Kulutused kolmanda lapse peale

Olgem ausad, väike ahastus on peal! Minu meelest see aeg läheb nii ruttu, et just kui varsti olekski oktoobrikuu käes. Mõistusega võttes on ju veel terve suvi ees, aga kes siis ei teaks, kui ruttu need suved käest lähevad. Korrastan siin veidi oma mõtteid ning üritan paika panna, mis meil siis kolmanda beebi jaoks vaja läheb. Oi, kui palju ma kuulen seda, et sul ju kolmas laps tulemas ja mõtle, kõik saad kasutusse võtta, mis eelmisest kahest üle jäänud. Etteruttavalt pean tõdema, et kolmanda beebi peale kulub tunduvalt rohkem, kui omal ajal Nora peale kulus.

Alustame siis algusest – VANKER! Lennaga sai kunagi soetatud Milli Classic vanker 3n1. Ütlen ausalt, et Poola kraami kohta teenis ta meid tõsiselt hästi! Lennaga liikusin ma tõesti palju ning käru käis koguaeg kokku-lahti, tassisin seda kortermajas teisele korrusele ja noo tõesti, pole nagu midagi halba öelda. Teenis seniks, kuni Nora käruga terrassilt alla lendas ning raam kannatada sai. Olin siis veendunud, et kolmandat last me kindlasti ei saa ning soetasin uue, super mõnusa Crescent Trike Gold Edition jalutuskäru. Ja siis ma mõtlesin küll, et enam paremat ma soovida ei saakski. Käru käis üsna kompaktseks kokku, mugav manööverdada (meie ise vähemalt harjusime ära), hea vedrustusega, välimuselt super (limiteeritud väljalase ning kuldse raamiga). Ühesõnaga olin väga rahul ning üllatuseks pakuti mulle Eestist kaasa veel tasuta, kasutamata vankrikorv. Mitte küll originaal, vaid oranzi triibuga ja no ühesõnaga läks see garaazi seisma. Khmh. Kolmanda lapse ootuses juubeldasin, et mõtle kui tore, uus beebi saab rahus Crescentis ka ära sõidutatud ning vaja muretseda vaid uus, üleni must vankrikorv, et ka ise rahul oleksin. Seda siis seniks, kuni meie käru jälle ja veel samalt terrassilt alla lendas. Seekord läks kaarvarju kinnituskoht katki ja see tekitas sellist viha, et ma ei suuda seda sõnadesse panna. Uurisin pikalt uusi kärusid, järelturu kärusid ning tegin Rootsi päringu, et mis läheks maksma uus kaarvari, vankrikorv ning saatmiskulu. Jah, veidi üle 300 euro. Samas vaadates kasutatud kärusid, ei raatsi ma ka 500 eurot välja käia, sest ikka on kärudel mingeid puudujääke – kriipse – kraapse, loomulikku kulumist. Jaa –  ühelt poolt annan ju endale ka aru, et kolmas laps – kolmas käru, seda ongi natuke palju. Teisalt on elementaarne, et käru võiks normaalselt funktsioneerida. Niisiis parasjagu on käimas kampaania, kus Pere ja Kodu ajakirja vahelt võib leida -20% Karupoeg Puhhi kupongi. See oli igavesti hea uudis, sest just nemad müüsid ühte käru, mis mulle hinna ja kasutajasõbralikkuse poolest sobis – ABC Design Viper 4.  Kasutuse kohta ei hakka siin enne hinnanguid andma, kui päriselt ka kasutuses olnud.. aga see selleks. Pika jutu lühike mõte on see, et soodustusega saan ma uue käru koos adapteritega  siiski üsna arvestatava summa eest.  Teeb meele veidi mõrudaks ning eriti see, et sellega ostud ei piirdu.

Lähme siis turvahälli juurde edasi. Siin pikka juttu pole, sest  – mida pole,  on turvahäll! Turvahälli sisse oleks vaja ka soojakotti (Lauraa, pane kõik nüüd kõrva taha, jah!). Kolmanda lapse hirmus müüsin või andsin ma ruttu ära ka Medela Swing 2-faasilise elektrilise rinnapumba (ca 150 eurot), mängumati ja beebikiigu. Viimased kaks pole nii kulukad, sest plaanis ikka järelturult vaadata.. Nipet näpet on veel lutid ja pudelid. Mõlemad leiavad kindlasti kasutust ning seda juba esimestel nädalatel.

Viimaks siis riided! Kindlasti ostan midagi uut ja tean ka juba, et küll kingitakse katsikuteks või keegi üllatab juba raseduse ajal. Ülejäänu võtan järelturult ning eriliselt veab, kui tütarlaps peaks sündima, sest sõbrannal on beebi just vaikselt välja kasvamas.

Kujutan juba ette neid pööritavaid silmi, ise mõtlemas „no milleks on vaja uut käru?“, „miks oli üldse vaja asjad maha müüa?“ jne. Esimese küsimuse osas läksime me Erikuga esialgu totaalselt tülli. Meie omavaheline vestlus oli midagi sellist, et „Laura, sellise raha eest võiksime me perega kuhugile puhkama minna“ või „meil on ju käru olemas, teibime kaarvarju lihtsalt kinni ja vahet ei ole, milline see korviosas on“.. Erik sai vastuseks midagi sellist, et „mis sa tahad, et su kolmas laps kasvaks üles mingites räbalates? Et päris normaalne on last magama panna, kui kaarvari vahepeal pähe kukub ja kui ikka teip järele annab, siis lappame aga uue peale..“. Võite kolm korda arvata, kes jäi peale.. sest mina, kes ma tegin oma kalkulatsioonid peas kiirelt ära, jõudsin arusaamisele, et kõige mõistlikum on siiski uus käru osta, seda hästi hoida ning hiljem on lootust siis maha müüa. Arvestades soodustust, hinda ja valikut.

Siis muidugi on hulk inimesi, kes leiavad, et miks ma ei võta lihtsalt tasuta kilekottidega teiste vanu riideid vastu. Ma ütlen ausalt, ma olen ühe korra elus sorteerinud nelja suurt prügikotitäit beebiriideid ning ma tõesõna leidsin sealt vaid 2 kleidikest, mis polnud ka päris minu cup of tea. Ma lihtsalt keeldun panemast uuele, värskele ja puhtale beebile selga kulunud, värvituid, topilisi riideid. Rääkimata plekkidest, määrdumisest ja üleüldisest välimusest. Jah, ma tean, et lapsel on tõsiselt ükskõik, mis riietes ta üles kasvab, aga ju minul siiski pole. Samuti nägin ma Nora pealt, et Lenna vanad beebiriided leidsid väga vähe kasutust – tõesti mõned üksikud asjad ning ka seekord lähen sama rada ning tüdrukutest on alles jäätud vaid väga korralikud välisriided/jalanõud/kleidikesed jms.

Olen ikka mõelnud, et mõne asja puhul tõesti veidi kahetsen. Näiteks rinnapumba ja beebikiigu müümise osas. Mõlemad olid super vajalikud ning töötasid hästi. Samas oli mul teadmine, et rohkem ma lapsi ei soovi ning kuna ma olen juba sellist tüüpi, et mida pole vaja, läheb jalust eest.. läksid ka paraku need.  Oma koju kolides lubasin ma endale, et minu ilus kodu ei saa kunagi olema mingisugune träni kogumispunkt, kus ma  “igaks juhuks hoian ikka alles, äkki läheb kunagi vaja“ rakendaks. Ma teen väga tihti ja väga resoluutselt kodus suurpuhastust ning üleliigsed asjad lihtsalt ei leia siin oma kohta.

Samas, kui nüüd lõpetada positiivselt, siis vähemalt on ülejäänud asjad nagu voodi , madrats, voodipesud, mähkimiskummut, matt, vann, mänguasjad, apteegikraam olemas! Ja ega siin muud üle ei jää, kui otsast pihta hakata ja need puuduolevad ostud ära teha. Siinkohal, kui sul on eelmainitust (va vanker), midagi väga hea diiliga pakkuda, palun tee seda!

PS! Pean kolmanda rasedusega ka üsna täpset arvestust, palju siis sel korral kulub. Lõpus teen teile taas väikse kokkuvõtte!

Küsiksin siinkohal mitme lapse vanematelt, kui paljud asjad läksid teil esimeselt teisele või teiselt lapselt kolmandale edasi?

 

5 thoughts on “Kulutused kolmanda lapse peale

  1. Triin says:

    Minul sünnib juuli lõpp augusti aluguses 3 laps. Esimene laps on 5 a poiss , teine on 3 a tüdruk ja nüüd tulemas kolmas ja poiss. Mul pole eelmisest lastest järgi midagi peale mähkimislaua ja turvahälli . Ja yldiselt vaatab mina ka enamus asju järelturult näiteks vankri ja kindlasti lamamistooli vmd. Selles osas olen targem nyyd ,et kui eelmistega sai riideid nii valju varutud ,et enamik ei jõudnud selgagi siis nyyd vaatasin 1 kilekoti jagu riideid 56-62. Uuene ostsin vaid kojutoomisriided . Teised sain tuttavalt , väga korralike riideid . Nagunii tuuakse katsikuks veel igasugu hilpe. Ja kui vajadus peaks olema rohkemate riiete järgi siis poed on olemas . Vaatan jooksvalt. Ahjaa ja beebimonitori laseme siis katsikuks kampa peale kinkida . Võtaks vanad kasutusele aga need on väärikalt juba oma.töö ära teinud niiet panustan uutele monitoridele. Selle raseduaega võtan kuidagi kõige kergemalt ja vabamalt .

  2. Kärt says:

    Minul on pakkuda philips aventi elektriline rinnapump, mille ma eelmise aasta aprilli alguses ostsin. 40€ eest olen nõus loovutama 🙂

  3. A says:

    Minul on laste vanusevahe 2a3k ja kuna olin enam kui kindel, et väike vanusevahe ei ole mulle, siis enamiku kraami jõudsin maha ärida. Alles olid vaid mähkimisalus, lambanahk vankrisse, voodi, madrats, voodipesu. Isegi riideid praktiliselt ei olnud, aga kui uuest rasedusest teada sain, hakkasin asju alles hoidma, seega alates 80 suurusest on seis jälle hea. Esimest last oodates võtsin samuti vastu kõik kilekotitäied, mis pakuti ja samas seis, mõned üksikud asjad ostusid asjalikeks. Teisel lapsel on kordades vähem riideid, kui esimesel, sest olgem ausad, ei kulu 30 bodi jne On ainult korralikud ja vajalikud riided. Uuesti sain osta nii turvahälli, vankri, kui beebimonitorid kui ka rinnapumba, aga ausalt öeldes on mul selle üle isegi hea meel, sest teistkordse emana oskasin nüüd paremaid valikuid teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga