Lapsevabad päevad

Meil õnnestus Lenna kaheks ööpäevaks ämma juurde saada, või no pigem ta küsiti sinna, nii et ise väga pressima ei pidanudki. Hädasti oli vaja vabu päevi, et midagi kodus ära teha. Kellel veel lapsi pole, ei saa ilmselt aru, millest ma räägin. Need, kellel on, saavad ilmselt rohkemgi kui hästi aru, et lapse kõrvalt ikka väga midagi ära ei tee küll. Saab ehk poole vinnaga koristatud ja söögid tehtud ja see on ka kõik.

Niisiis mõtlesime, et oleme tublid ja värvime endal värvimata liimpuidu osa „terrassil“ (mida veel pole) ära. Erik tuli siis teisipäeval ruttu töölt ja ega aega polnud raisata, praktiliselt autost kohe värvima! Saime lõpuks kella seitsmeks värvitud ja siis mõtles Erik, et niidaks kiirelt muru ka ära, kuna lähiajal saabub ilmselt muld. Küll aga läks murutraktor just sel hetkel katki ning oma aega sai sisustada hoopis selle parandamisega. Ja siis ruttu – ruttu käisime pesemas ja kiirelt autosse ning Sellerisse sööma. Ikkagi vaba õhtu ju. Olime õhtuks juba nii väsinud, et süüa ka korralikult ei jaksanud. Tellisime eelroad ning lõpuks kui pearoad saabusid, jäid need praktiliselt alles. Klienditeenindaja tundis end eriti ebamugavalt, sest arvas, et toidul oli midagi viga. Haigutasime ja lihtsalt passisime ja siis tekkis mõte, et kuule äkki peaks ikka kinos ka ära käima. Siis saaks nagu linnukese kirja, et kõik on tehtud ja film ka nähtud. Sõitsime siis Mustamäe Apollosse – me viimasel ajal ainult seal käimegi ning ostsime piletid „Now you see me 2“’le. Märgin ära, et ainukesed vabad kohad olid ESIMESES reas ja see film kestis üle kahe tunni. Ütleme nii, et Erik kustus kuskil poole tunni peal ära ja mina pidasin vaevu lõpuni vastu. Lõpuks äratasin Eriku üles ja seadsime sammud koju magama. Esimene lapsevaba päev oli edukalt lõppenud.

Järgmisel hommikul magasin rahus 9.45’ni, kui kuulsin läbi une, et skype piiksus. Ema teatas rõõmsalt, et stardib 15 minuti pärast poodi ning et kas tahan kaasa minna, sest läheb parasjagu ka maasikaid ostma. Mul lõi kohe häirekell tööle, sest see tundus kui viimane võimalus omale maasikad soetada ja moosi sisse teha. Kiire pesu ja hommikusöök ning läksimegi maasikajahile. Tegin oma elu esimesed 5,6 kg maasikaid toormoosiks, millega paralleelselt saabus ka hoovi minu sünnipäevakingitus vanematelt – 30 tonni mulda. See tähendas aga seda, et kuna on viimane vaba õhtu, siis tuleb kiirelt üks lõunauni teha ja mulda laiali kraapima minna. Õnneks tuli mu ema appi, nii et saime kolmveerand platsist esimese õhtuga tehtud. Lõpptulemus on nii ilus, et kohe hea meel on! Hoov oli ikka tohutult lohkus maaküttetorustiku pärast, sest torustiku kohalt vajub pinnas pidevalt. Ilmselt tuleb veel järgnevatel aastatel samasse kohta mulda juurdegi tuua. Muidugi läheks hädasti veel ühte ilusat 30 tonni mulda veel vaja, sest traktor jättis mõnusad sügavad jäljed veel krundi piirile, aga kõik rahad on mujale planeeritud, niisiis jäävad mullaplaanid järgmisesse aastasse.

IMG_1207 IMG_1210

Kui saaks  lõpuks kõik normaalselt muru alla, siis tahaks järgmisel suvel Lennale korraliku liivakasti soetada ja väikse mänguväljaku/majakese hoovi planeerida. Esimeseks eesmärgiks on muidugi terrass, nii et kui kellelgi 2000 euri niisama vedeleb, siis võite mulle kirjutada ja ülekande teha!

IMG_20160629_191218

Pildi pealt vaadates tundub meie hoov isegi päris suur olevat. St see plats on vaid veerand tulevasest murupinnast meie hoovis 🙂

Igatahes, meil olid sellised kaks lapsevaba päeva.  Endalgi natuke naljakas mõelda, et puhata siin väga polnudki, samas nii hea meel on, et palju ära tehtud sai 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga