Karikatuurid meie kodus!

Saime kätte oma kolmanda karikatuuri ja ausalt öeldes olen igakord olnud nagu väike laps, kes elevil ootab tulemust! Ma olen nii rahul, et olen avastanud sellise andeka tegija nagu Kadri Sukko (KSArt drawings)! Mäletan, et detsembribeebide grupist keegi tellis karikatuuri ja kohe teadsin, et mul on ka sellist vaja. Nii saigi katsetatud esimese pildiga ja hakkas nii meeldima, et nüüd olen juba kolmandani jõudnud ja tundub, et ega see neljaski kaugel pole.  Ma ei ole neid niisama tellinud, vaid kindla eesmärgiga oma kodu seinu nendega kaunistada. See on palju erilisem viis, kui lihtsalt väljaprinditud pildid. Nii ongi meie koridori osa jäänud kapade alla ning elutuba kaunistavad karikatuurid.

IMG_5914

2015 tekkis mul mõte tellida üks suur karikatuur, kus kogu perekond peal on. Erik küll rääkis, et kas on ikka mõtet, et mis siis saab, kui keegi läheb lahku/ära sureb/juurde sünnib. Mitte midagi ei saa! See pilt ongi ilmestamaks 2015. aastat 🙂 Pere karikatuur on meil kodus väga tähtsal kohal – söögilaua kõrval, seinal. Lasin selle kaks aastat tagasi korralikult ka ära raamida ning teadsin juba siis, et see läheb kunagi meie koju olulisele kohale. Minu jaoks on see igatepidi üks hinnaline teos ja siiani käin ja imetlen seda ning seetõttu polnud ka kahju pildi ja raami eest veidi üle 500 euro välja käia. Tean, et see on üks nendest asjadest, mille ma põlevast majast esimeste hulgas päästaksin 🙂

IMG_7006Vahepeal on meie perre üks uus tegelane sündinud ning ei saanud mitte teda karikatuurist välja jätta. Koju sai lõpuks tellitud seinasisene kapp ning sinna peale jäi korralikult tühja ruumi. Räägin OMA PESA all lähiajal kodutäiendusest pikemalt, aga igatahes teadsin, et sinna oleks õige tellida üks korralik perepilt, kus me kõik peal oleme. Ja kui nüüd peaks kolmas seltsiline veel tulema (ilmselt ka viimane!?), siis peab hoolikalt läbi mõtlema, kuidas ja mismoodi koguperepilt tellida. Veel on mul plaanis tellida plikadest eraldi pilt Nora tuppa, aga seda siis, kui Nortsik veidi vanem on ja  rohkem oma nägu läinud. Ehk aasta pärast!?

IMG_7725c

Töid jagades, on tulnud juba palju küsimusi, kes teeb, kuidas teha jne. Meie kõik karikatuurid on tehtud kokku erinevatest piltidest. Viimasel on näiteks Lenna ja Erik preili 2-aastasel sünnipäeval, mina fotograafi juures tehtud pildilt ja kass üldse eraldi kodus üles võetud. Asetus sai samuti kõikidel piltidel enda soovi järgi paika. Ja ausalt, minu imetlus Kadri suunas, sest annab ikka erinevatest fotodest kokku mixida nii tõetruu karikatuur. Ja ausalt, perepildilgi on kõik nii üks-ühele välja kukkunud. Arvasin, et ehk keegi on ikka selline, kellega ei õnnestu.. aga kõigiga läks täppi! See näitab, kui pühendunult üks inimene oma tööd teeb 🙂 Tõesti siiralt soovitan!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga