Mida ühist on beebil ja tehnilisel ruumil?

Esimese hooga võiks pakkuda mitte midagi, kuid see pakkumine oleks vale. Meie majaplaneering näeb ette, et magamistoad asuvad maja ühes otsas ning kõige kaugem punkt on garaaž ja seal samas kõrval tehniline ruum. Mäletan, et kui Noraga haiglast koju jõudsime ning esimese öö tehnilises ruumis röökivat beebit kussutades rahustada püüdsime ning mis lõpuks ikkagi EMOga lõppes, naersime ikka, et küll on vajalik ruum – saab last nii magama panna, et teine ei kuule.

Oleksin ma teadnud, et kolmandat beebit saades ma sinna esimesel elukuul kümme korda rohekm satun, oleksin ruumi ehk paremini sisustanud.  Tõesti, kahe käe sõrmedest tuleb puudus, kui mõtlen nendele õhtutele, mis me seal veedame. No näiteks eile või üleeile. Olen sinna sujuvalt viinud juba tooli, treeningpalli, pesumasina peale teki..  tundub, et ruumi sisustus vaikselt täieneb!

Ootus õhtul kella üheksaks..

Rosanna tee viib tehnilisse ruumi peamiselt siis, kui ta on üleväsinud või siis, kui tal on gaasid. Emmal – kummal korral on kisa taevani ja ehkki mul on lapsest kahju, mõtlen ma iga jumala kord, et endast on veel rohkem. No Erikust ka tegelikult. Gaaside puhul ei aita muu, kui pidev kisa saatel loksutamine ja lohutamine. Õnneks seda tihti ei juhtu, vaid siis, kui ma häbematu luban endale mõne koogitükikese. Hullem veel on aga üleväsimus. Näiteks üleeile nägi see midagi sellist välja, et Rosanna pidi 18 – 19 ajal õhtul veel viimase tunnise une tegema, kuid KUS SA SELLEGA! Me muidugi venitasime omajagu aega veel mängutoas ja kuna rosinake oli juba kella neljast üleval, siis võite ise arvata, kas kaks – kolm tundi oli talle jõukohane aeg? Ei olnud. Üle, mis üle! Eks olgu tänatud ka see kõrgem taevas, et nad mind õnnistasid lapsega, keda lutt öökima ajab. See tähendab aga seda, et lohutuseks sobib vaid rind. Samas rinnaga on selline naljakas lugu, et sealt tuleb ju piim.. Küll aga, kui Rosanna on juba mitmendat tundi rinnal, siis oh üllatust, on see kõht juba ammuilma täis.  Nii me siis üleväsimusega võitleme, kussutamine (ei sobi), hüppamine pallil (ei sobi), rind (tahaks, aga piima ei taha), lutt (ei sobi). Üleeile oli ta reaalselt nii väsinud, et ma ei liialda, kui tõmban võrdusmärgi alkohooliku ja üleväsinud beebi näo vahele. Ta oli täiesti nutetud, punane ja paistes.  Pärast pikka võitlust ja jeblamist lõppes see olukord kell 22.00 1:0 meie kasuks. Ülevalolekuaeg – 6h!

Reaalsus õhtul kella üheksaks ..

Ühel õhtul olin ma juba kolm tundi tehnilises ruumis veetnud, kui lõpuks murdusin – panin aga kisava lapse turvahälli ja läksin autoga sõitma. Sõitsin rahumeeli 40 minutit läbi aukude, kuniks avastasin kruusatee, kus sain edasi – tagasi mõnuga rallida. Vähemalt magas, kuid sellise uinutamisviisi sisseharjutamine pole teab mis säästlik. Niisiis eile avastas Erik, et pärast tunnikest kisa paneb ta ka lapse turvahälli, kuid selle asemel et sõitma minna, ajab ta asja läbi kus? Ikka  meile armsaks saanud tehnilises ruumis! Alustas ta siis sellest, pani aga hälli pallile ja põrgatas seda üles- alla, mina aga istusin pesumasinal ja naersin järjekordse ajuvaba õhtu üle. Põrgatas ja põrgatas, kuid siis avastas, et auto hääled on ju puudu. Lisas need ka ning oh imet, laps juba rahunes. Kuid, kuid, kuid! Siiski ainult ajutiselt! Lõpuks oli mõistus otsas ja eilse õhtu päästis aga suure kaarega turvahälli lennutamine edasi ja tagasi. Erik lasi nii pea pool tundi kuniks Rosanna lõpuks sügavalt magas. Kui keegi tuleb veel minult küsima, et ohhhhh, mis teete? Kas vaatate filmi? Täna Pealtnägijat vaatasid? Ei. Me sisustame oma aega lihtsalt teisiti ja ehk vaataks ka, aga tehnilises ruumis pole meil lihtsalt telekat.

Kes kolmandale lapsele mõtleb ja nõu tahab küsida, siis palun ärge seda õhtuti tehke.. sest suure tõenäosusega oleks mu esimene soovitus muretseda üks helikindel tehniline ruum!

6 thoughts on “Mida ühist on beebil ja tehnilisel ruumil?

  • NautigeHetke says:

   Just! Hea oleks veel mingisugune bluetooth klapp ka kõrva panna, mis oleks telekaga ühendatud.. 2n1 – meelelahutus ja kisavabadus 😀

 1. Airi says:

  Olge selle suure kaarega turvahälli lennutamisega ettevaatlikud, kuna beebi pea ja kael on väga õrn ning ei talu kiiresti edasi-tagasi liikumist ja järsult seisma jäämist.

  Endal oli väga halb magaja esimene laps. Magas ainult liikumise peal ning iga krõps ajas ülesse kohe ja gaaside tralli sain ka kolmandaga, siinkohal tooks enda leitud ideed ja katsetused, mis minul aitasid selle aja üle elada.

  Ma leidsin enda jaoks vaikselt vibreeriva ning mootoriga kiikuva kiige, kus sai last mõnda aega hoitud ja mis nö tegeles ise lapsega ja andis mulle mõne minuti hingetõmbe pausi. Samas on hea mõte panna ka kuhugi lakke nöörid, kuhu saab kinnitada turvahälli ja siis seda seal vaikselt edasi tagasi kiigutada (päästab selga) ning minu poisi rahustas maha ka plärisev köögi kubu. Kui poiss oli hüsteerias, siis sai kubu pandud keskmise või max kiirusega tööle ja last siis seal kõrval vaikselt kiigutades jäi mingi aeg kenasti magama. Lisaks soovitan ka kandelina, kuhu sisse saab lapse panna, nii, et ta teie südamelööke kuuleb ja siis temaga toas edasi-tagasi jalutada.

  • NautigeHetke says:

   Tänud! 🙂
   Kubuvärk on meil tuttav – kõik selline mürisev on järele proovitud. Kõige tõhusam oli automüra..

   Lennutamise osas on sul muidu vägagi õigus!
   Tuleb see aeg üle elada 🙂

 2. Maris says:

  Tuleb meelde, et üks tuttav pani pesukuivati peale lapse turvahälliga, see aitas. Ise kindlasti hoidis kinni. Pea vastu!

  • NautigeHetke says:

   Proovisime järele.. Tehnilises ruumis meil nii pesumasin kui kuivati – kumbki ei toiminud 😀
   Kõik on mööduv, tänud! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga