Laste esimesed dokumendid!

Meil oli plaan oma ID-kaarte uuendada, sest vanad kaotavad juba augustis kehtivuse ning siis tekkis mõte, et lastel võiks ju ka olla. Esiteks nii mugav on rahakoti vahelt kohe laste isikukoodid leida ning teiseks, kes teab.. ehk tekib suvel spontaanne mõte näiteks Riias ära käia. Niisiis hea, kui on olemas! Viimati uuendasin oma dokumente seoses perekonnanime vahetusega ning sellest on möödas juba viis aastat. Mäletan, et tol korral läksin ikka Lasnamäe (seal olevat kõige lühem järjekord) teeninduspunkti kohale, tegin seal pildi, pidin ikka ootama ja taodeldud ta sai.  Nüüd siis hakkasin uurima, et ehk oleks ikka võimalik neti teel kõigi nelja dokumendid ära teha, ilma et peaks hakkama lastega kuhugile kohale ronima. Ausalt, Eestis on ikka superluks elada!

Selleks, et taodelda oma kõigile pereliikmetele dokumendid, piisab vaid kodus pildi tegemisest, logid sisse SIIN , seejärel sisened soovitud nimega (enda või lapse omaga), kontrollid andmed, laed pildi üles, maksad ära ja voila. Nädala pärast olemas!

Esiti arvasin, et Norast saab olema keeruline pilti teha, kuid tegin täpselt kolm pilti, millest viimane vajas veidi tuunimist ja läks ilusti läbi. Kuigi laps on minu meelest natukene fookusest väljas. Põhimõtteliselt jälgisin seda, et oleks neutraalse näoga, vaataks otse kaamerasse, taust hele ja hiljem siis võtsin natukene varjusid vähemaks.

Õhtul pildistasin Eriku ja Lenna ka üles! Erikule kulus kaks pilti, mis nägid minu meelest täpselt ühesugused välja ja ka Lennaga läks üsna lihtsalt. Ei tea, kas oli väsinud või oli asi milleski muus, aga pea tahtis koguaeg viltu vajuda.  Ise oleksin valinud keskmise pildi, aga Erik arvas, et võiks ikka vähe lõbusam olla. Niisiis laadisin viimase üles ja sobis seegi! Lugesin veel kuskilt, et laste piltide osas ollakse natukene leebemad, sest ega neid on tavapäraselt ilmselt üsna keeruline paika saada.

Hinna osas nii palju, et täiskasvanute ID-kaardid läksid maksma 25 eurot/per nägu ning laste omad 7 eurot/tk. Laste omad iseenesest väga soodsad ning arvan, et tasuks igal juhul ära teha 🙂

Ja üks asi, mis mulle esialgu segaseks jäi, oli see, et ühtegi teadet meilile ei saabunud – ei maksmisest ega sellest, et asi on töösse läinud. Kirjutasin veel eraldi PPA’sse ning sain vastuseks, et teade tuleb vaid siis, kui dokumendid on valmis. Lihtsalt teile ka teadmiseks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga