Millisesse huviringi võiks lapse suunata?

Mõlgutan tegelikult juba viimased pool aastat mõtteid, et Lenna juba nii asjalik ning võiks teda hakata kuhugile huviringi suunama. Ei, ei tasu muretseda, ma ei ole selline suruja vanem, kes arvaks, et minu lapsest peaks saama see kõige kõigem ning hakkaks varakult juba sellistel eesmärkidel trenni suruma. Seda mitte. Küll aga mõtlen ma ikka, et vahelduseks lasteaiale võiksime ju kuskil koos käima hakata. See oleks nagu ema/isa – lapse oma aeg ning ühtlasi võiks olla midagi õpetlikku, mis õpetaks Lennale juba varakult avatud, sotsiaalset suhtlust, mõnda uut oskust ning enne kõike julgust. Julgust näha ja teha!

Me näeme, et Lennas on peidus see hulljulge pool. Ta saab kerge adrenaliinilaksu, kui ta näiteks mänguautoga üle radade kihutab või suurel hüppepallil kõrgustesse lendab. Ta on üllatavalt sitke ja hea tasakaaluga, mistõttu tahaks ta kuhugile liikumistundi viia. Teise külje pealt meeldib talle väga laulda. Ta väga pingsalt kuulab lastelaule ja üritab kaasa laulda ning lasteaias selgeks õpitud laulud kõlavad kodus, maja teisest otsast elutuppagi.

Oleme Erikuga palju arutanud, et mida nende tüdrukutega üldse ette võtta. Ühe külje pealt tahaks lasta neil areneda sinna, kuhu elu neid viib. Teise külje pealt on arusaadav, et esimese osa täitmiseks tuleb anda alus õppimaks tundma erinevaid alasid. Meie jaoks on oluline, et laps tegeleks millegi füüsilisega. Tänapäeval on see nii või teisiti tohutult suur probleem, et lapsed vaid nutiseadmete taga istuvad ning oma tuppa ära kaovad. Ega siin polegi kellelegi midagi ette heita, ühiskond lihtsalt soosib seda. Me ilmselt võtame sarnase suuna huviringide osas nagu oli ka Eriku lapsepõlvekodus. Näiteks Eriku lõppsuund oli korvpallikool, kus ta oma kümme aastat treenis, käis võistlustel, välismaal turniiridel, laagrites jne. Mulle tundub, et korvpallitrenn, seltskond ja inimesed tema ümber kasvatasidki paljugi temast selle, kes ta täna on. Küll aga enne seda sai ta proovida palju muudki, et leida see, mis päriselt huvi pakub. Enne korvpallini jõudmist sai läbi proovitud tennis, ujumine, karate ja isegi vist laulmine. Alguses mõtlesin, et milleks selline pendeldamine, aga tegelikult tuleb see pigem kasuks ning annab uusi oskusi juurde. Ise nähes kõrvalt, kui palju annab meeskonnasport juurde, eelistaksin last kindlasti pigem sellisel alal näha. Juba ainuüksi suure tutvusringkonna ja kambavaimu tõttu, ka oskusega arvestada teistega.

Oleks meil kodus kaks poissi, tunduks asi palju lihtsam, sest suunaks nad esialgu teada-tuntud spordialadele. Ju meile sellepärast tüdrukud saadetigi, et vähe rohkem nuputama peaks. Erik kategooriliselt keeldub tütreid korv- või jalgpalli trenni panemast. Arvab, et kui ise peaksid tee sinna leidma, siis olgu nii, aga vabatahtlikult viima ei hakka. Igatahes hetkel olen avastanud Peetris ühe toreda Mamma Mia Laulustuudio, mida külastame esimest korda kolmapäeval. Veel olen ma tuttavatelt palju kiidusõnu kuulnud Vello Vaheri tsirkusekoolist, kus tunduvad super lahedad trennid ja seltskond olema. Näis, kus see eluke meid lõpuks välja viib! Võibolla lõpetame üldse kunstiringis või viiulit mängimas 🙂

Andke palun märku, kui vanalt ja millistes huviringides hakkasid teie võsukesed käima!?

3 thoughts on “Millisesse huviringi võiks lapse suunata?

 1. K says:

  Millistes huviringides sa ise väiksena käinud oled? Kui korvpall ega jalgpall ei tundu sobivat siis mis te nt võrkpallist arvate? See veidike naiselikum ala ka 🙂 Ma ise tegelesin väga pikalt korvpalliga ja no mulle niii meeldis just see võistkonnavärk. Samas nii korvpalli kui võrkpalli on üsna raske nii väiksest peast õpetada. Lennavanustele ma pigem soovitakski võimlemis- või kergejõustikutrenne samamoodi see tsirkusekool. Need ei ole nii spetsiifilised ja palju on mängulisust, jooksmist ja hüppamist.

  • NautigeHetke says:

   Päris pisikesena käisin lauluringis.. Jaa, igasugused pallimängud tulevad vist pigem hiljem 🙂
   Tundub, et see tsirkus jääb meile esimeseks variandiks 🙂

 2. Annika says:

  Minu tütrele meeldis ka tohutult turnida, ronida , hüpata ja seetõttu suunasin ta akrobaatikasse ja see hõlmab kõike : jõudu, osavust, kordinatsiooni, tasakaalu jne. Lasteaiast tuli sujuvalt juurde iluvõimlemine, mis küll hästi välja ei tule aga oma esinemiskogemuse saab kätte. Ja laulmist joriseb lihtsalt kodus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga