Kahe lapsega SPAsse?

Mõlgutame siin mõtteid, et juuli alguses üks spa-reis ette võtta. Ja üllatus – üllatus, seda koos lastega. Me oleme küll alati seda meelt olnud, et taolised reisid on nauditavad vaid kahekesi, aga kuna meid juba neli on ning kahte on raskem jätta  kui ühte, siis mõtlesime, et läheks juba üheskoos. Peamiselt ka sellepärast, et Lennal on kindlasti tore ja põnev veekeskuses ujuda ja end väsitada. Üleüldse oleks see reis rohkem selline mugavustsoonist väljaminek kui puhkus ja kuna Lenna elab ka nii rutiinset elu, siis oleks ehk temalegi hea vaheldus.

Eile veel Erikuga rääkisime, et püüame võtta rohkem „go with the flow“ ja mitte liiga palju ette mõelda. Paratamatult tuleb mõned asjad juba enne enda pea selgeks teha. No näiteks spa sihtkoht. Mõtlesime, et kas sõita Pärnusse, mis peaks taskukohane olema või siis Saaremaale, et Lennale näidata, mis asi see praam siis ikkagi on.  Saaremaal tahaks ära käia Grand Rose Spa’s, kuid nagu ma aru saanud olen, siis pole see just lastega peatumise koht. Nii, et kipub kalduma Pärnu poole, mis iseenesest on mugav, sest kohale jõuab ca pooleteise tunniga.

Kuidas hakkab välja nägema ühes toas elamine? Siinkohal pean silmas uneaegasid ja õhtust magamaminekut. Päeval on tõesti lihtne, Lenna magab 13 – 16 ning Nora katsuks samale ajale sättida. Kui ei õnnestu, siis saab Noraga ka muud tegevust Lenna uneajal otsida. Aga õhtul?? Ilmselt mõtlen siinkohal üle, kuidas kuidas see küll välja peaks nägema? Samal ajal, kui Lennat „magama panna“ kilkab Nora kõva häälega kõrva ääres? Või kas tõesti peab üks meist toast väljaspool tegevust otsima? Oma peas tahaks loota sellisele idüllile, et lapsed on justkui nii väsinud, et vajuvad lihtsalt ära.  Eks lootus sureb viimasena, sest muidu kui nad oma kodugraafiku järgi elavad, siis saab küll huvitav olema. Õnneks on nii, et kui mõlemad kustuvad, siis Nora toimetab öösel vaikselt ning hommikul ärkavad nad reeglina ühel samal ajal.

Veekeskuse külastamine on vist lõõgastus jutumärkides. Minek ja tulek ju lastega, selle vahega, et Nora väsib vees kuskil 30 minutiga ära, kuid Lenna võiks vabalt 2 h solberdada. Niisiis ühe jaoks lõppeb see „ujumine“ üsna varakult. Või siis tuleks võtta turvahäll basseini äärde kaasa ning mõnel korral Nora üldse kaldal hoida. Kuidas te väikestega sellisel juhul spas olete käinud? Ja muidugi mõte sellest, et saaks mõnusalt Erikuga kahekesi kuskil sauna nautida.. noh, see jääbki mõtteks, vähemalt sel korral.

Õhtune chillout näeb vist välja midagi sellist, et laste magama jäädes kuulame vaikselt telekat, teeme ehk väikse joogi ja kustume kiirelt. Või siis eile naersime, et saame ka kordamööda väljas käia. Päris monitoriga üksi neid tuppa ei julgeks küll jätta.

Tundub, et see lastega spatamine ei käi päris puhkuse alla, kuid samas mõned asjad kaaluvad suurelt need mõtted üle. Näiteks see, et hommikul – lõunal – õhtul pole söögitegemise pärast vaja muretseda või see rõõm Lenna näos, kui mõlemad vanemad temaga koos lõbusaid asju saavad teha. Kõige lõpuks muidugi mõnus keskkonnavaheldus.

Kuidas teil lastega puhkamine läinud on? Kas pärast puhkamist olete rohkem väsinud kui enne? Ja muidugi, kuidas kahe väikse lapsega ööbimine välja näinud on? Millist spa’d soovitate Pärnus külastada ning mida vahvat seal veel lastega teha saaks?

IMG_6121

Toimetasin oma tegemisi, kui jäin mõtlema, et mängutoas on kahtlaselt vaikne. Jätsin Lenna sinna mängima ning Nora selili Lennat uudistama, telefon kapi otsas. Tuppa jõudes avanes selline vaatepilt 🙂

12 thoughts on “Kahe lapsega SPAsse?

  1. Ly says:

    Meie käime alati spa-reisidel ja muidu reisidel nii, et võtame peretoa, mis on uksega ühendatud, ühes toas ei kujutaks ette, ise peab ka siis kell 21 magama minema, mis mõnus puhkus see siis oleks..
    Pärnus soovitaks tervise paradiis, seal suured toad ja lahe veekeskus.

  2. Liisi says:

    Mina käin tihti oma kolme lapsega üksi spas. Esimene kord olid nad vaevu 1,5a, 5a ja 7a 😊 kõik on kinni oma peas ja selles milliseid eesmärke reisile seada. Lisaks valida koht kus lastel on mõnus. Meie pere fännab GoSpa-d 😉👍

    • NautigeHetke says:

      Mul on ka tunne, et lõppude lõpuks asi mõtlemises kinni.. samas enne ei oska nagu teisiti ka mõelda – lastega minek oleks esmakordne. Kord käisime Lennaga tegelikult Noorus Spas, 2 aastat tagasi, aga siis olid vanavanemad kaasas..

  3. Diana says:

    Me käisime Viiking saaga veekeskuses kui poiss oli 5k ja plika 2a10k ja meeldis see, et riietusruum ühine. Veekeskus use ka hubane ning soe.
    Ööbinud oleme Estonias ja ka rahul olnud

  4. Marilyn says:

    Meie pere vaieldamatu lemmik spaa on Pärnu Estonia Resort Spa – toad on stiilsed ja puhtad, spaas on alati soe, eriti kui olla koos väikese lapsega (ei pea rätikut koguaeg näiteks basseinist välja tulles ja sauna minnes ümber panema), ja hommikusöök on tõeline nauding – toit on alati värske, maitsev ja mitmekesine ning eriti suureks plussiks on lastenurk koos televiisoriga, kust lapsed saavad multikaid vaadata põrandkatteks on vaip, kus väiksemad lapsed saavad maas käputada).

  5. Jaanika says:

    Olen nõus Liisiga, et kõik on mõtlemises kinni! Meil on kolm last (7a, 5a ja 6k) ja oleme juba kogu kambaga ka spas käinud. Enne kolmanda lapse sündi käisime kahe lapsega samuti spa-s. Kahe lapsega olime ühes toas, kolme lapsega võtsime nüüd peretoa. Fakt on, et lastega koos puhkamine pole sama, mis kahekesi puhkamine, aga vale on ka väita, et see pole üldse puhkus! Siin tulebki mängu see mõtlemine… Kas puhkus peab olema kindlasti selline, et õhtul peab ka kuhugi välja saama? Veekeskus peaks lapsi väsitama niipalju küll, et nad peaksid õhtul lihtsalt “kukkuma” voodisse 🙂 Ja mis oleks veel rohkem puhkuse moodi, kui mitte see, kui lähete õhtul varakult magama? 😀

    Veekeskuses oleme käinud nii, et issi jääb suurematega basseini, kui mina käin vahepeal väiksemaga toas söömas-magamas. Suuremad poisid ei tule üldjuhul veekeskusest enne ära, kui nad pole vähemalt 5 tundi seal möllata saanud 🙂 Väiksemaga käisin vahepeal vees, siis lebotasime lamamistoolidel ja kui väsimus tuli, siis läksin temaga tuppa. Pärast und läksime veekeskusesse tagasi.

    Meie oleme käinud lastega alati Grand Roses. Miks see lastega ei sobi? Minu arust on see lastega ideaalne! Miks? Esiteks – seal pole nurgataguseid, kuhu lapsed ära kaduda saaksid. Mõtlen just basseinides. Näiteks Pärnus Vikingus pead koguaeg lapsega kaasa ujuma, sest seal on basseinis sellised kohad, kus vahepeal üldse last näha pole. Grand Roses on üks suur bassein ja siis veel selline mõnus pisike madal bassein (lisaks muidugi mullivann ja mingi tulikuum basseinike veel). Nüüd, kui lapsed on 7 ja 5, siis anname rõnga ümber ja nad saavad ise suures basseinis hakkama ja meie saame rahulikult tooli peal lebotada ja neil silma peal hoida. Kui nad rõngaga enam ujuda ei taha, siis lähevad madalasse basseini ja saavad seal jällegi ilma meieta hullata, sest me näeme kõikidesse basseinidesse toolide pealt vabalt! Ülimugav minu arust! Teiseks – veekeskus on piisavalt väike, et laps ei saa ära kaduda. Pärnus Tervise Paradiisid ja GoSpas peaks vist koguaeg lapsega kaasas käima? Kui last muidugi torud jm väga huvitab, siis hakkab Grand Roses vb igav, aga meie omad on küll ülirahul, kui saavad lihtsalt vees tundide kaupa hullata 🙂 Kolmandaks – rahvast on seal vähem kui nt GoSpas või Tervise Paradiisis. Meil on õnnestunud seal igakord nii olla, et mingi hetk oleme ainukesed külastajad veekeskuse osas 🙂 Aga noh, me ei käi spas muidugi koolivaheajal – siis on isegi Grand Roses rahvast murdu!

    Ühesõnaga – mõtesta oma peas see puhkuse värk natuke ümber ja naudi! :)) Lastega koos on võimalik puhata!

    • NautigeHetke says:

      Oh, nii tore, tänud sulle põhjaliku kommentaari eest!
      Sain siit kohe palju mõtlemisainet 🙂

  6. Hel says:

    Me käisime talvel Grand Roses, sarnase vanusevahega lastega. Olime peretoas( 2 tuba ühendatud uksega). Oli taskukohane( vähemalt talvel) ja mugav oli mõlemad lapsed eraldi tubadesse magama panna. Veekeskuses oli ka nendega hea, sest seal on olemas väike madal lastebassein.

  7. Marilin says:

    Nõustun nii Grand Rose kui ka Vikingi kohapealt 100% Jaanika kommentaariga.
    Meie oleme ka lastega (7a, 2a, 6k) tihti just Grand Rose’s käinud. Väga mõnus ja hubane koht. 🙂

  8. Eneli says:

    Me käisime just see nv nüüd spaas neljakesi. Võtsime ka 2-toalise. Mina beebiga ühes toas ja abikaasa vanema lapsega teises. Ja basseinis käisime nii et algul olime neljakesi koos lastebasseinis kuniks beebi 30 min tàis sai. Siis jäi beebi sinna samasse ruumi tooli peale rätiku sisse magama. Kordamööda siis valvasime mehega beebi und kuni teine sai suuremaga vees olla. Peale tunnist uinakut kàis beebi veel teist kordagi basseinis, lihtsalt polnud nii kaua enam. Olin ka enne minekut mures, et appi appi mis ja kuidas, aga tegelikult oli väga tore 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga