Kolmas beebi või täiskasvanud laps?

Ma loodan, et ma aasta pärast oma sõnu ei söö, aga praeguse seisuga olen ma enam kui kindel, et väikese vanusevahega kolmas laps meie perre ei tule. Ma olen selle üle juba oma seitse kuud juurelnud ning mida aeg edasi, seda enam olen ma veendunud, et ma lihtsalt ei jaksaks. Ei motiveeri ka see 500 – eurone, mille kolmas laps igakuiselt koju tooks.

Kolmanda lapse kasuks räägib muidugi nii paljugi – esimesed kaks ju hästi välja kukkunud, meil on suur maja ja lastel oma hoov. Meil on olemas backup vanemate näol. Kõik minu pereliikmed on praktiliselt naabriks ning ämm ja äi on alati abiks olnud. Eriku töökoht on kodust 3 km kaugusel ning tegelikult on kõik vajalik käe – jala juures. Muidugi mulle meeldiks, kui mul oleks kolm järjestikku, väikest tegelast kodus kasvamas..

Aga millegipärast kuskilt jookseb mulle sisse see AGA. Kui ma praegusesse kampa lisaksin ühe beebi juurde, siis ma kahtlustan, et ma jookseks kuidagi ummikusse. Muidugi olen ma mõelnud, et võimalus on ka esimeseks eluaastaks abiline palgata, sest kaua ma ikka oma ema igapäevaselt tüütan.. kuigi tean, et talle meeldib nende tegelastega aega veeta ja on ise korduvaltki öelnud, et uskugu ma, see aeg on nii üürike ja varsti kui vaid soovid, et keegi su juurde tuleks, tegelevad nad kõik juba oma asjadega. Samas mõtlen ma, et miks ma neid lapsi nii palju siis teen, kui ma ise nendega tegeleda ei jaksa. Tahad ju kõikidele lastele ikka pakkuda mitmekülgset ja põnevat lapsepõlve. Kujutan ette, et lõpuks kasutaksin hoidjat üsna tihedalt, et ta kas lastega mängiks või kuskil koos käiks. Sellisel juhul jääksin mina toredatest ja ühistest tegemistest välja ning seda ma nagu ka ei tahaks.

See väsimus millest ma räägin, on tegelikult selline talutav ja oskan sellega üsna hästi elada. Olen juba harjunud öösel 2 – 3 korda ärkama, kuid pikema aja peale on see üsna kurnav. Ärkamine pole ju selline, et teed korra silma lahti ja magad edasi. Tõused ikka igal korral püsti, lähed vannituppa, teed Norale piima, lähed lased kassi välja/sisse, paned Lennale teki peale, pesed pudeli puhtaks ja siis lähed naudid oma viimast 3 h und, sest hommik on ju kohe käes. Inimene lihtsalt harjub küllaltki ruttu. Enne Norat oli meil Lennaga juba imelihtne – panime ta õhtul magama, tegelesime oma asjadega, vaatasime filme. Andsime ühe lapse vanematele hoida, saime kinos, puhkamas või väljas söömas käia. Ka kahega annab üsna hästi majandada ja kahe puhul oleme palju juba oma mõtlemist muutnud. Käime tihti laste koos ringi – puhkamas, sünnipäevadel, väljasõitudel, väljas söömas jne. Küll aga pole see päris see, mis kahekesi, kuid loomulikult teadvustame endale, et see on vaid üks hetk elust, niisiis naudime ja võtame sellest viimast, nii hästi kui oskame.

PS! Ma juba eos näen neid kommentaare, et kui sa oled need lapsed sünnitanud, siis sa pead end TÄIELIKULT NEILE PÜHENDAMA. Mis spa? Mis filmi vaatamine? Mis trennid/hobid? Mis muud elu sa elada tahad? Normaalne lapsevanem on ainult 24/7 oma lapsega koos – teeb loov – ja mõttetöid, mängib, spordib, kokkab ja teeb kõike ainult mõeldes lastele. Selle ennetuseks võin ma kohe öelda, et ma ei ole ega tahagi olla ennastohverdav „perfect mom“, ma olen oma suhtumiselt see inimene, kes seab ennast kõigepealt esikohale ning siis alles kõik muu. Lapsed ei ole minu elu, vaid üks osa minu elust. Ma ei klammerdu meeleheitlikult nende külge, sest ühel hetkel leiavad nad enda kõrvale selle oma inimese, kellega loovad oma perekonna. Seetõttu katsun alati meeles pidada, et pereelus ei tasu unustada ei end ega enda kaaslast. 

Väsimus väsimuseks. Olen palju mõelnud ka sellele, et kui väikese vanusevahega kolmas laps ka meie perre tuleks, siis Norast oleks mul kuidagi väga kahju. Lenna saab meil peres ääretult palju tähelepanu – on ju kõige vanem ja jutukam. Nora seevastu on lihtsalt armas beebike, keda kõik aegajalt nunnutamas käivad. Ja kui nüüd tuleks uus beebi, siis Lenna jääks ju ikka selleks lahedaks, uus beebi aga võtaks nunnurolli endale. Ja kuhu see Nora siis veel jääks? Olen neid väikse vanusevahega keskmisi lapsi näinud küll ja küll – reeglina on nemad need vaiksed ja tagasihoidlikud ning hoiavad rohkem tagaplaanile. Ma ei tea, kas ma tahaks, et Nora niiviisi kasvama peaks. Ilmselt mitme lapse emad mõtlevad, et kujutan endale ikka raskelt ette, aga paratamatult ma mõtlen sellele.

Kokkuvõtlikult ei muretse ma materiaalse poole või backupi pärast, pigem mõtlen sellele, kas endal on piisavalt jõudu ja tahtmist kolmas kord see asi ette võtta. Sisimas ikka tunnen, et see oleks nii kihvt ja lahe, aga reaalsus ütleb seda, et ma olen alles 25 ning kas ma tahan nii noorelt ennast aastateks peamiselt kodu ja lastega siduda või jätan veidi laveerimisruumi, et ka oma asjadega tegeleda. Selge on see, et seda üürikest vaba aega jääks siis veel vähemaks. Niisiis otsustasin ma maha müüa pea kõik beebiasjad või õigemini on riided/vankrid/kergkärud/mängutoolid – matid etc. uued omanikud juba leidnud. Millegipärast on mul tunne, et uus käru ja voodi nii kergelt minema veel ei lähe. No näis.

Olen mõelnud, et millisena näeksin ma järgmiseid aastaid oma silma läbi. Ma mõtlen sellele, mis puudutab kõike muud kui majapidamist, tööd, lasteaeda ja selliseid tavalisi igapäevaseid asju.  Kuna see kolmas beebi suure tõenäosusega, päris kindlasti jääb ootele.. siis käisin Erikule välja idee, et kui Nora saab nüüd 3 – aastaseks, siis võiksime koju  võtta endale vahetusõpilase. Minu lapsepõlvekodust käis läbi kaks vahetusõpilast (üks Ameerikast, teine Brasiiliast) ning see oli superlahe kogemus, mida tahaksin ka oma lastele jagada. Kodus käiks suhtlus inglise keeles ning vahelduseks oleks ka endale hea praktika. Muidugi uus inimene, uued mõtted, uus kultuur – see oleks tõeliselt lahe! Tahaksime kindlasti olla esimene perekond (ca pool aastat), sest reeglina siis pole vahetusõpilased veel nii julged, et jamadesse sattuda. Tundub, et kui ma nüüd kolmandat ei sünnita, siis ühe pea täiskasvanud lapse võtame siia koju nii või teisiti!

35 thoughts on “Kolmas beebi või täiskasvanud laps?

 1. A says:

  Täiesti mõistlik arutuskäik, endal 2 tk ja kolmas ei tule pähegi. Milleks? 2 on väga hea number ja iga üks tahab max tähelepanu

 2. Mari-Liis says:

  Ära sa sellepärast küll muretse, et keegi hakkab kommenteerima, kuidas sa ikka peaksid 100% (mis 100% – ikka 200%) oma lastele pühenduma ja unustama igasuguse SPA jne. Ma tean küll, et selliseid kommentaare internetis leidub (ja veel üsna paljugi!), aga reaalselt tahaksin sellist inimest lähemalt näha, õigemini näha, mismoodi ta tegelikult ise oma last/lapsi kasvatab. Esiteks ei saa sellisel inimesel olla peas kõik korras: ning kas selline ema/isa on hea oma lapsele? Mkm. Teiseks on tal endal ilmselt vähe võimalusi midagi muud peale lapsega olemise ette võtta: ei ole hoidjaid võtta, pole raha, pole jaksu-pealehakkamist ning siis enda jaoks põhjendab seda sellega, et on 100% pühendunud oma lapsele, sest nii ongi õige. Ning oh seda kadedust/kibestumust/solvumist, kui kellegi on võimalusi ka iseenda või oma kaaslasega tegeleda. Jällegi: sellised tunded pole samuti kuigi eeskujulikud ühel noorel emal.
  Kolmandaks, lapsi on saadud meie aegade algusest peale. Millal õige üldse sai tekkida kellelegi selline meelsus, et lapsele pead olema jäägitult pühendunud ja enda võid pikkadeks aastateks unustada? See sai tekkida alles õige hiljuti ja siinsamas meie Eestis, kus on võrratult head tingimused lapsega koju jääda. Varem sellist asja pole olnud ning ka mujal maailmas minnakse praktiliselt peale sünnitamist tööle tagasi. See on Eesti emade luksus, kes on muudkui kodus istudes lolliks minemas ning sellepärast teisi oma kommentaaridega kiusavad 😀
  Lapsed kasvavad ise, ainus, mis nad vajavad, on turvaline ja armastav kasvukeskkond! Ning ennast austavad lapsevanemad on selle A ja O ning suurimaks eeskujuks lapsele.

 3. Mari-Liis says:

  Lisaks sellele tahan öelda, et te olete minu meelest väga head lapsevanemad ning ma imetlen sinu oskust kõigega nii mängleva kerglusega toime tulla. (Noh, võrreldes minuga). Ehitada väikese lapse kõrvalt oma maja, see sisustada (issand, kui raske on sisustada!! ma siiamaani elan tühjas kodus:D) ning leida nüüd kahe lapse ja alati korras maja kõrvalt aega ka iseendale – see on eeskuju ning seda ma käingi sinu blogist otsimas..
  Ning kasvatada kahte last (vähemalt esialgu) on samuti väga hea mõte. Oled veel väga noor ning usu mind, kunagi peale pikki aastaid töötamist võib tekkida taas tunne, et nüüd tahaks titat ja nüüd oleks õige paar aastat kodus – puhkaks tööst ja naudiks titte 🙂 Ning siis on abikäed ka Lenna ja Nora näol võtta.

 4. Miia says:

  Minule jälle tundub sinu suhtumine veidi printsessilik, on alati tundunud kui olen juhtunud seda blogi lugema. Imetamisest loobusid teise lapsega liiga kergesti, enda mugavuse huvides. Kui aastani imetada, ei ole selliseid und hakkivaid ärkamisi, paned tissi suhu ja tukud edasi. Laste kasvatamine on lihtne kui on abivägi, ma ise kasvatan kolme ilma igasuguse abiväeta, ja on raskem.

  • NautigeHetke says:

   Sul on tuline õigus, sest inimene kannatabki täpselt nii palju, kui talle antud on.
   Mina paraku ei maga välja, kui keegi mul külje all magab ja mis imetamisesse puutub, siis aasta aega ma rinda kohe kindlasti andnud ei oleks 🙂

 5. BarbaraNed says:

  Absolutely NEW update of SEO/SMM software “XRumer 16.0 + XEvil 3.0”:
  captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 8400 another size-types of captcha,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

  Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
  See you later!

 6. NathanDrake says:

  Хай Народ! стал обладателем Playstation 4! Немного офанарел от цены на игры по 4000 тыщи увидел кто то скидывал магазин аккаунтов psn покупали вы здесь аккаунты ps4 ?

  http://Psn-Market.com/ – Купить аккаунты PS4

 7. WilliamLoasp says:

  Издавна времен ловля рыбы пребывала важным из центральных пристрастий джентльменов. Если уж прежде рыбная ловля кормило своей семьи и помогало им выживать, то сейчас оно переросло в пристрастие сегодняшних мужчин и кроме того представительниц прекрасного пола. Рыбная ловля в нашей стране сильно востребована. Обнаружить осмысленное изъяснение данному никак не так-то легко и просто. Одной из главных первопричин считается традиция. Давно промысел пищи была главной обязанностью мужчин.
  Поподробнее:
  прикормка для судака

 8. Susancratt says:

  Вояж и туризм в разнообразных закутках земного шара посещение знаменитых исторических мест, отклики о отелях и гостиничных комплексах, рекомендации для отпускников и путешественников, фото отдыха в различных государствах мирового сообщества. Дороги независимых странствований, рекомендации самостоятельным странникам, первый раз на отдых независимо. Поздно или рано в жизни гражданина формируется пора, в то время, когда она размышляет об таком факте, чтобы увидать мир. В этом стремлении он сталкивается с объемным списком интересных мест, всякое из которых является по-своему красочным и достопамятным.

  Поподробнее:
  новости туризма

 9. Skarofe says:

  Наша международная компания ОАО УЛАЩЗ Междуреченск выполняет современным методом телеинспекциютехнических систем, сетей хозяйственно-бытовой, сетей хоз. бытовых, инженерных систем, ливневой канализации и так далее.
  Видео/телеинспекция любых труб осуществляется спец камерой, которая двигается по трубе и подает вид на телевидеомонитор и в то же время выполняется видеозвукозапись труб.
  Эта проверка даёт все возможности для того, чтобы определить состояние стенок и стыков труб, зоны расположения изъянов, свищей и других изъянов, обнаружить засоры и посторонние объекты, незаконные врезки и т.д. Видеоинспекция также имеет возможность быть использована и в случае приёма трубопроводов по окончании строительства, ремонта.
  Хорошим преимуществом системы видеоинспекции несомненно является ее мобильность, простота подхода к трубопроводу, а ещё возможность получать видеоизображение увидеть изнутри часть труб за счет применения видео изображения.

  Наша отечественная знаменитая компания Ограниченная ответственность АЛДУК Новокузнецк
  действует на объектах как частных так и государственных объектах.

  Устранение засоров скважин : Обустройство скважин

 10. Rolandarogy says:

  Женский интернет-сервис об привлекательности, здоровье и о прочем! Он был сделан для тех лиц, кто именно вечно собирается выглядеть красиво и впечатляюще, печется о своем состояние здоровья и здоровьи близких людей, упражняется физкультурой и фитнесом, созерцают за образом, заниматся диетами и верным рационом.
  Подробнее:
  женщина с ребенком после развода

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga