Kumb siis tuleb – poiss või tüdruk?

Nii põnev, nii põnev! Kes meiega siis seekord liitub?  Nimelt käisime looteanatoomia uuringul ja tõesõna, seekord ma polnud sellest soo teada saamisest „niiiiiiiii põnevil, et ei jõua enam üldse oodata“, vaid pigem oli ikka väike ärevus sees. Kas kõik on ikka korras ja beebi ilusti arenenud? Ausalt öeldes ma varem mõtlesin sellele vähem, sest kuidagi tundus, et kui rasedusega on kõik korras, siis küllap on ka beebiga. Samas viimase aasta jooksul on üsna lähedalt mööda läinud mitu õnnetut katkemist ja raseduse lõppemist ning seda just pea poole raseduse pealt.

Päris ausalt nüüd meie soovidest.. Erik ikka väga lootis tüdrukut saada ning pidevalt rääkis, et ta küll ei kujuta ette, kui ultrahelis öeldakse, et ikkagi poiss tuleb. Ise itsitan alati veidi tagaselja, kui keegi Erikule tuleb kaasa tundma, et näe „ju pidi nii minema“ või et „pole hullu, äkki tuleb kunagi poiss ka!“.  Erikule on vist millegipärast jäänud mulje, et tüdrukutega on lihtsam ja eks seda räägitakse iga nurga peal, et arenevad kiiremini ja muutuvad rutem iseseisvamaks, titeeas polevat gaasimuresid jne.. Samas pole meil mingit võrdlusmomenti poistega, nii et oma kogemusest rääkida ei saa. Mine tea, ehk on poistega sama lihtne.

Mina mõtlesin sisimas ikka tüdruku peale, sest minu arvates tüdrukuid pole kunagi liiga vähe.. ja minule, kui emale sobib ideaalselt – mida rohkem, seda uhkem! Oleneb muidugi omavahelistest suhetest, aga minu meelest tüdrukud hoiavad ikka emadega ühte. Tulevikus, kui oma pere loovad, tuleb neid küsimusi uksest ja aknast – koduasjad, söögitegemised, lapse kasvatus jms. Vähemalt minul on küll siiani emaga selline suhe, et praktiliselt iga päev me näeme või suhtleme.. tihti helistan, kui mingit sööki valmistan ja uurin, kuidas ikka tegema pidi või üleüldiselt arutan oma laste asju ka temaga. Poiste puhul hakkavad tulevikus rolli mängima miniad. Kui ikka ühel lainel pole, siis nii ka on. Reeglina mehed pole ka emadega nii lähedased ning eks oma tuleviku kodus hakkab kõik käima ikka uue naise järgi. Võib ju arvata, et mehed on suured perepead.. kuid tegelikult tulevad lõplikud, pere puudutavad otsused, ikka naistelt. Küll aga natukene mõtlesin ka, et oleks ju põnev, kui looteanatoomias selguks, et tulemas on hoopis poiss. Kõik oleks kuidagi nii teistmoodi ja no ainuke asi, millest ma ikka unistanud olen, on see, et kodus oleks ükskord üks Erikusugune teismeline poiss.. selline lahe kutt, laheda jutuga! Mäletan väga hästi, kui Erik oli 16 ja see oleks tore küll, kui saaks vahelduseks poisteteemadel ka kaasa rääkida..

.. arst küsis siis kohe, kas soovime sugu teada ja kuna KV uuringus juba pakkumine tehti, siis mõtlesime, et öelgu ära! Tundub, et me oskame ainult tüdrukuid teha, sest just nimelt tuleb ka kolmas laps meil tütarlaps! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga