Kvaliteetne ja tasakaalustatud beebitoit otse POEST!

Nora on hetkel sellises vanuses, kus igal pool on väga aktuaalne kõik söömisega seonduv, eriti beebigruppides. Mina kuulun nende emade hulka, kes annab julgelt poest ostetud toitu ning kodustest variantidest läheb käiku kõik maitseainevaba. Ühtlasi olen ka see ema, kes harrastab näputoidu andmist pigem vähesel kujul – puuviljad/juurviljad. Küll aga näputoidust räägin ma järgmisel korral vähe pikemalt.

Olen juba aru saanud, et söömisega seonduv on selline kirgi küttev teema. Lõppude lõpuks otsustab iga vanem ise, kuidas ja millega ta oma last toidab. Minu arvamus on endiselt see, et beebidele ei peaks söögi sisse suhkrut ja soola lisama ning võiks eelistada võimalikult puhtaid maitseid. Mõni argumenteerib vastu, et miks peab laps sööma sellist maitsetut ollust, kui enda toidulegi lisad maitseaineid. Mõte on ju tegelikult selles, et laps proovib neid maitseid esimesi kordi elus. Beebide maitsemeeled on täiesti rikkumata, nende jaoks on juba piisavalt eriline, kui nad saavad süüa puhast porgandit või liha. Lisaks  maitsmisele õpivad nad tundma ka erinevaid tekstuure. Nii, et nende meeled saavad piisavalt tööd teha ning tehisainete lisamine pole absoluutselt tarvilik.

Ükskord uurisin ma beebigrupist, et kust keegi beebidele süüa tellib ning seal all läks arutelu lahti. Juba järgmisel päeval ilmus aga uus postitus teemal, miks te emad nii laisad olete ja ise lastele süüa ei tee. Mina tõstan aga julgelt mõlemad käed üles ja tunnistan, et võin vabalt olla see „laisk“ ema, kes kodus beebile eraldi ei kokka. See ei tähenda absoluutselt seda, et ma kodus süüa ise ei teeks. Teen küll ja iga päev, juba ainuüksi Lenna pärast. Teeme suppe, erinevaid ahjutoite ja kõike muud, kuid kasutame ka palju vürtse ning Lennale need sobivad. Selleks, et Nora sama peaks sööma, peaksin ma ikkagi sama toitu eraldi valmistama – ilma maitseaineteta ning leian, et ma saan seda aega ka paremini kasutada. Nii, et seni, kuni Nora pole valmis meie toitu sööma, kasutan ma enamjaolt poest ostetud toitu.

Poest ostetud beebitoit on väga kvaliteetne ning mis saakski kontrollitum ja kvaliteetsem kaup olla, kui beebidele valmistatud toit. Tootjaid on muidugi erinevaid, aga kirjutan teile hea meelega täna Good Gout’ist pikemalt! Remecom on üks tore pereettevõte, kes impordib erinevat kvaliteettoitu Eestisse, sh. ka Good Gout beebitoitu. Kes veel ei tea, siis Good Gout bränd pärineb Prantsusmaalt ning kõik nende toidud on valmistatud ilma kunstlike lisa – ning säilitusaineteta ning kõik nad kannavad EU ökomärgist ning omavad ka vastavat sertifikaati. Oli meilgi jutuks, et kes seda poetoitu ikka nii väga kontrollib, kuid tegelikkuses ei ole teps mitte lihtne saadud ÖKO sertifikaati hoida. Good Gout ostab toorainet kokku erinevatest riikidest ning iga kord kontrollitakse ÖKO märgisega toorainet enne toote valmistamist – pakendamist veelkord laboris üle, et kõik oleks 100% nõuetekohane.

Mis puudutab ise püreede tegemist, siis nii mõnigi räägib, et parem on ikka poest ise osta ja siis valmistada – nii veendudes, et valmistoit on puhas. Need samad puu – ja juurviljad on ju suure tõenäosusega kõik üle pritsitud. On oluline ka ära märkida, et beebitoitudes on jälgitud toiteväärtust ning komponendid ka vastavalt kombineeritud, et toit oleks tasakaalus vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide poolest. Kas vanemad ka kodus tehtud toidu puhul seda jälgivad?

Koostöös Remecomiga avastasin Nora jaoks nii palju uut! Poodides olev sortiment pole üldse nii lai, kui seda tegelikkuses Eestist leida võiks, nii et soovitan kasutada mugavamat teed ning beebitoit tellida otse nende e-poest! Näiteks proovisime meie ökoloogiliste teravilja ja banaani müslit, millest polnud mul õrna aimugi. Seda valmistatakse valmispiimaseguga nagu teisigi beebiputrusid, erinevus on selles, et segu on valmistatud 100% ökoloogilisest toorainest ning lisatud suhkruid pole. Nii naljakas, kui see ka poleks, siis esimesena läksid käiku ka tavapoest saadavad porgand, maguskartul, kõrvits ja brokkol, milles ma olin üsna veendunud, et viimased kaks jäävad vaid nö maitsmiseks. Eksisin, Nora on meil vist nii hea isuga, et sõi rahumeeli terve brokkulituubi tühjaks!

Kõige viimaks oli minu vaimustus tohutult suur, kui avastasin, et Good Gout pakub ka lihaga püreesid, sest mitte ühtegi neist ei ole ma jaekaubanduses näinud. Ja mitte lihtsalt üksluist valikut, vaid näiteks e-poest on võimalik tellida ökoloogilist bataadipüreed sealihaga, maisihautist pardilihaga, porgandipüreed kanalihaga, kõrvitsahautist tallelihaga, pastinaagipüreed liha ja spinatiga. Ma tükk aega vaatasin neid pakendeid, sest tunne oli nagu loeks restoranis menüüd. Kes siis ei tahaks talle, parti ja lõhe oma beebile pakkuda? Püreedele ei ole lisatud soola ega suhkrut ning need ei sisalda ka säilitusaineid, hüdrogeenitud rasvu, ega kunstlikke värv – lõhnaaineid. Ja muideks, kasutamise teeb ääretult mugavaks see, et selle sama kilepakendi võib kuumas vees või mikrolaineahjus üles soojendada, nii et kas või reisimise ajaks mugav kaasa võtta. Oleme nüüd üht-teist proovinud ning Nora pole veel nina krimpsutanud. Need samad lihaga püreed on tekstuurilt veidi tihkemad, kui Nora varasemalt söönud, kuid talle sobisid need sama hästi.

Pole mitte mingisugune saladus, et beebitoit on Eestis üsna kallis, olenemata, mis brändi tarbida. Kindlasti tasub jälgida ostmisel püreede koguseid. Good Gouti toidud on näiteks pakendatud 120 g pakenditesse ning kui võrrelda KG hinda teiste tootjatega, siis see jääb üsna samasse kanti. Selge on see, et lapsevanem eelistab ikka valida öko-märgisega toodet, vähemalt minu puhul on nii ja eks selle eest tuleb ka veidi rohkem maksta. Seetõttu on mul super hea meel, et saan ühele lugejale välja loosida imelise ökopaki, mis sisaldab absoluutselt kõike üleval mainitut!

Selleks, et loosis osaleda, märgi Good Gout Eesti ja Nautige Hetke facebookis meeldivaks, jaga postitust sõpradega ning jäta endast kommentaariumis märk maha!  Võitja loosin välja 01.09.17!

“Just, just – see kõik on SULLE!”

PS! Kui loosiõnn ei naerata, soovitan siiralt Remecomi e-poodi külastada ja sealt kasvõi kord kuus kvaliteettoitu oma beebile tellida! 🙂

19 thoughts on “Kvaliteetne ja tasakaalustatud beebitoit otse POEST!

  1. Annika says:

    Oleme proovinud Good Gout püreesid ja pean ütlema, et laps sõi isuga ja endal oli kuudagi väga hea tunne neid talle anda. Tundsin, et teen lapsele nendega head, kvaliteetne ja tervislik! Toodete loosis osaleks hea meelega 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga