Kuidas me Lennat pudelipiimast võõrutame!

20.12.15 olime veendunud, et just nüüd on õige aeg piimast võõrutada. Me olime totaalselt väsinud sellest, et 2 x öösel vaja teise tuppa piima minna tegema. Niisiis Erikul algas puhkus ja mõtlesime, et teeme selle ära. Meil jäi jutt, et enne kuute hommikul piima ei saa. Miks kell kuus? Sest esiteks läheb Lenna juba kaheksa  ajal õhtul  magama ning kella kuueks hommikul võib tal päriselt ka kõht tühjaks minna. Pealegi on ju tegu hommikuga, sest nii mõnigi laps ärkab 6-7 ajal.

Esimene öö – Lenna läks magama 21.00. 3.45 – 5.00 ta kisas. Tegime Erikuga vahetustega. Alguses hüüdis oma voodist, siis pakkusime vett ja lutti ja tegime muid trikke, kuniks laps läks täiesti hüsteeriasse. Püüdsime siis rahu säilitada ning võtsin kellaga aega. Hüsteerilist nuttu oli ainult 6 minutit, kuigi see tundus terve igaviku olevat. Siis rahunes maha, nuttis ja nuuksus rahulikult kella 5’ni.  Lõpuks oli vist nutmisest nii väsinud, et jäi magama. Sõi esimest korda kell 7. Mina läksin veel tööle ning Lenna magas üheksani.

Teine öö – Lenna läks magama tavapäraselt. Kui alguses lootsime, et ehk see öö läheb lihtsamalt, siis parema nalja peale polekski saanud tulla. Teisel ööl lasi ta kõik oma vihakraanid lahti ja tigetses 1h 50 minutit. Seekord olin mina juba alla andmas, kui Erik meelde tuletas, et üks öö sai juba üle elatud.  Kell 7 andsin ma talle piima, kuigi ta tegelikult magas ja poleks ehk söönudki. Aga kuna ma nii väsinud olin ja Erik piima valmis oli teinud, siis mõtlesin et vahet pole.

Kolmas öö – Magama läks tavapäraselt 20 – 21 vahel. Seekord oli vaid 45 minutit vingumist ja seda ei saanud enam isegi röökimiseks nimetada. Tundub justkui lihtne? Aga ei, oli väga raske, sest kolmas öö magamata, käis juba vaikselt üle jõu.

Neljas öö – PARIM ÖÖ! Magas 21 – 06, siis andsime piima ning põõnas 8.30’ni. Ütleks lausa, et ideaalne! Viies öö – Õnn oli saabunud! Panime teda õhtul küll 2 tundi magama, sest jõuluemotsioon oli nii üle, aga selle eest oli esimene äratus 7.50! Hurraa!

Kas tundub, et elu oleks justkui lill? Laps magab päeval, öösel.. Eiei. Lenna otsustas nüüd, et kuna ta süüa ei saa, siis võiks lihtsalt öösel üleval olla.  Täna oli kolmas öö, kus me magada ei saanud. Kui varasemalt on ta olnud üleval 2 – 3 h, siis täna tegi rekordi! Ma olen nii uhke tema üle, sest kes see teine ikka jaksaks öösel 1 – 5ni üleval olla? Viimased korrad ta enam ei nuta, vaid ärkab lihtsalt üles. Teeb silmad lahti, hüüab, tõuseb püsti, keerutab voodis jne. Minu kannatus katkes pool 4 öösel, kui ma lihtsalt hakkasin kõva häälega rääkima, kuidas mulle aitab. Ma pidin juba kell 6 ärkama ja mõte sellest, et ma polegi reaalselt magada saanud, ajas mu täiesti närvi. Kujutasin juba ette, milline imeline tööpäev mind ees ootab = võitlus iseenda ja unega. Nii läksin ma vihaselt teise tuppa magama. Oleks siis sellest aidanud, aga ma kuulsin ikka läbi seina kuidas Erik Lennaga veel tunnikese maadles. Tohutult väsitav! Kui kellelgi on veel praegu nii või varem nii olnud, siis palun andke endast märku! Ma tõsimeeli loodan, et tegu pole mingisuguse uue harjumusega, sest sellises rütmis väga kaua vastu ei pea. See 1,5 aastat emapuhkust (emapalgaga) on ikka täiesti asja eest! Täpselt see aeg, kus korralikult magada ei saa.

_RAA0123

“Ma ei tea millest te räägite.. mina olen küll viieline!”

7 thoughts on “Kuidas me Lennat pudelipiimast võõrutame!

 1. Mari says:

  Minu tütar 11k ja läheb ka 8-9 paiku õhtul magama. Piima saab aga kuskil 7 ajal õhtul siis…ja, et vältida öist söötmist, siis annan piima veel 11-12 ajal kui ise magama (sööb unepealt) ja järgmine toidukord alles kell 7 hommikul. Muidu tahaks vist ka öösel süüa, aga ma ei jaksa tõusta 🙂

  • NautigeHetke says:

   Jaa, meil põhimõtteliselt vastupidi. Läheb magama, aga söödame vastu hommikut 6-7 ajal, pärast seda magab ta edasi.

 2. Kristiina says:

  Tead, mul Johanna nõudis ka päris kaua öist piima, aga 1x öö jooksul ja see polnud meie jaoks väga hull, kuna magas pärast kohe edasi. Nüüd loobus ise, kui oli aasta ja kolmekuune. Hakkasime vaikselt õhtuti talle lihtsalt rohkem süüa andma, näiteks õhtusöögiks omletti ja veel 210ml ööpiima ka peale. Mitu und ta teil muidu päeval teeb? Võib-olla ongi öösel ergas, kuna päeval magab palju 😀

  • NautigeHetke says:

   Meil ta sööb õhtuti kausitäie putru vm. + 240 ml piima! Tal tegelikult pole otsest vajadust öösel süüa, sest ta on maganud ka terveid öid. See rohkem selline lohutus.
   Päeval magab üks kord ca 2 h korraga.. mis peaks nagu normaalne olema 😀

 3. Kristiina says:

  Meil ka aastane öötrallitaja.
  Piima andmist püüame öösel vältida, aga seline 1-2 tundi ülevalolekut on meil päris sagedasti.
  Väga kurnav. Kui närv vastu ei pea läheb ikkagi pudel käiku, aga ka see ei ole tavaliselt aidanud!
  Oleme ka üsna hädas selle öösel ärkamisega. Tavaliselt ärkab umbes 3 korda. Kahel korral jääb uuesti magama, aga kolmas kord siis silmad suured, vaja juttu ajada ja turnida.
  Pidage mind nüüd rongaemaks kui tahate, aga väsimus hakkab juba tervisele ning seetõttu hakkame pojale tõenäoliselt unekooli tegema ning oma tuppa hakkame ka harjutama.
  Seda kõike siis, kui puhkusereisilt tagasi oleme.

  • NautigeHetke says:

   Issand kui lohutav seda lugeda on! 🙂
   Võime oma klubi moodustada.. ma tean ühte detsembriselli veel, kellele meeldib üleval olla.
   Mul oli juba täna öösel selline tunne, et vahet pole, lähme teise tuppa magama ja olgu omaette üksi.
   Mina ju tegelt läksingi, aga Erik, hea isana, jäi vapralt vastu pidama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga