Kaheksa kuud hiljem ..

Juunikuu on käes ja kõik on kohe palju mõnusam! Nii põnevad ajad on ees ning kuidagi enese häälestamine positiivsele suunale, on hästi toiminud. Esiteks, kes tegemisi instagramis jälginud, on ilmselt märganud, et aprillikuust olen kena jooksmispisiku kinni püüdnud. Kuidagi mõnus on see tunne, et lõpuks on lapsed sellises vanuses, kus on jälle lihtne endale aega leida ning neid kolme siin jagada omavahel selliselt, et saaks rahus aega endale ka võtta. Roosi on juba nii asjalik ja mul on ikka igavesti hea meel, et see titemajandus läbi on. Nüüd saab ainult mõnusamaks minna! Selline aeg endale ja vähe suuremate laste kombo on hindamatult tore kooslus. Saaks see pere pisem ka sinna 4-5 aasta kanti. Oh jah!

Kes veidi kauem jälginud, see teab, et möödunud aasta oli emotsionaalselt ja üleüldse vaimselt kuidagi rusuv ja raske aasta. Igasugused negatiivsed emotsioonid saatsid mind veel sügiselgi. Meie 15. aastapäeval, mil käisime kolm päeva omapead Saaremaal, sai kõigele negatiivsele punkt pandud. Oli aeg jälle ennast esikohale seada. Tänaseks on küll see rahulolu tunne nii hea! Nii palju olen end ise ületanud ja proovile pannud. Eriti füüsiliselt. Oktoobrikuust alustasin sõbrannaga sammude challengit ja teise sõbrannaga hakkasin toitumisäppi kasutama.. tänaseks juba nii mõnusad harjumused sees ning liikumisega sammuke edasi astunud. Mäletan, et üle pika aja alustasin esimeste jooksuringidega talvel, lumes. Oli ikka mõnus ja uhke tunne küll esimesed 5 km järjest joosta. Jooksmine oli siis rohkem nagu ettevõtmine, “võtan end kokku ja lähen”. Aprillikuus hakkasin sõbranna eeskujul ikka piire testima ja mõtlesin, et ah prooviks ikka 7 km ka ära joosta. Muidugi esimene jooks oli üle kivide ja kändude ning jooksin oluliselt kiiremas tempos ja kõrge pulsiga. Kõik oli kuidagi vale, aga veits uhke ikka. Järgmisel korral juba proovisin uute nõuannetega, rohkem jooksuasendit, sammu ja käsi ning pulssi jälgides. Jooksin oma esimesed 10 km äia juubelil! Emadepäeval juba oma elu esimesed 15 km ning ühel ilusal pühapäeval oma esimesed 18 km ning maikuu sai lõpetatud minu elu esimese poolmaratoni distantsiga – 21 km.  Viimase kahe pika jooksu lõppedes oli mul täielik õnnehormooni vallandumine, nii et pisarad lausa voolasid. Lihtsalt meenus, kui suures madalpunktis olin ma möödunud aastal ja kui kaugele ma olen endaga jõudnud. Just sellised väiksed rõõmud “ma jõuan”, “mul on hea olla”, “mul on eesmärgid”, “miski pole võimatu”. Üldse ma mäletan, kui ma kunagi mõtlesin, et ma ei jaksa ilmselt elusees joosta seda 9km, mis ringi Erik tavapäraselt teeb. Ja nüüd juba jaksan kahekordselt ja veidi pealegi. Täpselt see tunne, kus patsutad endale õlale ja ütled, et “päris kõva mutt oled”. Ma olen järgmisel aastal 30 saamas ning pikem eesmärk ongi olnud olla 30’selt, 3 lapse emana oma pea elu parimas vormis! Elame-näeme. Tavaliselt, kui enda jaoks midagi välja ütled, siis selles suunas ka vaikselt liigud.  Igatahes vägev on näha enda arengut. Ma jooksin maikuus 180 km (eesmärgiks olin seadnud 100 km), liikusin 375 km (päevas keskmiselt 12 km) ja tegin kokku ca 503 000 sammu.  Kusjuures kuna Erikul ka omad eesmärgid, siis mõtlesime teha üle pika aja sellise tabeli, kuhu paneme igapäevaselt kirja, mida ja kui palju me teeme. See motiveerib teist poolt ka rohkem liikuma ja mitte omi kordi vahele jätma.  Panin endale eelmine aasta eesmärgi, et märtsiks võiks 10 kg kergem olla, aga ei tahtnud mingit survet numbrite osas peale panna. Tänaseks on täpselt 8 kuuga 15 kg maha läinud, nii et mis siis muud, kui ikka edasi!

Mul kusjuures endast polegi väga pilte, nii et ma pidin lõpuks kaevuma eelmise suve videodes ja neist screene tegema .. aga no vahepeal ikka hea pilte vaadata, muidu arvaks vist, et koguaeg ühtemoodi olnud..

One thought on “Kaheksa kuud hiljem ..

  1. Grete-maarja says:

    Nii tore lugeda 😊 ise olen etapis beebi ja väikelaps, on ikka väsitav küll! Vahel tundub, et ongi läbi, mu elu ongi selline et oma aega pole üldse. Hea on seda lugedes meelde tuletada, et mõne aasta pärast saan veidi “ona elu” ka tagasi 😊

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga