Lapsed annavad jõuludele hoopis teise tunde!

Sel aastal täitub viies jõuluaasta laste seltsis. Minu meelest iga aastaga aina ägedamaks läheb! Lennal on küll selline vanus, et ta nii palju uurib, küsib ja mõtleb kaasa. See elevus laste silmis on ikka hindamatu. Teadagi hakkasid päkapikud juba usinalt mööda kodusid käima ning head ja paremat kraami laiali jagama. Siiani on meie kodus olnud neli jõulusokki, sest möödunud aastal sai Rosanna väikse vanuse tõttu mööda hiilitud. Sel aastal oli aga asi tõsisem ning mind painas ikka päris pikalt tõsiasi, et Eriku ostetud sokid polnud päris minu maitse järgi ja rosina oma oli meil sootuks puudu. Teadagi on siin majas laste saamisel kriips peal, niisiis panin vaimu valmis, et uued, nimelised jõulusokid soetada! Päriselt, nii keeruline! Esimese hooga vaatasin ma Anna Lutteri sokke, kuid need ei olnud päris minu maitse järgi. St. minu maitse järgi küll, kuid mitte laste.. sellised liiga täiskasvanulikud ehk!? Ma ikka mitu nädalat tegin luuret ja taaskord matsin mõtte maha, sest tundus ilmvõimatu leida midagi ägedat! .. seniks kuniks sattusin Gertrudi jõulusokkidele.

Mulle hakkasid sokid kohe väga meeldima ning ei saanudki mõtteid neilt ära. Mul on siiiralt hea meel, et Gertrud meie tüdrukutele kolm sokki tegi, sest päriselt, need on oodatust veel ägedamad. Kohe on aru saada, et hästi ja kvaliteetselt tehtud. Ainult puhas rõõm oli need üles riputada. Muidugi lastele serveerisin seda juttu järgmiselt, et emme on nii väga soovinud uusi sokke, et kõigil ikka ühes stiilis oleks ja puha. Ja et jumala eest ikka päkapikud meie soove kuuleks. Niisiis ühel hommikul oligi meie päkapikk Iti tüdrukute sokid välja vahetanud. Teate, mis tegelikult nende jõulusokkide suur pluss on? Need pole üldse hirmsuured.. meil eelmised olid nii suured, et kui sinna väike šokolaad sai poetatud, siis pidi seda tikutulega taga otsima, sest kadus too kuhugile sügavustesse ära.

Meie tüdrukutel käis esimesel päeval üks tegelane mööda sokke kolamas ning jättis neile lausa kirjadki!  Teate, kui vahva oli vaadata, kuidas kirja kõrval šokolaad nii teisejärguline tundus. Küll Lenna oli meelitatud, et päkapikk teda eelmisel õhtul  märkas ning magama minnes teatas, et päeva parim asi oli kiri päkalt, kes meile oma nime ütles. Kusjuures me otsustasime sel aastal, et päkapikk ükski päev tulemata ei jäta ning halva käitumise tõttu võib toodu olla küll kohandustega, kuid seda distsiplineerimist sel korral päkapikust ilmajätmisega ei rakenda.

Huvitaval kombel jõuab rosina soki sisse igasugust söödavat kraami, kuid suuremate tüdrukute omast võib nii mõndagi muud leida – kleepse, sokke, pesu, riideid, peavõru, võtmehoidja koti külge, plastiliini, värviraamatu etc. Te ei usu, aga esimesed tellimused sai sisse seatud juba septembrikuu alguses. Ma loodan, et ma pole ainuke imelik, kes juba suve lõpus hakkas kingitustele mõtlema ja neid planeerima.. nii ideelt, kui rahaliselt. Minu meelest nii toimetades on see detsembrikuu palju stressivabam ja mõnusam!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga