Lenna haiguse kulg & tubli Nora!

Meil on viimased nädalad väga Lenna keskselt läinud, tegelikult pea kuu aega juba. Kõigepealt oli tal see õnnetus, siis borrelioos ning alles eile läks ta esimest korda lasteaeda. Lenna borellioosist nii palju, et antibiootikumiga tõmbas igasugune punetus alla ja valu kadus, kui silmanähtavalt siis vasak näopool ei teinud koostööd selliselt nagu parem pool. Pilgutas väga erinevalt, vasak suunurk ei tõusnud üles nii nagu parem jpms.

Tegime kõik see kaks nädalat näolihaste harjutusi ning panen siia ka kirja, juhul kui kellelgi tarvis peaks minema:

  1. Tuli öelda võimalikult palju täishäälikuid suure suu ja kõva häälega – pikalt ja kõlavalt
  2. Imestunud nägu – mõlemad kulmud hästi üles ja siis alla ning proovida teha kurja nägu
  3. Silmad tuli tugevalt kokku pigistada ja suurelt lahti teha
  4. Suurelt naeratama
  5. Põsed punni puhuma
  6. Lisaks soovitati nõrgema poolega nätsu närida.

Ütleme nii, et meil taastus nägu väga ilusti ja tundus, et kõik on tore ja hästi! Küll aga avastasin üks hetk, et oleme taas hammaste juures tagasi. AB ajal läksid tema täiesti valged hambad pruunikaks, tekkisid randid ja tegelikult päris õudne, sest ei teadnud, kuhu see siis välja viib. Külastasime hambaarsti ja ta eemaldas mingisuguse pealmise katu, mida hambaharjaga ära ei saa ning ütles, et pidi ka ise tugevamalt misiganesotsikuga tegema. Hambad korras, rõõm suur! Võibolla peame ühe korra selle protseduuri uuesti läbi tegema. Olime juba AB kuuri lõpetanud, kui hakkasime tähele panema, et ta käib väga tihti vetsus. No ikka erakordselt tihti. Täna oli meil perearst ja peame veel proovi viima. Leenu oli täpselt kolm nädalat kodus ning selle aja jooksul jõudsime arusaamani, et paneme ta siiski eelkooli (kuhu ma juba korra ta kirja panin, aga mõttest siis loobusin). Ilmselt läheb Lenna järgmisel aastal juba kooli, kuid see on veidi pikem teema ja kirjutan vast mingi hetk pikemalt.

Küll aga viimased 1.5 kuud on kõik päris palju Lenna ümber keerelnud (oleme palju jalutamas käinud ja niisama kahekesi olnud) ning nüüd siis on Rosanna end ka pea nädalaks koju poetanud. Nora on meil terve see aeg nii tubli olnud, sest on käinud 4x nädalas lasteaias ning sealt tulles oleme tihti Erikuga kordamööda endale aega võtnud. Vaene keskmine laps on kuidagi radarilt nii maas olnud ning lõpuks leidsime aega ka temaga midagi toredat teha. Niisiis Lenna läks meil eile üle pika aja esimest korda lasteaeda ja Rosanna jäi mu emaga. Meie aga võtsime Noraga hommikul suuna Nõmmele, jätsime auto keskusesse, jalutasime legendaarsest Sõõrikukohvikust läbi ning sai lõpuks Noragi sõõrikut süüa. Otsustasime linna liikuda  rongiga, sest Nora pole ka rongiga varem sõitnud. Sõbranna tuli oma lapsega meiega ühes ja külastasime Nukuteatrit. Nii tore käik oli ja üldse vahva vaadata, kui laps esimest korda midagi teeb või näeb. Isegi rongisõidu kohta küsis Nora, kas seal on uksed ka ja ega sealt välja ei kuku? Nägi, kuidas tänavamuusikutele sente poetasime ja uuris, kas teatris tuleb riided ka ära võtta? Käisime vaatamas sellist etendust nagu “Kodud”, kestis teine 30 minutit ja no tõesti väga tore oli! Lapsed vähemalt naersid palju ja nii vahva oli näha Nora itsitamist. Nii, et pere väiksematele väga soovitame!  Hiljem käisime Maiasmokas söömas ja siis rongiga kodu poole tagasi. Nii huvitav oli jälgida, et kui Nora on kambas, siis ta on alati kõige kõvahäälsem, kuid eile üksi olles ristivastupidi. Nii tubli, armas ja mõistlik laps! Tundub, et talle ongi sellist omaette aega ka vaja, et ta ei peaks tähelepanu eest nii metsikult võistlema. Hästi tore ühine hommikupoolik oli!

2 thoughts on “Lenna haiguse kulg & tubli Nora!

  1. Kat says:

    Mina plaanin ka tüdruku varem kooli panna. Ta sündinud umbes 2 nädalat varem, kui Lenna. Mõtlesin ja mõtlesin, rääkisin erinevate õpetajatega, ja otsustasin ikka eelkooli panna ja uuel õppeaastal kooli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga