Lenna kaheaastane sünnipäev, kingiideed ja aasta lõpp!

Kirjutasin juba ühes postituses, et olen sel aastal nii põnevil detsembrikuust – üleüldse aasta lõpust! Seekord on kõik kuidagi palju erilisem, sest saame jõuludeks täitsa oma kodus valmistuda. Novembris on mul plaanis teha suurem jõuluasjade ostmine. Aliexpressist tahame osta maja ümber 100 meetrit valgustust, et õuest vaadates kodu valge oleks. Tuppa tahaks tuua palju punast, elutoas välja vahetada bleed, padjad ja vaip ning jõulusussid tahaks kuhugile riputada ning küünlad välja panna. Detsembri alguses tuleb ka koju ilus kohev nulg ning seekord on Lenna pärast null mure, kuid õnneks on meil kass, kes seda kompenseerib. Lenna saab juba sel aastal kaheseks ning tundub, et on täitsa õige aeg päkapikkudega alustada. Nii, et kellel on häid ideid, mida 2-aastasele sussi sisse panna, andke teada! See ei pea ainult söödav olema. No näiteks ühel päeval tahaks talle sinna plasteliini sokutada, sest nii lihtsat asja meil kodus polegi ning tundub, et isegi lasteaedades voolitakse, miks siis mitte kodus!?

Ka sel aastal plaanime Lenna sünnipäeva aasta viimasel päeval pidada. Nii, et sõbrad ja perekond, ärge end päeval kuhugile ära sättige – tahaks teid 31.12 päevasel ajal näha ning head vana – aasta lõppu soovida! See on ka üks põhjuseid, miks me Lenna sünnipäeva suuremalt pidada tahame. Kuna ta nii kui nii on endale nii laheda päeva valinud, siis tähistaks juba nii, et 2in1. Plaan on pidada mängutoas, aga oleme endiselt koha otsinguil. Eks kui kõik asjad selguvad, kirjutan jälle pikemalt!

Oleme ise ja perekond on juba uurinud, mida Lennale sünnipäevaks/jõuludeks kinkida. Olen alati pooldanud, et lapsevanemad teevad listi või annavad mingi suuna kätte, ei tekiks palju korduvaid ja eale mittevastavaid kingitusi. Ausalt öeldes on mul Lennast jube kahju!  Jumal tänatud, et ta lasteaias käib, sest kodus tal eriti mänguasju pole. Me reaalselt polegi pärast esimese aasta sünnipäevapidu suurt midagi soetanud. Loen tihti, kuidas vanemad muretsevad, et asju liialt palju ei tekiks ja mure on ülekülluse all.. siis meil on vastupidi, Lennal pole väga midagi! Mängutoas on legod, mida on täpselt nii palju, et üks suur maja ehitada. Siis leiab sealt veel kaks nukku, käru, titevoodi, titevanni ja pesemisasjad ning puidust klotsid. Ja siis on tal veel imeväike joonistustahvel ning vildikad ja valge paber. Vaene laps ja tegelikult mitte irooniaga, sest vahel on küll tunne, et ta ei taha nende samade asjadega enam mängida. Ausalt öeldes endalgi hakkaks igav! Septembri alguses mõtlesin, et võiks ju uusi asju soetada, aga aasta lõpp tundus nii lähedal olevat ning kuna sünnipäev ja jõulud on tema jaoks nii kui nii kingituste kuu, siis ei näinud mõtet.

Nüüd juba käed kibelevad, et teda uute asjadega üllatada. Veel nii palju, et meie Lennale otseselt sünnipäevakinki ei teegi, vaid seni kuni sünnipäevi suuremalt korraldame, teeme hoopis jõuludeks asjalikuma kingi. Nii kui nii sünnipäeval saab ta külalistelt igasugu nänni. Sel aastal plaanime Lennale kinkida köögi ning oma vanematega sain juba jutule, et muu nänn – potid/pannid/köögitarvikud tulevad nende poolt. Kõik need asjad tellime Ikeast korraga ära. Ja kuna järgmine laps on ka neiu, siis usun, et need köögiasjad leiavad mängutoas veel pikalt rakendust.

desktop41 lenna-sunna-21Panen siia kirja listi, mis võiksid Lennat veel väga huvitada ja teen ka siit ettepaneku, et kui keegi külalistest leiab, et soovib midagi antud nimekirjast kinkida, siis andku teada, tõmban siin blogis jooksvalt teistele nägemiseks maha, siis nii ei teki ka korduvaid kingitusi 🙂 Kuigi meil endil on kombeks alati tsekid igaks juhuks alles hoida, kui kuskil laste sünnipäevadel käime, sest kui hiljem peaks selguma, et sünnipäevaline sai kaks ühesugust asja, siis on võimalus vanemal ise kingitus ümber vahetada.

 • Puidust mängusöök (hommikusöök, puuvili, õhtusöök, magustoit) – kuna köögis on kõik vajalikud tarvikud jõuludeks olemas, siis on tore, kui ei pea toitu ette kujutama, vaid Lenna saaks oma tittedele midagi sisse ka sööta. Eelistaks puidust mängusööki plastikule.
 • Puidust mänguröster – kööki väike täiendus.
 • Lego duplo – see on igal ajal vist kõikide laste hitt ja mida rohkem klotse, seda uhkem. Lenna lemmikuks on igasugused lego duplo loomad, keda ta kodus rongiga majja sõidutab. Ja muidugi ehitamiseks lihtsalt tavalised klotsid või lego alusplaadid, mida alati napib.
 • Tähtede või numbritega puslematt – kass on vana puslematiga hävitustööd teinud! Ütleks isegi, et hädavajalik ning kulub ka Noraga ära!
 • Plastikust kiik või ämblikkiik – mõlemad on lemmikud ja kuluvad järgmisel suvel õue saabuvale mänguväljakule ära. Kvaliteetseid ja hea hinnaga ämblikkiike võib leida SIIT.
 • Ohtralt vannivahtu + vannilelud  – lelud, mis ei oleks pardid ning eriti väärt on need, mis endasse vett ei kogu!
 • Kahes osas pidzaama Lenna kannab 92. suuruses riideid.
 • Play Doh plasteliin – mittetoksiline ja pehme ning mugav topsikutesse tagasi panna, et neid hiljem korduvkasutada saaks. Play Doh’il olemas ka tegelikult erinevad šabloonid, mille järgi voolida.
 • Muinasjuturaamatud – meil on tõsine puudus neist ja peame koguaeg muinasjutte ise välja mõtlema. Raamatud meil iseenesest on, aga 2-aastasele liiga keerulise sisuga. Seega kõik eakohased, trükitähtedes, lühikese sisu ja põnevate piltidega raamatud on teretulnud.
 • Pusled – samuti on puudus eakohastest pusledest. Kõige paremad ja lihtsamad on ilmselt puidust pusled või siis väheste tükkidega, aga paksemast materjalist. St. papist pusled lähevad 2-aastase käe all kergelt katki.
 • Raudtee ja rong – olen Lenna tihti mängutubades ja vahel ka venna kodus rongiga mängimast leidnud. Eriti meeldivad talle need, kus rongiosad omavahel magnetiga haakuvad.
 • Kopp, traktor, buldooser, veoauto.. – meeldivad väga!  Eriti sellised, mis häält teevad ja liiguvad.
 • Kahepoolne tahvel – avastasin detsembrikate grupist selle ühest nimekirjast ja see on tõesti lahe leid. See võib osutuda potentsiaalseks hitiks, sest Lenna on suur joonistamise fänn :)Loodetavasti on listist kasu ka teistel pea 2-aastaste laste vanematel, kes kingitustega jännis on!

lenna-manguasjalist

9 thoughts on “Lenna kaheaastane sünnipäev, kingiideed ja aasta lõpp!

 1. Carmen says:

  Tead, väga imelik asi juhtus. Ma nägin Lennat ja sind unes (beebikõhuga) kuigi ma polnud eelnevalt su blogi lugenud ega miskit.

 2. Triin says:

  Raamatutest.
  Muinasjuttudeks on veel vara.

  Soovitan eesti kirjanikke, tõlkekirjandus on tihtipeale nii kehvas eesti keeles.

  Väga hea on J. Oro Muna raamat.
  https://www.rahvaraamat.ee/p/muna/654511/et?isbn=9789949950232

  Ka üks vahva papiraamar Meil maal
  http://www.apollo.ee/meil-maal-papiraamat.html

  Mõnusad on ka kleepsuraamatud: pildid, silma-käe koostöö harjutamine, vanem saab jutustada. Maksimarketis /Konsumis olen mitmeid nüüd ostnud oma 1,9aastasele.

  Kuna peagi sünnib beebi, siis võiks ju Lennal olla oma beebinukk.

  • NautigeHetke says:

   Tänud soovituste eest! Ma mõtlesingi pigem kergemaid lugusid, kus ta ära tunneks tuttavad, lihtsamad sõnad 🙂
   Kleepsuraamatuid oleme aegajalt ostnud, aga ega neid ka kunagi küllalt pole!

   Lennal kaks beebinukku olemas, kelle eest järjepidevalt hoolitseb.. küll aga tekkis mõte, et ehk võiks ka üks juustega nukk olla.

 3. Küsimus says:

  Valgustuse sain mina facebooki lehelt Liisily Boutique üli soodsalt, ostsin eelmisel aastal ja sellel aastal vaatasin et müüvad jälle Ostsin nüüd tuppa sellised lahedad pallikesed ka 🙂

  • NautigeHetke says:

   Välja panemiseks jäävad need lühikeseks, vaatasin et 8,5 meetrit.
   Küll aga tuppa annaks ehk midagi toredat välja mõelda 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga