Minu piir on ületatud

November ei ole vist minu kuu. Õnneks on see kohe ka läbi saamas. Pole siia vahepeal kirjutanud, aga nii palju jama on järjest tekkinud. Novembri alguse poole sõitis mu auto vastu ämma maja seina. Ämm kasutas eelmisel õhtul mu autot ja jättis esimese käigu sisse. Mina aga kunagi parkides käiku sisse ei jäta, niisiis võite kolm korda arvata, mis mu autost sai, kui ma selle järgmisel varahommikul käivitasin. Kuna auto oli pargitud max 30 cm majast, siis lendas see koos minuga vastu maja seina. PS! Ma ei istunud autoski. Selle tagajärjel läks katki auto pamper ning kuna uks oli parasjagu lahti ning mina uksele peale kukkusin, siis õnnestus kuidagi ka suur mõlk sinna etteotsa saada. Lisaks siis sai maja seinakivid ära vahetatud. Auto ootab muidugi endiselt parandamist!

Pärast seda põntsu jäid mul autos mingid tulekesed poolikult põlema. Nii, et vahepeal põlesid, vahepeal olid kustus. Igakord kui autoukse lahti tegin, siis andurid piiksusid ja tuled virvendasid. Oli küll häiriv, aga mõtlesin, et mis seal ikka.  Eelmisel nädalal kõndisin siis töölt auto juurde, vajutasin pulti ja ei midagi. Aku oli tühjaks saanud. Ilmselt see tule virvendamine selle tühjaks sõigi. Erik siis tõttas mulle appi ja kuna mu auto on pargitud erahoovi, kus on veel väga palju sõidukeid ning kell oli parasjagu 5 saamas, siis selle auto laadimine oli ülimalt närvesööv. Minu auto mahtus täpselt nii laadima, et ükski teine auto väravast sisse ega välja ei pääsenud.  Aga kuna inimesed tahtsid ikkagi koju saada, siis lükkasime me laadimise ajal, vihma käes minu autot mitmeid kordi edasi-tagasi.  Lisaks sellele muidugi auto alalõpmata undas ja inimesed vaatasid akendest selliste nägudega nagu hakkaks me seda autot ärandama.

Siis oli selge, et auto on vaja ikkagi parandusse viia, sest sellises olukorras ma rohkem olla ei tahaks. Eelmisel nädalal läksid veel mu vanemad reisile ning me kolisime selleks ajaks nende juurde koeravalvesse. See omakorda tähendas korraliku kolimist ja manageerimist.  Paralleelselt tuli siis üritusi korraldada ja tööl käia ning vaadata, kus laps sel ajal olla saaks.  Kogu seda tralli vürtsitas veel Lenna, kes mõtles, et võiks mõne uue hamba endale hankida ning mine tea, ehk oli asi ka kohanemises ja minu närvilisuses, kuid igatahes vingus ta pea terve nädalavahetuse ja selle nädala alguse. Ei teagi, kas hakkan ära harjuma või võtab ta toone juba vaiksemaks, aga enam nii hull ei tundugi, kui paar päeva tagasi. Mulle ausõna võiks anda „musterema tiitli“, sest alalõpmata kuuleb Lenna minult lauseid „ole inimene“, „ära vingu“, „tõuse püsti, sul pole häda midagi“. Nii räägin ma siis 11-kuuse lapsega .. ja veel oma lapsega.. See tekitab veel rohkem stressi.  Kogu see nädal on tohutult väsitav olnud, sest nii paljudele asjadele on vaja mõelda ning öösel samuti korralikult magada ei saa. Eile läksin siis Lennaga Tabasallu tagasi, sest ta jääb sinna kuni homse õhtuni. See tähendas muidugi seda, et eilse öö sain ma ikka maksimumi võtta ja üksi kaks korda piima käia tegemas, seni kuni laps voodis röökis ja no ca 20 x öö jooksul lutti ette toppida on ka tõsine nauding! Eriti, kui võrevoodi üks külg alla ei käi ja selleks toiminguks on vaja püsti tõusta.

No ja kui aus olla, siis ka see polnud veel kõik.  Eile õhtul ilastas Lenna mu telefoni lõplikult ära, nii et ekraani alt on kõik märg ja kõige tipuks virutas ta selle vastu maad, mistõttu olen ma ka sellest lõplikult ilma. Mis see sel aastal ostetud Samsung S5 siis ära pole? Selline tunne nagu raha polekski mujale panna, kui autot parandada ja uusi telefone osta.

Lõppkokkuvõttes on mul piir täis ning mind valdab tülpimus, tujutus, väsimus ja mõttetuse tunne (kui see üldse on mingisugune tunne?). Erik teeb juba nalja, et ta ei hakka minult küsimagi, kuidas päev läinud on. Ausalt öeldes pole see isegi naljakas.  Ainuke asi, mida ma tõsiselt ootan, on oma koju kolimine. Oleme mõlemad tüdinud sellest pidevast edasi-tagasi sõitmisest, kolimisest ja asjade tassimisest, aga nagu ikka, siis tasub mõelda, et kõik on mööduv! 🙂

Lõpetuseks pilte Lennast, kes võttis pühapäeval osa beebide võimlemisest:

IMG_8099 IMG_8094 IMG_8097 IMG_8098

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga