Kingitustest.. aasta lõpp ja raha väheneb!

Minule omaselt võin ma juba praegu, novembri keskpaigas öelda, et mul on prakitliselt kõik sünnipäeva – ja jõuludkingid olemas. Ma kunagi ei taha neid oste detsembrikuusse jätta, sest siis on igasuguseid kulutusi nii või teisiti nii palju. Meie peres on veel kuu viimasel päeval tüdrukute sünnipäevapidu.

Perekond on nii suureks paisunud, et sel aastal pidasime oma perekeskis nõu ja mõtlesime nii organiseerida, et kogusime iga perekonna pealt rahad kokku ning tegime lastele ja vanaemale kingi. Varasemalt pole me täiskasvanute vahel kinke teinud, mistõttu mõtlesime sel aastal loosi tõmmata. Ütleme nii, et tegelikult see rahade kogumine oli super hea mõte, sest kokkuhoid on üsna suur. Meie peres on kokku seitse last + kingitus vanaemale ning kui muidu oleks ehk läinud ca 160 eurot, siis nüüd läks vaid 60 eurot. Ühtlasi tundus tarbetu lapsi kingitustega üle kuhjata, sest varasemalt on ikka iga laps nii 2-3 kingitust saanud (vanavanematelt, onult – tädilt), kuid nüüd ootab üks, kuid selle eest hoolega läbi mõeldud kink! Ja tegelikult ju täiskasvanute vahel kingitusi tegema ei peakski, sest enne kõike on tore lihtsalt kokku istuda ja jõule nautida, kui vahelduseks on hea teistmoodi ka teha. Esialgu võib tunduda, et küll on tobe, kui saan kellegi nime, kellele kingitust teha ei oska.. no näiteks meie tõmbasime Erikuga vastamisi sellised nimed.. kuid tegelikult ongi palju lahedam! Nii panedki mõtte tööle, mis võiks päriselt seda inimest rõõmustada. Tegu ju ikkagi oma pereliikmega! Ja meie nuputasime igatahes välja kingitused, mis kindlasti saajale headmeelt teevad. Alati ei pea kingikotti toppima küünlajalga ja sokolaadi, saab kordi mõnusamalt! 🙂 Oma kodus oleme ka kokku leppinud nii, et teineteisele võib teha kaks kingitust, millest üks on mõni vajalik tarbeese koju, teine aga üllatus..

Kuna detsembrikuu on meil kingitusterohke kuu, sest mõlema lapse sünnipäev saab kuu lõpus peetud, siis oleme oma mõtted korrastanud ka sünnipäevakinkide osas. Ma olen siiani kõikidel aastatel teinud alati mingisuguse kingilisti, et koju ei koguneks tarbetuid asju. Reeglina oleme seda suunda hoidnud, et ise kingime sellise temaatilise, suurema asja ning külalised saavad seda siis täiendada. Näiteks möödunud aastal oli meie jõulukingiks köök, sel aastal saavad tüdrukud jõulumehelt suure nukumaja. Eks sünnipäevalistist kirjutan nii või teisiti eraldi.

Ja ausalt öeldes, mõni võib leida, et issand, kas lapsed saavadki päriselt ühe kingi kahe peale ja kui nüüd päris aus olla, siis Lenna saab sünnipäevaks veel ühe suurema asja, sest seda on lihtsalt tarvis.. kuid muidu näiteks eelmisel aastal me sünnipäevakinki minu meelest eraldi ei teinudki!? Ma lihtsalt mõtlen nii, et Lenna jaoks on jõulud, kus ta saab igalt poolt kingitusi, mõned päevad hiljem juba sünnipäev, kust tuleb ka nii tohutult palju asju, et tavaliselt me neid korraga kätte ei annagi.. siis niigi on lapsel ja meil kodus siin selline asjade üleküllus. Teadagi, kui kingitused kõik korraga avada, siis ilmselgelt kaob huvi umbes 90% asjade vastu, mis on ju nii tobe.. seega meie ei hakka kinkimise pärast mingit pudi – padi kokku ostma. Meie poolt saavad lapsed igavesti ägeda sünnipäevapeo, nii et elamusi on küllaga 🙂

Kuidas teie oma kingitusi planeerite? Kas see on igaaastane peavalu või shoppate hea meelega? Kuidas teil jõulude ajal välja kujunenud on, kas kõik peavad kõigile tegema / tõmbate loosi / või hoopis midagi muud?

3 thoughts on “Kingitustest.. aasta lõpp ja raha väheneb!

 1. Grete says:

  Meie perel jõuluajal palju käimisi. Üks selline suurem jõulupidu on minu vanavanemate juures Pärnumaal, kus on ka pere juba nii suureks kasvanud, et juba mitu aastat tagasi otsustasime samuti loosi kasuks. Aga meie teeme loosi perekondade kaupa, mitte individuaalselt. Ning loosi ei võta me keegi ise, vaid mu vend teeb igal aastal mingi süsteemi järgi exceli tabelis, et iga aasta saad erinevale perele teha, seniks kuni ring täis saab:) Eks see päris “aus” pole, sest mõnel peres juba 2-3 last, mõni teine on alles üksik. Aga no päris ideaalselt varianti polegi ilmselt olemas. No ja novembri lõpus tavaliselt teeme facebookis ka väikse küsitluse kingisoovide osas, kus kõik kellel mingeid soove, saavad need päkapikkudele edastada:) Ehk siis peame tegema 1 kingituse ühele perele, aga lisaks on ka väikseid istumised minu vanemate ja mehe vanemate juures, aga neile teeme midagi sümboolset. Lapsele teeme 1 kingi meie poolt, sest saab ka igaltpoolt mujalt pudi-padi niikuinii.

  • NautigeHetke says:

   Oh, polegi kuulnud veel sellist varianti! Aga täitsa hea süsteem, samuti jäävad ära üleliigne nänn ja hunnikute viisi kingitused.. 🙂

 2. AiriR says:

  Meil on käia juba aastaid loosipakid… sest arvutasin just kokku, et kui ma peaks igal aastal, igale ühele kingi tegema, siis peaksin pere keskel tegema ainuüksi 29 kingitust… ja lapsi tuleb ju iga paari aasta tagant mõni juurde… 🙂 olen õnnelik oma suure pere üle, aga ka selle üle, et oleme loosi pakkide kasuks otsustanud 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga