Jaanipäev & sünnipäeva eelpidu!

Sel aastal otsustasime, et proovime ikka kamba kokku ajada ja seekord sõpradega jaanipäeva koos tähistada. Tavaliselt oleme ikka perega olnud, aga kuna sel aastal ka ühtlasi 25. juubel terendab, siis tegime 2n1!  Pealegi oleme terrassi peaaegu, et valmis saanud, nii et oligi tagumine aeg see sisse pühitseda.

Hommikul sai turul käidud ning laua katmine oli selles osas lihtsamast lihtsam – suvel kõik värske ja hea läheb alati kaubaks. Küll aga uskumatu, kui kallid on hinnad Nõmme turul. Näiteks kilo herneid maksab 12 eurot!  Maasikad, herned, tomatid – kurgid, arbuus läksid maksma 50 eurot. Nii, et kes kiirelt rahast lahti tahab saada, siis seadke sammud turule!

Meie seltskonnas on ikka piibutajaid ning kuna meie vana vesipiip oli ämma juurde garaazi oma kaheks aastaks seisma jäänud, siis seda enam kasutada ei julgenud. Nii saabuski meie uus sõber Cosmosepiipudest juba mõned nädalad tagasi. Tegelikult on meie kõik piibud ja tarvikud sealt tellitud, nii et kes veel on vesipiibu sõber, siis soovitan sealt vaadata! Ma ei teagi, kuidas vesipiip meieni jõudnud on. Reeglina teeme seda ikka ühisüritustel suveti ja algust tegime kindlasti oma 10 aastat tagasi juba. Ma ise tegelikult mingisugune suitsusõber pole, kuid vesipiipu on ikka vahel mõnus teha.

Tervitusjoogiks oli Sangria, aga lõpuks jõin seda enam jaolt ise, sest mehed on rohkem õllesõbrad ja naised olid kained autojuhid. Iseenesest väga maitsev ja lahja suvebool – apelsin, sidrun, puhas mustsõstramahl, 2 L sprite ja pudel veini ning muidugi ohtralt jääd.

Lapsed pidasid eile tegeliklt üllatavalt hästi vastu! Olin enam kui kindel, et üks neist tahab raudselt rohkem tähelepanu, aga läks nii hästi kui minna sai! Andis veidi julgust juurde, et teinekordki miskit ette võtta. Muidugi 2 – aastase ja 5-kuuse kõrvalt päris jalgu lauale ei viska ning Lennal läks alguses ikka oma tunnike aega, enne kui aru sai, et need külalised ei lahku siit veel nii pea. Arvasin veel, et Nora sai kindlasti palju emotsiooni – uued inimesed, hääled, lõke jm., kuid öö möödus üllatavalt rahulikult.

Kuna meil endal veel leiliruum valmis pole, siis telliti  kohale ka haagissaun. Ei osanud sellest esialgu midagi arvata, aga olevat mõnus olnud! Lenna tahtis sinna muidugi 20 x niisama sisse vaatama minna.

Peoseltskonnaks oli meil valdav osa lapsed , õigemini oli neid kokku lausa 7! Maja jäi püsti, hommikul leidsin vaid aknaklaasilt mõned maasikased käejäljed 🙂

Ja muidugi ei jäänud ka kohustuslik osa olemata – jaanilõke! Me siin aastaringselt ikka viime oma kuuski ja oksi jm, mis leidub isa – venna – meie hoovist lõkkesse ning jaanipäeval põletame üheskoos maha. Kiidusõnad veel ilmataadile, kes meile päikse saatis! Eile oli tõesti üllatavalt ilus ilm ning päike saatis meid õhtuni, nägime veel loojangutki 🙂

Homme juba ongi MINU 25 – HURRAA! Siis ootame perekonda külla. Pöidlad pihus, et ilm ilus oleks, plaanis ikka väljas ka istuda 🙂

2 thoughts on “Jaanipäev & sünnipäeva eelpidu!

  1. Kristiina M says:

    Väga tubli oled, et jaksad kahe lapse kõrvalt toimetada ja planeerida!
    Jõudu, jaksu ja homseks toredat pidupäeva! 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga