.. kui enne jõulukuud on juba kingitused olemas!

Minu meelest mida aasta edasi, seda varem ma jõulude peale mõtlema hakkan. Olen juba viimased 2-3 aastat  kenakesti suve lõpus mõtteid seadnud ning selgi korral olid septembrikuus juba esimesed kingid tellitud. Tegime siin pikalt eeltööd, mis võiksid olla tüdrukute soovid ning kuna neid üritusi tuleb siin uksest ja aknast (jõulud erinevates majapidamistes + laste sünnipäevad), siis kindla peale minevad asjad sai kiirelt lukku lüüa. Oleme vanavanematega ka kiirelt ja mugavalt teinud, valin ja tellin ning klaarime hiljem omavahel. Paralleelselt võttis minuga ühendust ka OstaEU.ee turundaja Lätist ning uuris, kas mul oleks huvi tellida riideid või kosmeetikat. Minul säärast huvi polnud, vaid peas terendasid vaid LAPSED! OstaEU pakub tegelikult edasisaatmise teenust soodsa hinnaga nendest riikidest, kus muidu saatmine oleks hirmkallis. Ma reeglina muidu ei kipugi selliselt tellima, kuid üksikud kohad on, kus olen järeleandmisi teinud. Näiteks UK Disney’st või Amazonist. Viimasest oligi plaanis ka sel korral tellida.

Sisuliselt on nende teenus imelihtne ning kuna ma olen varasemalt ühe teise ettevõtte kaudu sarnast saatmist proovinud, siis  jäin vaid lootma, et see kontode tegemine ja aadresside saamine ning tellimuse vormistamine käiks kiirelt. Ja ausalt, nii oligi. Tegin sisuliselt konto, tasusin ühe euro ning sain vastutasuks Inglismaa, Saksamaa, Poola, Prantsusmaa ja Leedu aadressi. Minu puhul toimus tellimine UK Amazonist, kus lisasin siis tooted ostukorvi ning kättetoimetamise aadressiks märkisin oma OstaEU käest saadud Inglismaa aadressi ning oluline oli ära märkida ka kliendinumber. Kõik oli sinnani lihtsalt käinud, vedasin veel mõtet, et huvitav, kuhu see ID number siis õigepoolest lisada tuleks. Kuid täpselt minusuguse jaoks on OstaEU  isegi näidismalli Amazonist tellimiseks koostanud. Ei oleks saanud enam lihtsamaks minna. Kaup tellitud, meilile tuli info ning järjepanu sain ise veebist jälgida, kus minu kaup on, kuhu riiki liikumas, millal orienteeruvalt jõudmas. Kui saadetis on Eestisse jõudnud, siis saad sealt ise valida, millist kättetoimetamiseviisi soovid. Valida on Omniva ning DPD vahel. Minule toimetas mugavalt koju kätte DPD. Kindlasti pean mainima, et hinna määramisel pole samuti miskit keerulist, sest kogu hinnakiri on kaalu ja riikide kaupa ilusti välja toodud SIIN. 

Soovitan ikkagi kavalalt teha ning kamba peale üks tellimus teha, isegi, kui kokku tuleb suurem summa, saab rahumeeli ära jagada. Paralleelselt heaks näiteks saab tuua selle, et UK Disney’st Eestisse tellides on muidu nende endi pakutud transport 22.50 eurot.  Seda isegi juhul, kui tellida kuni 1 kg toode. OstaEU’st tellides kuluks 7.50 eurot kokku. Sisuliselt on hinnavahe 15 eurot, mille eest saaks juba uue toote välja valida. Igatahes väga tänuväärt teenus!

Schleich loomafiguurid

Kinkide juurde tagasi jõudes, siis ma ei hakkagi täpsustama, millise kuuse alt kes mida leiab. Küll aga L. põhiline soov oli Barbie riidekapp,  kuid vaatasime juurde veel maagiline ükssarvik, millest palju juttu olnud. Teisel peol saab kuuse all olema “Tom õpib rahamängu” (päris usinalt sirvinud ja väga soovitan rahatarkuse raamatuid kooliminejatele osta! Lõbusalt ja lapselikult asjad ilusti lahti seletatud) ja rahakott. Tänu sõbrannale avastasin koolikotte vaadates Coocazoo brändi ning olen super rahul, sest kogu komplekt (rahakott, koolikott ja pinal) said olema ühte masti. Kuna me siin vaikselt järgmisele aastale mõtlemas, siis sünnipäevaks otsustasime mobiili asemel hoopiski Canyon laste nutikella soetada. Pikalt mõlgutasin mõtteid, kuid see tundus millegipärast mõistlikum valik. Just see, et see on koguaeg käe peal, sellega saab helistada ning mugavalt saab kiirelt vaadata, kus laps parasjagu liigub. Peaks saama vist määrata piirkondi ka, mis annavad alarmi, kui laps on lubatud alast nö väljas.. et kui bussiga päris teise linna sõidab, siis saab kiirelt selgeks teha, kuhu teine teel on. Kes mu instagrami veel jälginud on, siis elades eelmises aastakümnes, avastasin ma alles nüüd Schleich loomafiguurid XS mänguasjad poest, keda vaikselt kogumas olen ning esimene tellimus sai MyToys lehelt ka tehtud. Tasub ikka välismaalt tellida, hinnad kokkuvõttes oluliselt toredamad! L. arvas, et kui ta sünnipäevaks raha saab, siis ta hakkab neid koguma. Sünnipäevakingi kõrvale saab ta oma esimesed Schleich loomad hoopis meilt 🙂

2n1 ettevalmistused ka kooliaastaks

Norsile sai Amazonist tellitud printsessi barbie ja barbie dalmaatsiakoera arsti – set. Esialgu oli nii keeruline midagi juurde mõelda, sest tõttöelda unistaski Norsi värviliste juustega barbiest ja L. oma riidekapist. Kuna vahepeal oli meil koera võtmise teema väga aktuaalne ning teatavasti tugevate allergikute tõttu me toakoera võtta ei saa.. siis ühtäkki pärast pikki pärimisi “miks ja millal”, tundus hea mõte talle siis tema enda mängukoer kinkida. Norsi on veel tõsine printsesside fänn ning kui te arvate, et ma jõulukinkidega nii varane olen, siis oh ei, mul on Norsile isegi sünnipäevakink jaanuariks ära ostetud. Disney’s on hetkel musta reede nädal ning skoorisin sealt hea alega tuhkatriinu, tema uhke kaarikuga. Ei tasu muretseda, päris hulluks läinud ei ole, vaid jagame kinki sõbralikult ämmaga!

Roosi saab omale Amazonist uue Hype seljakoti, sest vaene inimlaps käib siiani selle kotiga, millega ma tema beebieas lutipudeleid ja mähkmeid tarisin. Kuna suurematel tüdrukutel on samasugused, kuid teistes toonides kotid olemas ning Debenhams Eesti suuremat valikut ei paku, saigi pilk Inglismaale suunatud. Mulle tõsiselt meeldivad need Hype kotid, sest need pole sellised tavalised, väiksed lasteaiakotid kõrvakeste, silmade, karvade ja litritega.. vaid sellised, mida hiljem ka tüdrukud kanda saavad. Norsi oma tõin Inglismaalt ise ning kasutasin seda reisi ajalgi. Mugav ja mahukas. Kunagi pole probleemi, kas välisriided mahuvad sisse ära või ei. Alati mahuvad! Noja Disney lainele tagasi minnes, siis paar kuud tagasi sai tellitud sealt ka rapuntsli nukk. See meie väike roosakas on hull nukkude fänn ja ta toimetab nendega ette ja taha. Beebinuku sai ta sünnipäevaks ning lisaks täna ühele kahupeasele Anna-Liisale, võtsime sõbraks kõrvale pikajuukselise Rapuntsli. Kolmest nukust on küll ja veel, nii et suurtele nukkudele tõmbame sellega joone alla! Disney’st sai minu ema kingikotti tegelikult tellitud veel barbie’dega samas mõõdus Anna ja Elsa. Selle-aastase kingituste ringiga peaks nüüd ühel pool olema ning leppisime L.’ga ka kokku, et sõpradega sünnipäeva pidades, läheb kingitus sel korral ümbrikusse ning kui mina juba tean, siis tema veel mitte, aga lappamegi rõõmsalt enne TOMi raamatu läbi, kui uusi oste hakkame tegema.

Kõik peale tuhkatriinu, Elsa ja Anna lähevad kuuse alla

Nagu te näete, siis väga paljud ostud siit listist on tehtud Inglismaalt ning mõni ka Saksamaalt. Enne kõike peaksin ma endale meelde tuletama, et soodsaim viis välismaalt tellides on kasutada OstaEU.ee teenuseid. Siiralt, kes Eestist ei leia, siis visake enne pilk peale, kui roppkallist transporti otse tellite!

Ma võin öelda, et mu südames on suur rõõm, sest ma ei pea rohkem kingituste peale mõtlema ning saan rahumeeli detsembrikuule vastu minna kohustustevabalt! Ja ma pean muidugi ära mainima, et ma olen tohutult elevil, sest me tegime kodus veel ühe suure vangerduse ära ning kes juba märganud, see nägi, et värvisime nädalavahetusel rõõmsalt seinu. Tänaseks on kõik lapsed lõpuks oma tubades! Sellest äkki varsti pikemalt.. Oh seda rõõõmu, hüpppenöööri!

#koostöö

One thought on “.. kui enne jõulukuud on juba kingitused olemas!

  1. Anno says:

    Võin ühe lisaboonusena lisada veel seda, et kui näiteks Saksamaalt tellida, siis on seal tehtavad ostud Saksamaa käibemaksuga, mis on hetkel 16% ehk 4% soodsam kui Eestis. Praktikas tähendab see seda, et näiteks 100€ ostu pealt on Saksamaale saadetava kauba hind ca 3.7€ soodsam, ja 300€ puhul isegi 11€, ehk siis kallimate ostude tegemisel kaalub see kokkuhoid juba OstaEU saatmiskulu üles, Eestisse saatmise hinnast rääkimata. Ise olen aktiivne Poola ja Saksamaa veebipoodide kasutaja ja tihti tulevadki kõige paremia hinnaga asjad just Poolast 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga