Meie pere naine sai juba 3 – aastaseks!

Samal ajal, kolm aastat tagasi, oli Lenna juba meiega ning valmistusime Pelgulinna Sünnitusmaja kuuendal korrusel uut aastat vastu võtma! See oli üks tähendusrikkamaid aastavahetusi, mis mul siiani olnud on. Läksime uuele aastale kerge ärevustundega vastu. Loogiline kah, sest olime ühe pereliikme võrra rikkamad ning eks kõik oli siis veel tundmatu maa! Mina sain esimese öö sünnitusest puhata, samal ajal kui Erik tunde koos Lennaga mööda koridori edasi – tagasi käis. Olime siis veel nii rohelised ja juhindusime palju sellest, mida õed meile rääkisid. Esimesed pool aastat lapsevanematena oli ikka keeruline küll, samas nüüd meenutades tundub nagu aeg oleks nii ruttu läinud. Ilmselt ongi nii, et ka kõige raskemad olukorrad meie mõtetes tuhmuvad.

Tänaseks on Leenukas meil, tahaks öelda, täiesti suur inimene. Mõelda vaid, juba kolm aastat on ta meiega veetnud ja ta on meie peres tõeline silmatera. Esimene katsejänes, kellega on üllatavalt hästi läinud! Lenna on väga tragi ja tubli ning toimetab kõiki asju ise. Läheks veel ise magama ka, oleks eriti hästi! Hetkel on meil muidugi käsil „korraliku“ kolmese periood, sest solvumist, kisa ja emotsioone saab iga nurga pealt – pauh ja pauh. Vahel on tunne nagu kodus elaks üks tiksuv pomm, kes igal hetkel plahvatada võib. Eks lohutame end, et see käib asja juurde ja on taaskord mööduv!

Lennas on nii palju head ja tema siiras olek paitab südant. Jonni ja kisa vahele suudab ta olla üllatavalt tähelepanelik ja ega enam sellist nalja pole, et räägid millest tahes. Peab ikka väga vaatama, mida suust välja öelda, sest üks tüdruk paneb siin kodus kõik kõrva taha. Lenna on loomult väga hoidev. Nii mänguasjade, kodu, kui ka Nora suhtes, mis annab lootust, et neist võivad veel tulevikus suured sõbrad saada. Eriti aitab ta Norat olukordades, kus täiskasvanuid kõrval või kohe võtta pole. Vahel on nad kahekesi teises toas ja siis ikka kuulen, kuidas Lenna Norat õpetab, mida tohib ja mida ei tohi teha. Põhiline on see, kuidas ta parandab alalõpmata Nora istumisasendit (istub tihti W-asendis), et teine endale kõveraid jalgu ei saaks. Lenna näeb, kui koju tulles olen kui koormaeesel hunniku kottide otsas ning tihti avastan autosse jõudes, et Lenna on juba nii enda, kui ka Nora turvarihmad lahti võtnud ning valvab, et Nora toolist välja ei kukuks. Toas aitab ta Nora riidest lahti ja ühesõnaga sellised pisikesed asjad, mis teevad meele heaks.

Lenna vahel teatab „emme sa oled niii hea emme!“ ja ma ausalt ei tea, kust see tulnud on. Kas lasteaias on emmedest räägitud või mõnes muinasjutus on see läbi kumanud, kuid seda lauset kuulen ma korduvalt ja korduvalt. Leenu oskab endiselt komplimente teha ja see on ääretult tore.

Oma loomult on Lenna pigem tagasihoidlik ja selline jälgija tüüpi. Kindlasti ei tasu temalt oodata naeratust. See on pigem harv nähe. On täiesti tavaline, et ta teistele ei vasta. Ta on suur korra armastaja ja pedant, mistõttu on neil Noraga tihti tüli majas. Lenna sätib nii enda, kui ka mängutoas kõik ilusti paika – legod kasti, nukud magama, köök korda ning tal tekib juba hinges paanika, kui üks neljajalgne korda tehtud toa  poole tempot tõstab. Siis saabub hädakisa „tahan üksi mängida!“, „ei taha Noraga mängida!“. Pärimise peale „miks?“, saabub vastus „mina teen kõik korda, aga Nora viskab asjad laiali“. Ka siin on lootust, sest Nora ometi ju kasvab! 🙂

Tahad Lennaga jutule saada ja elu sisse puhuda? Paku kommi ja suhkur mõjub talle koheselt! Temas lööb välja korralik duracell ja paharet, kes pärast magusa söömist tempe viskama hakkab. Lisaks oskab Lenna nalja visata ning tihti tulevad sisse täiskasvanute fraasid, mis kõlavad lapse suust nii naljakalt.  Ta pidevalt räägib oma pahandusi nukkude pähe ümber. Näiteks hoolitseb ta oma Roosa tita eest ja kui too ikka pahaseks saab, siis peab ta koju jääma. Väga elavalt kirjeldab ta, kuidas tema lapsed õhtuti pahandust teevad – hakkavad aga ringi jooksma ja jonnima. Jonnivad  ja jonnivad ja jonnivad. Kõlab nagu räägiks endast. Aga tundub, et kõigil on nende lastega probleeme. Karmid lood siinpool sood!

Käes on iga, kus ei taha enam pildile jääda ja me isegi enam ei ürita. Käes on iga, kus ta oskab manipuleerida – näiteks kui ta ei saa mida ta tahab ja keegi temaga riidleb või teda suunab, hakkab ta karjuma aiiaa.. Umbes sellise häälega nagu keegi oleks talle liiga teinud. Lenna on kavalpea, võtab magusat ja peidab. Endiselt käib ISE iga, isegi kui hakkama ei saa. Käes on iga, kus õhtune magamaminek on nõrkadele. Iga, kus nipsust muutub tuju ja kui üks hetk mängib ilusti kineetilise liivaga, siis umbes 10 sekundit hiljem võib seda ka Nora peast leida.

Lennale väga meeldib väljas käia – kas siis õues, söömas, mängumaal, ujumas. Üsna aktiivne, väike tegelane. Adrenaliin ja pättused panevad ta naerma. Õues eelistab käia murul või porilompides. Lemmik küsimus on miks ja selle kohta on tal lausa oma nali.. “Lenna, sa küsid iga asja peale miks, isegi kui sa juba tead. Ma ju just seletasin sulle”. Lenna: ” Jah, miks, miks..” ja hakkab naerma. Kui saaks, sööks tihti magusat. Esimesed küsimused/teated hommikul on: mis päev täna on? Täna sööme pannkooki ja jäätist!

Uuel aastal võtame ette kohustuslikud silma – ja hambaarsti ning siis saab perearstilt ka mõõdud kätte. Hetkel kannab riideid suuruses 98 ja kaalunumber näitab 14.5 kg. Minu meelest täitsa tubli. Hindeks võib viis panna 🙂

2 thoughts on “Meie pere naine sai juba 3 – aastaseks!

  1. Kätlin says:

    “Mina sain esimese öö sünnitusest puhata, samal ajal kui Erik tunde koos Noraga mööda koridori edasi – tagasi käis”. Lennaga ikka?! 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga