Mis siis tegelikult haiglakotis kaasas võiks olla?

Mõtlesin, et oleks igati aus nüüd teha väike kokkuvõte, mida siis ikkagi haiglas läks tarvis ning mida mitte. Kodult Kodule saatis mulle mitu kuud tagasi juba sünnituspaki ning võtan lühidalt kokku, mis mul lõppude lõpuks kaasa võetud oli. Etteruttavalt võin sünnituspakki kahe käega soovitada!

Asudes asja juurde, siis minu haiglakotis olid olemas:

 • Plätud (sünnituspakist ühekordsed sussid läksid alguses kasutusse, kuid dushi all käies said märjaks ning vahetasin ikkagi plätude vastu välja)
 • Sünnituspakis olid olemas ühekordsed venivad püksid, sidemed, aluslina, joogipudel. Mina varusin juurde veel 3 paari pükse, ühe paki sidemeid (haiglas oli neid piisavalt, nii et pakki lahti ei pidanudki tegema, küll aga kodus läksid kasutusse). Joogipudel on hädavajalik! Kui alguses oli natukene ebamugav seda rohelist pudelit pikali olles kasutada, siis lõpuks harjus ära. Nii, et terve haiglas oleku aja kasutasin ma seda aktiivselt. Hästi mugav ja võtab kotis vähe ruumi!
 • Hambahari, hambapasta, kamm, shampoon, palsam, rinnapadjad (neid ostsin juurde, läks kokku 6 tk), huulepalsam, nibukreem (kusjuures näidisest mulle piisas), lutt, vitamiinid, hipp tee, Multi-MAM kompress. Mul oli tegelikult nende üle kõige rohkem hea meel. Haiglas veetsin 2,5 päeva ning enamus asjad kulusid ilusti ära, nii et ei pidanud koju tagasi tassima.
 • Juurde lisasin deodorandi, beebiraamatu (palju vaba aega täitmiseks), raseerija, koju minemise riided (mina olen see, kes rahumeeli haiglaürbis terve see aja ringi tatsab), imetamisrinnahoidja, beebile kojuminemise riided (samuti on beebi terve haiglas oldud aja siin pakutavate riietega), beebile fliistekk (reeglina oligi seljas haigla poolt antud body ja tekk ümber).
 • Turvahäll, soojakott.
 • Arvuti, kaamera + erinevad laadijad, kõrvaklapid

Sünnituspakist ei läinud vaja rauda ja magneesiumi, SATU Gel Wipe geeli. Ja beebile ei ole mõtet kaasa võtta seal eraldi kandmiseks riideid või mähkmeid. Vähemalt Pelgulinna Sünnitusmajast sai kõike piisavalt.

4 thoughts on “Mis siis tegelikult haiglakotis kaasas võiks olla?

 1. Saskia says:

  Kui 2 päeva ainult haiglas olla, siis jah, aga minul esimese lapsega nt kulusid küll talle lisariided ära, haiglas (ITKs) olime 4-5 päeva. Ma ei tea, võib-olla oleks haiglast talle vahetusriideid ka saanud, aga keegi ei pakkunud ja kuna meil olemas olid, siis ei küsinud ka. Mähkmeid see-eest sai hulgi ja need olid väga head mähkmed ka 🙂
  Teine asi, mida mul kindlalt veel vaja läks oli näksimine/söök. Sest haiglatoit ei olnud kuigi toitev ja lisaks mul kippus öiste imetamiste ajal kõht tühjaks minema. Öösiti näksisin kaeraküpsist vms ja mees käis iga päev päeval mingit korralikumat sööki juurde toomas.

  • NautigeHetke says:

   Pelgulinnas toodi koguaeg riideid juurde 🙂
   Meil oli 2.5 päeva jooksul kasutamiseks 4 body. Ilmselt oleks vajadusel veel saanud.

   Haiglatoit ei olnud meil ka kiita. Mees tõi koguaeg väljast. Võibolla tõesti mingi snäkk varuda, kui ei tea, kas perepalatit võimalik saada. Muidu saab mees vajadusel ükskõik mis ajal haiglast liikuma 🙂

   • Saskia says:

    Aa, ei no siis küll. Ainsad riided, mis me lapse jaoks saime olid need samad püksid ja body, mis pärast sündi kohe selga pandi. Rohkem midagi juurde ei toodud.

 2. P says:

  Kas need beebiriided,mis beebile kasutada antakse,jäetakse hiljem haiglasse ja lähevad pessu? Ma küsin puhtast uudishimust,sest puudub Eestis sünnitamisega kogemus. Siin pool vett riiete ja mähkmete jagamisega nii lahked ei olda ja ikka oodatakse,et vanematel on enda asjad kaasas ja kasutatakse neid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga