Kahe(kolme)kesi Noorus spas!

Oleme nüüd mõnusalt puhanuna Narva-Jõesuust tagasi ja nii hea on lihtsalt olla! Veebruarikuus võtsime E.’ga plaani, et võiksime kahekesi ühe kolmepäevase puhkuse endale lubada ning broneerisime aprilli alguse selleks ära. Olen juba mitmeid kordi kasutanud hotelliveebi lehekülge, sest sealt võib puhkamiseks päris häid diile saada. Näiteks kaks ööd Noorus spas maksis ja maksab vist endiselt vaid 144 eurot.

Oleme siin mõelnud ja omavahel kokku leppinud, et edaspidi lapsi vanavanematele lahku ei löö ning käivad ikka “õed tihedad” koos. Kui ei saa, siis jäägu puhkus parem üldse ära, sest me tahaksime ikkagi, et need mannid kolmanda lapse eel üksteisega võimalikult palju arvestaks ning võtaks teineteist kui elu loomulikku osa. Ehk siis, kui vanemaid pole, ollakse ikka koos. Seekord sai niipidi, et üheks ööks läksid nad ämma juurde, teiseks ema juurde. Ütlen päris ausalt, et kui detsembris Norsit ämmale üksi jättes lahkusime vastakate tunnetega, siis seekord neid koos jättes, lahkusin vähemalt mina küll üsna muretult ning kerge südamega. Norsi ei kisanud ning jäi minust maha pidevalt Leenut kallistades, musitades ning lõpuks ämma süles. Mul on tunne, et juba praegu on tal koos õega julgem olla.

PS! Leenu rääkis enne puhkust ning räägib siiani, kuidas ta on Norsi teine emme ja jagab temaga ilusti mänguasju ning vahepeal lohutab ka. Teooria on iseenesest väga hea, iseasi, mis see praktikas on.

Igatahes meid tabas linnast väljudes täielik vabaduse tunne ning otsustasime väikse lõuna Viitna kõrtsis teha. Koguaeg oli teada, et Viitna ja Viitna ning seal justkui tasub süüa ning kuna see äge kõrts esimesena tee peale jäi, läksimegi sinna. Koht ise oli päris lahe, aga toidud mitte nii kiiduväärt. Seega soovitaks natuke edasi sõita ja Arturis süüa, kus tagasi sõites ka peatusime.

Oleme korra Noorus spas varem käinud ning meelde on jäänud vaid keeleprobleemid. Lootsime siis, et seekord on ehk kergem suhelda. Muideks E. vend tuli samal ajal oma perega ka puhkama ning kuna meie ees-ja perekonnanimes on vaid üks täht erinev, siis võite kolm korda arvata, kas vastuvõtus tekkis segadus või mitte. Mulle jättis kogu see algus pehmelt öeldes kehva mulje. Vaatamata ühele toredale noormehele, ei tegeletud ühe kliendiga lõpuni, vaid lasti kõigil seal korraga küsimusi küsida, pabereid täita jpm. E. vaatas siis meie kaarte ja toa numbrit ning helistas oma vennale, et uurida, kas nad mitte samas toas polnud. Muidugi olid! Siis tekkis mingisugune segadus, mille lahendamisest me otseloomulikult aru ei saanud ja meiega tegeles edasi üks eriliselt tusane ja kehvas tujus naine, kelle hääletooni võis küll ülbeks pidada. Sain aru, et tema oli selle vea ka teinud. Minu vastused talle olid umbes sama järsud, sest mida asja?? Alustaks sellest, et ma olen klient ja maksan selle puhkuse eest. Eeldaks veidi rohkem sõbralikku suhtlust. Aga see selleks.. sest kõik muu, mis edasi läks, oli tegelikult rohkem kui nauditav. Saime oma toa, mis oli vaatega merele ning ruumid ise on mõnusad-puhtad. Rätikud, voodilinad, hommikumantlid pehmed ning pole tõesti millegi üle nuriseda.

Veekeskus oli super mõnus. Minu lemmik ajaveetmisviis oli õues – seal oli üks suurem bassein, külm bassein ja mullivann. Ja õue sai nii ujudes, kui ka otse saunast. Sellest samast saunast avanes mõnus avar vaade minu seljatagusele (alloleval pildil). Üldse, ujumisvõimalusi ja valikuid on seal palju – kosed, ojad, mullivannid, lastele eraldi basseinidega ruum, kuumad basseinid jpm. Saunavalik oli lai ning ühtlasi oli ka olemas eraldi ruum radadega basseini jaoks.

See tuleb paljudele ilmselt üllatuseks, aga ma tõesõna jälestan  absoluutselt ei salli massaaži. Minu jaoks on see midagi nii ebameeldivat, eriti kui masseeritakse selga, tallaaluseid vms. Ma olen see ehe eestlane, kes on mitmel korral pidanud massaaži hambad ristis taluma, ilma midagi ütlemata. Ma olen enam kui kindel, et massöörid on aru saanud, et sellel inimesel on küll mingisugune probleem, sest nendel juhtudel olen ma alati meeletult krampis ja hoian lihaseid pinges, sest mul on nii ebameeldiv tunne. Ei oska seda kirjeldada, aga häiriv kõditunne tekib. Igakord, kui keegi jõuab masseerimisega mu seljani, hoian ma nägu maas hoides hambaid ristis. E. seevastu on minu vastand ning tema lausa jumaldab sellist mudimist, mistõttu broneerisin talle järgmiseks päevaks klassikalise massaaži. Endal jäi kripeldama, et tahaks ikkagi ka midagi ning lappasin siis veidi rasedatele mõeldud kehahoolitsusi läbi. Leidsin veidra nimega, “Merenümf”, protseduuri. Panin end sinna kirja ja mõtlesin, et tulgu, mis tuleb! Ausalt, see oli jumalik! Tegu oli siis meresoolaga kehakoorimisega, millele järgnes kreemitamine. Muideks kõik oli massaaž, AGA, see sobis mulle nii hästi! Ei olnud mingit kõditunnet, koorides oli pigem selline meeldiv valu, nii et tundsin iga naharakuga, kuidas ma sellest surnud nahast lahti saan. Imeline! Pärast seda oli kiire pesu ja siis tuli massaaž, mis polnud selline klassikaline, vaid pigem rohkem silimine, aga no äratuntavaid massaaživõtteid oli ka. Igatahes mulle väga meeldis ja hiljem oli nahk mõnusalt siidine!  Kui ma poleks raseduse tõttu pidanud end pidevalt küljelt küljele keerama, vaid selle asemel saanud rahus kõhuli olla, siis annaksin vast 9,5p/10’st.

Pärast mudimist käisime mere ääres jalutamas ning ilm oli just mõnusalt kevadine, ca 15 kraadi sooja, nii et nahktagi ja salliga hakkas lausa palav. Hiljem jälle lõunasöök – uni – ujumine ja saunatamine. Sellises tempos kulgesime me terve puhkuse. Õhtustasime mõlemad õhtud Noorus pubis. Plaanisime ka a’la carte minna, kuid menüüs ei isutanud mind miski. Naljakas, et üldse terve puhkusereis oli minu tavapärastest harjumustest erinev. Näiteks kas või söökide osas. Sõin selle kolme päeva jooksul mitmeid kordi suppi, valisin õhtusöögiks mingisuguse salati ja viimasel õhtul pasta, millest viimast ma mitte kunagi väljas süües ei telli. Otsisin mitmetest poodidest nagu segane kollaseid ploome taga. Lõpuks pidin leppima veidi maitsetute maasikatega. Pubi toidud ise olid pigem sellised keskpärased ning valik polnud minu jaoks väga kutsuv. Samas toidud olid okei’d ning kõhu sai täis. Viimasel õhtul suutis ettekandja meid tohutult närvi ajada. Olime ammuilma oma söögid juba lõpetanud. Laudki oli koristatud ning lihtsalt OOTASIME ja ootasime. E. vend juba lahkus ning maksis kassas ära, ütles ettekandjale, et me soovime veel tellida. Ootasime siis veel tükk aega, kuni lõpuks loobusime ja lahkusime.

Viimasel hommikul kaheksa paiku ärgates ajasime poolunisena ujumisriided selga ja suundusime veekeskusesse. Tõesti üksikud inimesed liikusid ja nii mõnus oli omaette ujuda ja saunatada. Käisime veel söömas ja magasime viimase tunni enne lahkumist. Sõit tagasi oli veidike problemaatiline, tegime iga mõne km tagant pause, sest süda läks nii pahaks. Tundus, et ei jõuagi Tallinnasse tagasi.

Koju jõudes ootas Leenu juba uksel ning Norsi kimas ka jooksuga vastu. Esikusse tulles oli ta nii üllatunud, seisis vaid ühel kohal ning vaatas suu ammuli mulle, siis E.’le ja emale otsa. Umbes sellise näoga, et “mis asja, te käisite kuskil ära või?”.

Lõppkokkuvõttes jäime puhkusega väga rahule! 🙂

2 thoughts on “Kahe(kolme)kesi Noorus spas!

 1. Kati says:

  Maitsed on erinevad, aga Arturit ma küll ei soovita. Aastatega kvaliteet langenud ja omaniku ei huvita midagi peale raha. Olen avamisest peale, siis kui nad tegutsesid veel “putkas”, seal käinud ja viimasel ajal valiksin pigem Viitna kõrtsi. Sellest on muidugi väga kahju. Lääne-Virumaal soovitaksin veel Altja kõrtsi, mis asub väikses imeilusas kalurikülas.

  • NautigeHetke says:

   Ehk meil lihtsalt vedas.. Puhtalt toidu pärast, oli meie jaoks Arturis kindlasti liha parem.
   Teeninduse ja atmosfääri puhul, valiks enne Viitna kõrtsi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga