kes on esiteks asendamatud ning teiseks meie parim backup ning ilma kelleta ma ei tea, kuidas me need lapsed küll suureks kasvataks. Ilmselt saaksime vast ikka hakkama, aga kuskilt otsast korralikult logiseks. Kolm on ikka number ja ma olen super tänulik iga väiksemagi abi eest – olgu selleks poest toodud piimapakk, lapse valvamine  dushi all käimise ajal või majutuse pakkumine suurematele, et emps saaks ka veidikene hinge tõmmata. Tänu teile on mul närvid veel omal kohal!

Ma soovin oma järgmiselt aastalt palju põnevat, uut ja lõbusat! Seega  let’s have fun! Ma kavatsen sind, 2019, maksimaalselt nautida!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga