Mis elu Lenna elab?

Kirjutan vahepeal Lennast, sest pole seda ammu teinud. Käisime eile siis üle kahe kuu jälle arstil ning saime Leenu numbrid teada. Lenna kaalub 7880g ja on 73 cm pikk. Arst ütles, et täitsa pikk ja peenike neiu. Veel tõi ta välja, et 73 cm juures võiks ta kaaluda nii 9500g, aga kuna tegu aktiivse tüdrukuga, siis pole hullu. Lenna ju tegelikult sööb ilusti ja üsna palju, lihtsalt käib kohe oma söödud kalorid uuesti maha. Arst imestas, et oi kui ilusa sirge seljaga ta istub ja päris, kas ta juba vaikselt püsti ka ajab end. Ohh, kõrvad hakkasid liikuma ja teatasin tähtsalt, et jajaaa, ta seisab meil juba kaks kuud toe najal püsti ja poolteist kuud seab samme. Lennal mõõdeti veel peaümbermõõtu, kuulati südant ja vaadati kõrvu. Tundsin pikalt muret, sest ta pidevalt kiskus neid. Õnneks kõik oli korras ja tip-top!  Järgmine kontroll on kümnendal kuul ja siis võetakse ka vereproov, aastaseks saades saab veel viimased süstid. Arst arvas, et Lenna võib juba 9. kuul iseseisvalt kõndima hakata, nii et eks siis ole näha. Tore ju oleks!

IMG_5822

Üldiselt on Lenna nii asjalik ja armas. Tubli tüdruk! Vinguda ja naerda ta oskab. Varem oli ta koguaeg tõsine ja üllatunud, nüüd aga naerab oma kahe armsa klahviga (tundub, et varsti on neid juurde tulemas)! Iseloom on tal muidugi 5+. Lugesin kunagi mingit artiklit, kuidas kasvatada kaljukitse. Üheks punktiks oli seal, et tema intelligentsis ei tohi kahelda ja neile ei meeldi keelamine. Nojah, täpselt Lenna! Katsu sa talle öelda “Lenna ei tohi kassi sabast tirirda”, “Ei tohi koerakrõbinaid süüa”, “Sa jääd peadpidi kinni, kui tooli alla ronid”.. kui keelad, saad vastu nutu ja solvunud näo. Aga eks tuleb järjekindel olla. Lenna on  kodus ära õppinud veel trepist alla tulemise. Meil on Tabasalus siin kahe kaupa astmed ja nii ta traavib edasi – tagasi, üles – alla.

IMG_5840

Nüüd hakkan Lennaga jälle ujumas käima. Esmaspäeval saime esimese linnukese üle kahe kuu kirja ja ausalt öeldes päris nukraks tegi, sest ta oli kõik oma imelised oskused selle kahe kuuga ära unustanud. Nüüd peame jälle nullist alustama, aga ehk veel meenub.  Samamoodi on autosõiduga. Praktiliselt esimesed kaks nädalat olin ma ainult Tabasalus, sest autot polnud ning elasime sisse. (PS! MUL ON NÜÜD UUS AUTO!). See kaks nädalat oli otsustav, sest nüüd ta jälestab autosõitu. Näiteks võib ta vabalt 25 minutit järjest röökida seni, kuni hääl ära läheb või uni peale tuleb. Võite mitu korda arvata, kui rahulik on nii autot roolida 🙂

IMG_5862

Head uudised on aga need, et Lennal on unegraafik paika loksunud ning söögikorrad konkreetsemad kui varem 🙂 Leenu sööb hommikul 5.30 ja ärkab kell 9.  Esimene uni on kaks tundi, teine uni tund aega.  Õhtul läheb magama 21.30. Ta sööb kõike ning kõrvale joob piima või vett. Arst lubas nüüd ka päris piima pudrule lisada. Üldiselt plaanin novembrist alates meie toiduga harjutama hakata ning aastaselt sellele üle minna.  Ma ei suuda uskuda, et 3,5 kuu pärast täitub Lennal juba esimene eluaasta!

IMG_5876

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga