Laste ühine sünnipäevapidu!?

Me oleme alles otsapidi septembri lõpus, kuid sean mõtteid juba laste sünnipäevade osas ja esimest korda olen ma dilemma ees, kus ei suuda otsustada, kuidas me peaksime tegema. Lenna õige sünnipäev on aasta viimasel päeval ning Nora oma tuleb 25 päeva pärast juba järele. Minu arvates on sünnipäevade vahe  ja lisaks veel vanusevahe nii väike, et mõistlik oleks üks korralik suur pidu korraldada. Ikka on neid, kes mõtlevad, et milleks üldse nii väikestele lastele pidu tarvis, saab ju ka kodus tordiga asja ära lahendatud. Küll aga meie pere ei saa ilma sünnipäevapeota, sest esiteks meeldib mulle loomulikult korraldada, teiseks meil on seltskond kellele korraldada, kolmandaks lapsed tunnevad mängutubades mängimisest rõõmu, nii et ma ei saa kuidagi kohe pidu pidamata jätta. Ma ei tea, mis värk meie pere – ja tutvuskonnas on, aga meie perekonnas on kokku ainuüksi juba 8 last ning sõpruskonnas 7 last, kellele lisanduvad veel mõned meie ühised mängukaaslased lasteaiast ja beebigrupist. Seega ei kujutaks ma kohe üldse ette, et selline hulk lapsi mul kodus ja talvisel ajal veel toas mängiks.

Siiski, siiski, olen ma kindel, et üks suur, ühine sünnupäevapidu toimub, aga õhku on tekkinud nii palju erinevaid küsimusi. Alustan algusest ja palun, kes on need olukorrad kuidagi hästi lahendanud või seda kõrvalt näinud, andke kohe rõõmsalt märku!

  1. Kas üldse koos pidada? Sünnipäevade vahe on just kui 25 päeva, samas on see peaaegu, et terve kuu. Ise olen mõelnud, et pean sünnipäevasid seni koos, kuni Lenna juba nö „oma pidu“ tahab. Ma eeldan, et see saab olema seal koolitee alguses? Seni aga ei näe mõtet 25 – päevase vahega mängutubasid rentida, süüa vaaritada, tort tellida, pildistaja ja samad külalised kutsuda.
  2. Millal pidada? Lenna on meil sünnipäevaks maailma lahedaima kuupäeva valinud ning kaks aastat oleme aasta viimasel päeval ka tähistanud. Mulle juba meeldib see mõte, et aasta viimasel päeval tulevad perekond ja sõbrad kokku, saame üheskoos mõned tunnid veeta – juttu rääkida ja lapsed mängida ning siis õhtul teeb juba igaüks oma plaane edasi. Samas tunduks nagu veider Nora sünnipäeva nii palju ette tähistada. Aus oleks justkui kuskil vahepeal tähistada, näiteks jaanuari keskel. Ja siis jälle tekib küsimus, et kuidas ma Lennale seletan, et täna on su sünnipäev, aga pidu toimub kahe nädala pärast!?
  3. Mida õigel päeval teha? Kui pidu toimub näiteks jaanuari keskel, siis mõistlik oleks õigel päeva enda poolt kingitus üle anda ja ehk väike tordisööminegi teha!?
  4. Kuidas kutsuda? Ma ausalt ei eelda, et Lenna lasteaiasõbrad Norale kingitusi teeks või vastupidi. Seega, kuidas on mõistlik teha? Paljud vist lähevad seda teed, et kui näiteks Lenna ootab sünnipäevapeole oma külalist, siis on see juba kutsel märgitud. Tahaksin eos juba vältida sünnipäevakingituste kuhjasid ja õnneks olen ma selle igal aastal lahendanud selliselt, et teen vajalikest asjadest nimekirja. Külalised valivad ise välja ning annavad teada. Oleme nii paljudel laste sünnipäevadel käinud ning see on tohutult tobe, kuidas külaline on oma aega ja raha kulutanud, kuid tegelikkuses last see asi isegi ei huvita ning suure tõenäosusega jääb see nurka seisma.
  5. Kus pidada? Silma on jäänud super lahe mängutuba “Väike linn”. Kodulehe järgi olen ma küll armunud, sest idee ja teostus on super. Mängutuppa ongi reaalselt ehitatud väike PUIDUST(!) linn, kus on erinevad majakesed ja korrused. Näiteks võib sealt leida perearsti kabineti, millest saab liumäe kaudu väljuda, töökoja, päästekeskuse kooli ning kodu. Ühtlasi saab ümber majade liigelda laste elektriautodega. Seal on ka nö “lasteaed”, kus saavad väikelapsed vanuses 0-1 aasta mängida ning see on eraldatud eraldi aiaga ning asub sagivast linnarahvast eemal. Samas mõtlen ma seda, et kas Noral oleks seal millegiga mängida?

Mis veel kingitustesse puutub, siis katsun alati sättida nii, et oleks mingisugune combo. Möödunud aastal tegime kamba peale sellised kingitused, et Lennal oleks mängutoas oma kööginurk, kus pottide – pannide – toitudega askeldada. Tundub, et sel aastal läheb suur nukumaja käiku ning kuna otsustasime, et jõulude ajal saavad nad nö „lastekingituse“ ja me Erikuga teeme omavahel „perekingitusi“, siis saab see nukumaja just nende ühiskingitus olema. Sünnipäevadel siis igal ühel oma kink.

Jah, pean tõdema, et need on tõelised esimese maailma probleemida, kuidas, kellega ja miks 1 – ja 3- aastase lapse sünnipäeva pidada. Samas nagu ilma ka ei saa 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga