Kuus uut tegevust meie kodus!

Kaheksa päeva lastega kodus on pannud meid eriliselt mõtlema, kuidas nende aega lõbusamalt sisustada, sest kui täiskasvanu jaoks on see juba üsna üheülbaline, on see tegelikult ka laste jaoks mõnes mõttes väsitav. Olgugi, et meil on kodus kaks mängutuba, siis nädalaid järjest samade mänguasjadega mängida, on päris nüri.  Jäin siis ühel päeval juurdlema, et tegelikult puuduvad meil kodus lauamängud. No reaalselt tsirkus oli meil olemas, aga muud suurt midagi. Ma pole isegi mõelnud mingitele toredatele ühistele lauamängudele, sest sellised pikemad tegevused Roosi kõrvalt tundusid nagu veidi maratonijooksuna. Nüüd aga, mil kõik tegevused aina kordusid ja kordusid.. mõtlesin, et telliks mõned uued mängud koju. Ja eranditult kõik on tüdrukuid siiani pikalt tegusana hoidnud! #eiolekoostöö

1. Lauamäng Dobble Winter.  See jäi mulle puhtalt -36% soodustuse tõttu silma, hinnaks 6.99 eurot Apollos. Täiega hea tähelepanu harjutamise mäng. Põhimõtteliselt tuleb leida  pildilt ühesugused kujundid. Ütleme nii, et kolmesele on ehk võidu peale veidi keerulisem, sest need pildid on reeglina eri suuruses ja olgem ausad, ma isegi alguses mõtlesin, et ega see suurt pinget vast pakkuda ei saa.. kuid eksisin. Täitsa mõnus mäng on! Endalgi võtab ka hetke aega, et õige vastus öelda.

2. Tegevuskaardid – 100 muinasjutumõistatust. Täiega tore mäng! Põhimõte on siis selles, et viiekümnel kaardil on mõlemal pool üks ülesanne . Ülesannete keerukus on erinev – mõnel kaardil ühenda mööda joont üks asi teisega, teisel jälle leia puuduolevad osad, kolmandal vaja juurde joonistada, neljandal piltidevahelised erinevused leida jpm.  Erinevatel kaartidel saadavad last muinasjututegelased. Tihti küsin näiteks Leenult juurde, mida ta antud muinasjutu kohta üldse teab. Meie pere kolmene lahendab lihtsamaid ülesandeid ja viiesele on kõik need ülesanded täpselt jõukohased. Muidugi ülisuur eelis on see, et need on korduvkasutatavad. Lahendused saad hiljem ära kustutada. Jäin just mõtlema, et kui lapsi rohkem, siis äge oleks isegi võistlus teha, kes kiiremini ja õigete vastustega ülesanded lahendab, on võitja!

3. Puidust trips-traps-trull. Meie enda Puhhi poes on müügil puidust vastupidav trips-traps-trull, mille ma mingi hetk Leenule ostsin, sest viiene tundus paras sellega mängimaks. Ja oligi! Saab täitsa hästi aru ja oskab juba ette näha, mida jälgid, et vastane ei võidaks. Minu meelest täiega tore toode, sest esiteks on see puidust ning kestab pikalt ning ei pea lõputult paberit kulutama, et neid riste ja ringe sinna joonistada. Ja kuhu ma lõpuks jutuga jõuda tahtsin.. hoopis sinna, et kui peres on lisaks viiesele ka selline paras ühene, siis Roosile pakub see mäng umbes sama palju pinget, kui Leenule. Ta küll sisu ei mõista, aga tema jaoks on ääretult oluline neid klotse sisse ja välja tõsta.

4. Minu esimene Alias. See on vist meie üks absoluutne lemmik! Märkasin seda Norsi rühmas ja ma isegi ei imesta, kui ma selle sinna ise müüsin. Igatahes oli see mul pidevalt mõtteis ning jõulude ajast mäletan, et oli ka mineva kauba hulgas. Ja nüüd kodus olles tuli see mulle esimesena ka pähe. Nii läks ka see mõte kaubaks.

Põhimõtteliselt kõik on nagu ikka, lihtsalt lihtsamad ja lastele sobilikud sõnad on pildi näol ning seda päriselt nii äge kuulata, kuidas nad end väljendavad ning ajas paremaks muutuvad. Olin just samal ajal tube koristamas, kui kuulen, kuidas L. hakkab E.le seletama:

“No see on selline asi, mis on suvel, eks.. selline, mis nagu tilgub.. aga täiskasvanutel ei tulgu. Ainult lastel tilgub”.. vaatan koridorist E.le otsa ja ise täiega naersin. Muidugi valel ajal naersin, sest õige nali alles saabus.

Norsi megalt kiheles kõrval..  “mina tean, MINA TEAN, MINAAAA!!!” E.: “Okei, okei, take it easy, pöial-liisi, ütle ära siis, mis sa arvad, mis see on?” Norsi: “JÄÄÄÄÄTIS JUUUUU!” Leenu: “jaaaa Norsi, ongi jäätis, tubli!” Lihtsalt hoobilt selline teineteise mõistmine!  

5. Suurematele oli tegevust küll ja veel ning siis sattusin üks päev  meie oktoobrikate grupis märkama, et joonistustahvel kütab kirgi. Mõtlesin, et meil tegelikult Leenul kunagi oli ja see oli täitsa asja ette, kuid kuna ma vahepeal olin väga usin plastikust loobuja, siis läks ka meie tahvel. Nüüd pidin ta ikkagi tagasi ostma ja mu ainuke kriteerium oli, et see poleks mingi väike kipakas, vaid selline, kus saab ikka normaalselt suurteoseid vormida. Kuna suuremad tüdrukud kasutavad ikka paberit ja pliiatsit, siis Roosile tundus see variant kõige parem olevat. Leiab ka meie kodus igapäevaselt kasutust! Soetasin Coopist ca 15 euroga.

6. Ja kõige lõpuks üks äge avastus meie enda Puhhi sortimendist – kleebitav värvimispaber Jolly Rolly! Sisuliselt on see nagu värviraamat, aga rulli keeratud paberil, millel on taga kleepuv/nakkuv pind. Ehk siis laps ei pea seda igavalt kuskil laual joonistama, vaid võib  selle südamerahus seinale kleepida, ilma et see sul hiljem sinna jälgi jätaks. Ja me leidsime sellele juba teisegi rakenduse. Lapsed saavad neid kujundeid välja lõigata ning oma toaseina sellega kaunistada.  Hinnaks hetkel e-poes ainult 5 eurot. Selle raha eest on tegevust küll ja veel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga