Millise mulje Lottemaa sel aastal jättis?

Vaatan siis ühel päeval kalendrisse ja sügis lihtsalt lehvitab juba vastu. Peas vasardab terve selle suve tähtsaim käik – Lottemaa. Nad ju ometigi augustikuu lõpuni avatud ning siis on pidu läbi.  Minul aga piletid ammusest ajast soolas ning ootasid pidevalt õiget hetke, et minna. Selgus, et Erikut me oma plaanidesse kaasata ei saa, seega tegime esimesed proovimised juba juulikuus, kuid küll ei sobinud ilm ja küll jäi Lenna nohuseks. Mis seal ikka.. Pühapäeval vaatasin siis taas seda saabunud augustikuud ja mõtlen, et mis asja, mul on reaalselt muude plaanide kõrval üksikud vabad päevad jäänud ning kui kohe plaani ei võta, siis jääbki lõpuks käimata. Vaatasin ilmateadet ja sai üsna kiirelt kolmapäevaks plaan paika pandud. Muidugi oli mul mingisugune ettekujutus, et mõelda vaid, rahvast ju nädala keskel vähe, kuid tegelikult oli inimesi ikka omajagu. Mul oli kindel plaan esimese rongiga minna, sest minu meelest on see täiega tore, kui need tegelased lapsi juba hommikul esimese asjana vastu võtavad ja tervitavad. Pole sellist tuima väravast sisse jalutamist ja lootmist, et ehk keegi vastu kõnnib. Hiljem on nii kui nii terve Lottemaa neid tegelasi ja lapsi täis ning reeglina toimetab igaüks kuskil omi asju. Startisimegi Tallinnast kell 8 ja jõudsime ilusti kohale!

Mul oli natukene mingisugune eelarvamus, et esimesel aastal kulges meil kogu see päev ülisujuvalt ning nägime enamus kohad ära ning lapsed said maksimaalselt vist aega veeta Roosiga, mis neile nii meelde jäi.. et vaevalt teisel aastal sama hästi vedada saab. Pean muidugi tõdema, et Lotte ja Roosiga said nad oluliselt vähem koos olla, kui möödunud aastal, kuid väga hea backupi tegid kõik ülejäänud tegelased! Muidugi arusaadav ka, et Lottet peab ilmselt igale poole jaguma ja kui ise konkreetselt juurde ei astu, siis on rong läinud.. Aga meil oli tõesti ülitore! Lenna on viimased aastad olnud alati hästi kaasatud, kui teda kuhugile mingite tegelaste poolt kutsutakse, küll aga Nora oli mu jaoks üllatus. No tõesti megajulge kolmene, kes läks rahumeeli nende suurte jäneste, koerte ja muude putukate vahele mängima. Sel korral saime palju rohkem avastada Jäneste ja Lotte maja, nägime tiirul ka mereäärset ning lapsed käisid ka esimest korda Romantika laeval ronimas. Mu jaoks on tõsine müstika, et möödunud aastal me ei näinudki Lotte vanemate tuba, Roosi tuba, katusepealset. Nii palju uusi kohti, mis jäid esimesel korral märkamata! Ja veel jõudsime lõpus veidi ronimisala avastada, mis lastele väga meeldis..

Mulle meeldis, et sel aastal oli korralik rõhk pandud spordi tegemisele. Neid mänge ja ülesandeid oli kuidagi nii palju, aga lapsed võtsid kõigest osa. Muidugi “okeiiii, okeiiiiiiii, okeiiiiiiiii” moment oli, kui lapsed läksid tegelastega lõpujooksu tegema ning Nora nendega sinna metsa vahele ära kadus. Näha oli, et ta oli juba varasemast hüppamisest ja möllamisest nii väsinud ning see jooks polnud mitte ümber maja.. vaid seal pikalt läbi metsade. Mõtlesin, et huvitav kas sinna ta jääbki. Aga see tegelane jõudis vapralt finišisse tagasi. Õhtul ütles, et tal oli päeval NIII NIIII PIKKK JOOKS.. Õnneks pidas nii ilusti vastu!

Minu siiras soovitus on Lottemaal ikka lapsed suunata nendele tegevustele ja etendustele.. suhelge ise palju tegelastega ja nii tuleb lastel ka julgus neile vastata või nendega rääkida. Ja Lottemaal on pigem nii, et ei tasu ootama jääda, et põhitegelased nüüd just sinuni oma teel jõuavad. Pigem ikka haarake ise initsiatiiv, kui tahate pilti või paar sõna vahetada. Mul oli Lottest isegi kohati kahju, kui ta eemal mingeid jutuajamisi pidas ja me ta endale pildile kutsusime. Ei saa ju öelda, et “kuule ma ei viitsi praegu”.. aga hästi tore! Mind ajas mitmeid kordi nii naerma nende tegelaskujude “töö”. Sisuliselt koguaeg lased jutul minna.. muidu on ju täitsa tore, aga eriti naljakas on siis, kui lapsed ei vasta.. siis on selline tunne nagu räägiks omapead.. Et hästi tublid, kiidusõnad!

Meie tüdrukutele Lottemaa käik väga meeldis ja minu vaatepunktist meeldis mulle, et jõudsime jälle uusi kohti avastada ning just see, et lapsed olid nii paljudesse asjadesse kaasatud. Kindlasti, kes veel käinud pole või kahtlevad, võtke see reis ette! Ma olen ikka üsna kindel, et te ei kahetse!

4 thoughts on “Millise mulje Lottemaa sel aastal jättis?

 1. Mari says:

  Kuna ma selle vaikuse perioodi jooksul käisin ikka piilumas, et kas on midagi juba lugeda 🙂 siis päris ausalt, ma loeks kõike seda, millest Sa ei kirjuta. Kogu see Lottemaa, spaa, loomaaed jms “tilulilu”, ausalt, ei kutsu lugema. Mis saab veel lugeja sündant liigutavam olla, kui aus, hingest ja südamest tulev lugu, mis kindlasti resoneeruks paljudel, sest päriselt on 2020 mingi suur muutuste ja katsumuste aasta ikka väga väga paljudel inimestel. Et kui juba vihjanud oled, siis mina loeks küll palju suurema huviga hoopis sellest, millest sa pole (veel) kirjutanud 🙂

  • NautigeHetke says:

   Väga tore, et piilumas käisid 🙂
   Ma võin kohe ära öelda, et ma ei ole ei varem ega ka praegu kirjutanud blogis teenimise eesmärgil. Teen seda enne kõike sellepärast, et see motiveerib mind talletama perekonna ühiseid tegemisi ja käimisi (mis sinu jaoks on vb “tilulilu”, minu jaoks aga väljasõidud, mis ei juhtu just iga päev). Motiveerib mind lapsi üles pildistama/filmima ja on selline mõnus ajaviide/hobi, millega pingeid maandada.. Seda sinu jaoks “tilulilu” vaatavad minu lapsed näiteks video näol kordi ja kordi õhtu jooksul, näitavad isale ja räägime üheskoos, mis me teinud ja kus käinud oleme..
   Ma ei kirjuta klikkide nimel (sest nagu sa näed, ei ole mu lehel teadlikult ühtegi reklaami üleval).
   Kindlasti kirjutan ka isiklikel teemadel, kuid enne kõike siis, kui minu jaoks õige aeg on, mitte lugeja uudishimust minu isikliku elu vastu.

  • NautigeHetke says:

   Tervitus! 🙂
   Ma vist soovitaksin siiski enne kodus Lottest veidi rääkida. Kasvõi põhitegelastest!
   Samas mul käis sõbranna oma lastega Lottemaal (nende peres on see Lotte teema üsna kaugeks jäänud) ning oli olnud super äge päev. Palju tegevust ja erinevaid kohti, kus käia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga