Kaunis käsitöö Rosannale!

Ma olen nii rõõmus, et ma Nora sündides avastasin sellise nobenäpu nagu Paberisahinad. Ma enam täpselt ei mäletagi, kuidas mu tee nendeni jõudis, sest meisterdajaid on iga nurga peal. Küll aga sahinate tööd mind kõnetasid ja seetõttu soovisin ma ka Norale just sealt mälestustelaeka koos sünnitunnistuse kaantega tellida. Tulemus oli suurepärane! Mul natukene kripeldab, et Lennal kuidagi nii old-school karp on, kuid samas tol korral, kui see kuskilt x-kohast tellitud sai, tundus see niii äge! Mõtlesin Norale tellides pikalt, kas Leenukesele ka analoogne karp koos kaantega lasta teha või mitte. Kuid sinna ta jäi.

Nüüd Rosanna sünniga oli mul taas võimalus nendega ühendust võtta ja uus tellimus sisse anda. Soovisin sarnast karpi nagu oli Noral, kuid seekord rebastega. Minu meelest tuli karp nii Rosanna nägu ja tegu. Kui Nora asjad olid sellised heledad nagu ta isegi oma heleda naha, juuste ja silmadega on.. siis roosikese toon tuli selline mahedalt mõnus ja tume. Taaskord jäin tehtud tööga väga – väga rahule!

Mis seal tüdrukute karpides siis nii erilist peitub? Mulle üleüldiselt meeldib mõte, et kõik asjad saan ühte kohta koondada ning ühtlasi midagi sümboolset preilidele tulevikus kodust kaasa anda. Kõikidele tüdrukutele lähevad kaasa rasedusaegsed kaustikud, rasedusraamatud, beebiraamatud ning kõik beebiootuse ja sünnitusega seonduv. Karbist leiavad nad iga aasta kohta tehtud fotoraamatu, ühe riideeseme, lutiketi jpm. Minu jaoks on oluline sinna panna kõik sellised tähenduslikud ja erilisemad asjad, mida nad ise meenutada ei suuda.  PS! Kusjuures, kas kellelgi on ideid, mida teha laste joonistustega, mis igal aastal kaustade viisi lasteaiast kaasa antakse? Mul tekkis esimese mõttena, et võiks kokku koguda kihvtimad tööd, need üles pildistada ning lasteaia lõpus lasta üheks väikseks raamatuks teha!? Igatahes leiaks selline raamat ka koha mälestustelaekas.

Paberisahinad muidu meisterdavad ka igasuguseid muid asju – näiteks ka albumeid, kaarte, kutseid. Ilmselt, kui on mõni kihv idee, mida teostada võiks, siis tasub ikka uurida. Kusjuures töö on kiire ja korralik. Arvasin, et aega võiks minna kuskil kolm nädalat, kuid ühel õhtul saabusid juba pildid, et valmis!

Igatahes mina soovitan nende tegemisi toetada, miskit tellida ja nende lehekülg meeldivaks märkida! Et te sõbrakesed rohkem motiveeritud oleksite, siis läheb facebookis loosi ka üks A5 suuruses mälestustelaegas koos sünnitunnistuse kaantega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga