Lutist võõrutamine! Kohutav, kus ma enne elasin?

Täna oli see saatuslik päev, mil mu sisetunne ütles, et aitab. Aitab lutist! Imelik on näha nii suurel tüdrukul lutti suus. Õnneks ta seda päeval juba ammu ei kasutanud. Jäänud olid vaid lõuna – ja õhtuuned. Tegime siis täna algust. Rääkisin Lennale, et saadame lutid teistele titadele. Panime ta kaks hirmvana lutti kilekoti sisse ja viisime postkasti. Kõik sujus üsna hästi.. alguses ta küll raputas pead, aga leppis ilusti. Ise veel mõtlesin, et oh kui tore, aga no oleks ma teadnud, mis mind ees ootab.

Hakkasin Lennat siis lõunaunne panema, andsin eesli kaissu, panin teki peale ning tegin musi. Lenna vaatas mind sellise näoga, et “sa enda arvates midagi ära ei unustanud või!?”. Viitas ikka koguaeg ääre peale, kus varem lutid olid. Ja kui ta aru sai, et asja ei saa, hakkas ta aga eriti õnnetult nutma. Ja nii neljase intervalliga 40 minutit järjest. Issand, mul oli temast nii kahju! Aga kuna ta juba 20 minutit nutnud oli, siis mõtlesin, et eiii, hiljem on seda veel raskem teha. Õnneks jäi ta tavapärase aja asemel 45 minutit hiljem magama ning näis, mis see õhtu ja öö meile toob. Nüüd tuleb küll süda kõvaks teha ja lihtsalt võiduka lõpuni minna. Olen ise esmaspäevani kodus, nii et loodetavasti harjub ta selle nädalaga normaalselt ära ja unustab selle luti igaveseks! Mina igatahes keeldun öösel sinna postkasti luttide järgi minemast!

Küll aga jäin ma mõtlema, et miks me teda varem ei võõrutanud? Järgmise lapsega olen ma 1000 korda targem ja võtan teadlikult ette enne aastaseks saamist luti – ja piimavabaks saada. Mõtlen siinkohal just öist söömist. Lastel pole veel iseloom nii välja kasvanud ja nad ei oska veel nii võimukad olla, kui näiteks 1.5 a.

Aga no mis seal ikka, edu meile ja teistele võõrutajatele! 🙂

PS! Andke teada, kui kiiresti teie lapsed lutist võõrdusid ja kas protsess oli väga hull?

IMG_0649

13 thoughts on “Lutist võõrutamine! Kohutav, kus ma enne elasin?

 1. Kristiina says:

  Ma võõrutasin ka Johannat umbes kuu aega tagasi. Kõik läks enamvähem hästi, ööuned olid ilusti ilma lutita. Aga siis sain teada, et hoidjad on lõunal siiski lutti andnud 😀 nii et nii palju siis minu võõrutamisest 😀 Ma lõikasin küll luti puruks, aga J’l on sellest suva, hoiab ikka suus enne magama jäämist.. läheb vist kooli ka selle katkise lutiga

  • NautigeHetke says:

   Haha 😀 Ega ma ka ei tea, kas meil nüüd õnnestub. Kas ta nüüd siis tahab öösel sul ikka lutti?

   • Kristiina says:

    Jääb magama, siis võtan ära ja öösel ei taha õnneks. Magab tavaliselt terve öö ilusti ära.

    • NautigeHetke says:

     Nii hea! Meie igatahes murdusime. Kella üheksaks oli ta nii üleväsinud ja kukkus vastu maad suu veriseks. Mõtlesime, et proovime ikka.. noo ja ta läks nii hüsteeriasse, et karjus peaaegu hääle ära. Tundus kuidagi kõik nii vale. Ma ei teagi, veidi masendav!

 2. Beti says:

  Võõrutasin ka lapse natuke rohkem, kui kuu tagasi, lutist. Laps on 11 päeva Lennast vanem :). Ja samamoodi, kuni lõunauneni polnud hullu, lôunaunne röökis 30minutit, aga magas palju pikemalt, kui tavaliselt. Ööunne jäädes röökis 40minutit. Ise samal ajal korrutasin endale: “Ei anna alla, ei anna alla, ei anna alla…”, magas terve öö! Oli veel paar päeva lõuna- ja ööunne röökimist, aga läks järjest lihtsamaks :). Mees rääkis ämmale, et võõrutame Ottot lutist ja tema arvas, et öösel võiks ikka anda…Kahju, et mõni aru ei saa, et mida hiljem võõrutus toimub, seda raskem. Mina olen igatahes rahul, et selle samamoodi järsku ette võtsin (pudelist oli juba 3 kuud võõrdunud) – ei pea kogu aeg lutti taga otsima, laps magab lõunaund 2-3 tundi ja öösel ka üldiselt terve öö (ptüiptüiptüi). Võiduka lõpuni :)! Usun, et Lennal on täna ööunne minek veel raskem, aga saate hakkama 🙂

 3. kat says:

  Meil ka see ees veel!
  Magama ööunne läheb ilma pudelita, eks? Ma olen nõrk. Pole veel suutnud. Proovin küll, aga siiani veel tulutult! Näpunäiteid?

  • NautigeHetke says:

   Jaa, pudelist loobusime mõned kuud tagasi. Meie tegime nii, et hakkasime piima lihtsalt kõrrega tassist andma. Ja ükshetk ta lihtsalt jõi sealt klaasist ehk kaks sõõmu ja ei pidanud üldse enam piima andma 🙂 Soovitan!

 4. kaisa says:

  Mina võtsin oma lapselt luti ära kui ta oli 1.2aastane,lihtsalt võtsin üks hommik ära ja rohkem tagasi ei andnud,ja nüüd on siis 3 kuud ilma ja ei olnud ei mingit nutmist ega protesti.

   • kaisa says:

    Ei olnud probleemi,sest ta jääb pudeliga magama aga tavaliselt oli tal nii et ta jõi ära pudeli ja siis lutiga uinus aga nüüd siiani ainult pudeliga,kogun ka jõudu et seda lutipudelit ära saada.joob ilusti taasist ka aga just see magama minek.õudne

 5. Kristel says:

  oojaa, me käisime pangal jalutamas üks õhtu ja Christofer kaotas luti sinna ära, mõtlesin ka,et no see märk et aitab küll. Päeval polegi midagi laps seda ei taha aga õhtul on lutt tema kaaslane, nii kui aru sai et lutti pole läks nii hüsteeriasse, viskas ennast,röökis,kõõksus ja pärast tundi aega ka maha ei rahunenud. Otsisime lõpuks mööda elamist teise luti üles ja andsime talle, laps magas poole minutiga. Hetkel me teda ei võõruta sellest, ootame kuni ta saab aru, et lutt pole enam tema jaoks.
  Aga teile edu ! 🙂

 6. Triin says:

  Edu!
  Minul pole lutilapsi.
  Suurem laps sai rinda natuke üle 1 aasta. Mul polnud veel plaanis ära jätta, aga ühel õhtul jäi ilma magama ja siis mõtlesin, et proovime teisel õhtul ka ja nii see läks ehk siis rahulikult. Aga mõnda aega oli tal asendustegevuseks siis minu juuksed, aga see möödus üsna pea ja oskas abivahenditeta magama jääda toas 🙂
  Väiksem on 1 aasta ja 4 kuud ning saab veel toas enne tudu rinnapiima, aga on ka ilma selleta kenasti uinunud. Lõpetamise plaani veel pole, näis 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga