Kas päriselt ka vaja? Sünnituspakk haiglasse + kleebised oluliste hetkede jäädvustamiseks

Teate, seekord ei palutud minult “vastuteenet” või “ära märkimist”, vaid pandi mulle posti üks kingipakk, mis sisaldas sünnituspakki haiglasse ning kleebiseid esimeste ilusate hetkede ja minisünnipäevade jäädvustamiseks. Mõtlesin kohe, et kleebiste osas on mul kogemus juba olemas (tellisin kunagi Norale just need samad minisünnipäevade numbrid, mille siis igal kuul karu käpale asetasin, kui preilist pilti tegin) ning kui sünnituspakk ei peaks olema “midagi erilist”, siis ei võta ma selleks aega ka pikemalt kirjutada.

Olime siis parasjagu tüdrukutega omapead ja avamisrõõm oli suur,  sest Lenna elab uue beebi sündimisele kõvasti kaasa ning päris iga asja kohta, milleks või millal seda ikkagi vaja on. Õhtul, kui lapsed magama sain, oli aega juba rohkem uudistada ning kirjutan oma kogemusest veidi lähemalt, mida ma kindlasti sealt sünnituspakist kasutan ning mida suure tõenäosusega mitte.

Kodult kodule sünnituspaki kohta leiad täpsema sisunimekirja SIIT. Lühidalt on koti mõte selles, et sünnitama minnes ei peaks ükski ema hakkama mõtlema põhilistele asjadele, mis haiglas vaja läheb. Rasedal on tarvis lihtsalt kott kaasa võtta ning kogu lugu! Pakk sisaldab 32 toodet ning ostuhind on sellel 25,90 eurot.

Esialgu ma mõtlesin ikka, et kindlasti on selline 50:50 otstarve.. just kui vajalik on olemas, kuid pooled asjad jäävad näiteks kasutamata. Mul on kusjuures Lenna ajast alles üks paber, kus on kirjas, mida vajalikku haiglasse kaasa võiks võtta ning seda kasutasin ka Nora ajal. Võtsin selle ette ja hakkasin asju järjest läbi käima. Niisiis ma ei hakka siia kirjutama kõikidest asjadest, mida kotist leida võib.. kuid kirjutan nendest, mis suure tõenäosusega kasutust leiavad.

Kõigepealt suurepärane oli kotist leida ühekordsed sussid, sest see annab mulle võimaluse rahus oma plätud koju jätta ning hiljem sussid minema visata. Siis jäi kohe silma väga lahe kokkuvolditav joogipudel, mida ma kusjuures üldse esimest korda näen! Jällegi, ei pea kaasa tassima mingit suurt veepudelit nagu mul Nora ajal haiglas oli. Muideks seda on ka hea hiljem taaskasutada. Muidugi leiab kotist ka vajalikud sidemed, milleta kuidagi hakkama ei saaks ning elastsed võrkpüksid, mis on ilmselgelt parem variant, kui oma pesu kaasa võtta.

Järgmistes asjades olen ma veel enam veendunud, et need kindlasti kasutust leiavad. Näiteks rinnapadjad (mida mõlema lapsega hakkasin kohe haiglas juba kasutama), rinnanibukreem, Multi-MAM kompress. Viimased kaks on minu meelest hädavajalikud ja neid võiks pakis isegi rohkem olla. Mäletan, et Noraga haiglas olles ei suutnud ma enam mitte mingit moodi olla ning kuna mul teine jaanuariema parasjagu kõrval paalatis oli, siis suhtlesime õhtul ja hea inimene laenas mulle oma pakist just neid samu Multi – MAM kompresse, mis väga hästi aitasid! Hügieeni osas on sos – väga – mugav, et olemas on hambahari, hambapasta, šampoon, juuksepalsam ning JOIK dušigeel. Vähemalt minu puhul on küll nii, et kuna sünnitused on varasemalt kestnud 28 ja 17 tundi, siis pärast beebi ilmale tulekut tõttan ma esimesel võimalikul juhul dushi alla ning veedan seal oma pool tundi, et end taas inimese moodi tunda. 99% tõenäosusega leiavad need asjad mõned tunnid pärast sünnitust kohe kasutust. Lisaks sellele olen ma ülisuur BABE fänn ning mul on kodus vist kõik kreemid – näopuhastusvahendid – geelid jpm just selle brändi omad, mistõttu oli mul eriti hea meel leida pakist nende intiimpesugeel ja niisutav ihupiim. Viimast võiks vähemalt kolm tükki olla (arvestades, et me tavaliselt kolm päeva ka haiglas oleme)..

Veel on paki kokkupanijad olnud väga tähelepanelikud, sest jällegi oma kogemusest võin öelda, et kindlasti kuluvad ära ka juuksekamm, patsikumm, hügieeniline huulepulk, imetava ema tee, salvrätikud ja maius. Täpselt sellised asjad, mis võiks muidu vabalt ununeda! Samas ei oska ma seisukohta võtta näiteks glükoositropside, SATU hügieenilise geeli, imava aluslina, vitamiinide, vatipatjade – ja pulkade osas. Kaldun arvama, et vähemalt esimesed kolm asja kasutust ei leia.

Muideks kingituseks on kaasas beebikleebis “Minu esimene päev”, haiglakoti nimekiri (st. mida võiks veel kaasa võtta), Avent lutt ja imetamise käsiraamat. Muidugi lutt tegi mulle väga head meelt, sest Norale panime selle haiglas juba teisel päeval suhu.. ning mäletan hästi, et meil polnud seda kotis kaasaski, sest teadagi ei vaadata sellele hästi. Niisiis pidi Erik eraldi seda ostma minema. Ühtlasi kiidan valikut, sest minu esimesed kaks preilit on just Avent’iga üles kasvanud.

Kokkuvõtvalt võin julgelt pakki soovitada, sest ei ole siin mingit niisama pudi-padi, vaid hoopiski asja ette minevad tooted! Kusjuures mõlgutan endiselt ise baby showeri osas mõtteid ning leidsin, et see oleks küll ideaalne kingitus varsti lapse saavale naisele!

Lõpetuseks näitan teile veel beebikleebiseid, mille samuti pakist leidsime. Minisünnipäevade kleepsud on tegelikult vahvad ning ilmselt uue beebiga võiks ka uue setup’i välja mõelda. Kindlasti kuluvad ära ning motiveerivad iga kuu vähemalt korra pildistama 🙂 Ja kõige viimaks lõbusad “Minu esimene ..” kleebised! Need on eriliselt vahvad ning loodetavasti ei maga neid kõige lahedamaid hetki pildile jäädvustamiseks maha! Jällegi tore idee kinkida kas katsikuteks või juba enne lapse sündi. Vaatasin, et ka hind jääb mõlema puhul alla 10 euro, mis on igati tervitatav! 🙂

Muidugi nuiasin ma hea meelega lugejate vahel loosimiseks samasuguse kombo! Nii, et võta julgelt osa, kui oled sina, su sõbranna, tütar / ema / õde .., abikaasa või kes iganes muu beebiootel.

Auhinnaks sünnituspakk ja beebikleebised (kas siis beebipoisile või beebitüdrukule!)

Loosis osalemiseks:

18. juunil selgub võitja!

5 thoughts on “Kas päriselt ka vaja? Sünnituspakk haiglasse + kleebised oluliste hetkede jäädvustamiseks

  1. Kristiine says:

    Esimese lapsega veel sellist valmispakki ei olnud müügil. Nüüd olen teise lapse ootel ja see tundub väga mugav. Aja ja raha säästlik ka, selle asemel et ise kokku panna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga