Jäädvusta rasedus Lucababy fotokaartide abil!

Püsilugejad juba teavad, et olen suur mälestuste talletaja. Blogi on ainult üks viis, kuidas ma meie pere käigud, mõtted ja muud tähtsad sündmused jäädvustan. Pikalt oli üheks mu unistuseks suuremad asjad raamatuks printida ning õnneks Erik tegi suurema töö minu eest ära, sest 25. juubeliks sain ma üheks kingituseks oma blogiraamatu (2012 – 2017). Siit edasi ma lubasin, et teen igal aastal vahekokkuvõtte ning nüüd suvel on see taaskord plaanis. Nii on mul kõik minu olulised peresündmused koos piltidega paberkujul olemas.

Ehk on mind just seetõttu tütardega õnnistatud, et saaksin aktiivselt oma hobiga – kirjutada, pildistada, talletada – tegeleda. Ma lubasin endale, et kõik minu lapsed saavad mälestuseks vähemalt oma esimesest viiest eluaastast, iga aasta kohta fotoalbumi, kõigil lastel saab olema paksult täis kirjutatud – viie aasta- beebiraamat ning samuti kaustik, kuhu olen raseduse ajal kirjutanud üles nii mõndagi.

Huvitavad tähelepanekud Erikult.. Laps kaalub kilo vähem, kui minu ennustused seda välja pakkusid ja sünnib 2 minutit varem, kui Nora ..

Kolmanda beebi tulekul olen samuti algust teinud rasedusaegse kaustikuga, mis on täiesti basic mustade kaantega kilekaustik, kuhu kirjutan ja panen pildid kõigest olulisest, mis toimus beebiootuse ajal. Mul on arvutisse loodud eraldi kaust, kus on teemad välja toodud ning kui tuhin peale tuleb, võtan taas uue teema ja kirjutan sellest. Alateemadeks:  kolmanda lapse planeerimine; esimene arstikülastus; rasedana operatsioonil; ultraheliuuringud koos piltidega (Oscar, LA, kolmanda trimestri uuring); rasedusest teatamine, mõtted kolme lapsega, kiri emmelt/issilt, rasedusaegsed kulud, riigi toetused, hüved lapsega koju jäämisel. Kindlasti siia loendisse lisanduvad ka perepildid.

Pärast rasedusega avalikuks tulemist, võttis minuga ühendust Lucababy all tegutsev Maarja-Liisa, kes soovis teha meile omalt poolt raseduskaartide näol kingituse. Samuti uuris, kas võiksime teha koostööd, mille raames loosiksin viis pakki kaarte ka lugejate vahel välja. Mis mul selle vastu sai olla! Siit tekkis mul ka mõte, et vahelduseks oleks päris vahva rasedusaegne kaustik uutmoodi lahendada ning miks mitte kasutada neid samu kaarte. Seekord ongi plaanis rasedusaegsed hetked koos kaartidega jäädvustada ning vaatasin, et tegelikult saab üsna kokkuvõtvalt mõne info edasta. Näiteks “täna ostsime beebile esimesed asjad”, “lastetuba on valmis ja ootab sind” või “minu isud”. Ainukeseks vaevaks on teha teemakohane pilt koos kaardiga ning jääb kõik see üleliigne pikk jutt vahele! Karbis on iseenesest 35 fotokaarti ning ma tean, et kindlasti on kaarte, mida ma ei kasuta (sest esimesed 12 nädalat on juba läbi), aga suuremale osale on mul juba mõtted olemas. Mis mulle eriti meeldib, on see, et osad kaardid on täitmiseks, näiteks ennustused emalt-isalt või nime valik.  Samuti mõned rasedusnädalate fotokaardid, kuhu taha on võimalik kirja panna just selle rasedusnädala mõtted ja tunded. Need leiavad kindlasti albumis kindla koha. Igatahes vahva idee lisaks beebi esimesele eluaastale ka rasedust jäädvustada!

Oled salamisi beebit planeerimas, juba beebiootel või soovid mõnele tuttavale hoopis kingituse teha, siis võta aga loosist osa! 20. aprillil loosin viis pakki fotokaarte välja!

Loosis osalemiseks:

 • Märgi facebookis Lucababy meeldivaks
 • Jaga postitust ning jäta kommentaariumisse märk maha (salarasedana jäta kommentaar blogisse, kuid veendu, et emaili aadress oleks õige)

22 thoughts on “Jäädvusta rasedus Lucababy fotokaartide abil!

 1. Kris says:

  Soovin väga loosist osa võtta.. ise olen veel nn salarase. Tähtaeg on oktoobris nagu Sinulgi ja tulemas on esimene laps:)

 2. Mari says:

  FB-s like läks aga kommentaari panen siia. Sooviksin neid kaarte, sest nendega tundub mälestuste talletamine palju lihtsam. On ju põhjust pilti teha, et kaart ära kasutada.

 3. E. says:

  Soovin loosist osa võtta!
  Unistan aasta lõpus rasedaks jäämisest ja tulemas oleks kolmas ja viimane laps. Oleks vahva moodus raseduse jäädvustamiseks!

 4. Triinu says:

  Väga vahvad kaardid. 🙂 Esimese rasedusega midagi ülesse ei märkinud, kuid nüüd oleks soov küll midagi vahvat ja meeldejäävat teha. Salarasedana sooviksin siis samuti loosist osa võtta. 🙂

 5. Elve says:

  Soovin osaleda oma lapse nimel, kelle perre on beebit oodata, aga kuna ta ei ole seda sündmust veel laiemalt avaldanud, siis ma fb.-s avalikult ei osale. 😀 See oleks vanaemapoolne kingitus tulevase ilmakodaniku ootamise jäädvustamiseks.

 6. Efka says:

  Töökaaslasele sooviks esimeseks raseduseks midagi lahedat kinkida ja need kaardid oleks täpselt see mis vaja!!!

 7. ... says:

  Miks ma küll esimese rasedusega neid kaarte ei avastanud? 🙁
  Sooviksin väga loosis osaleda!
  Hetkel küll planeerimise käigus, kuid kindlasti jäädvustaks teist rasedust nende kaartidega 🙂
  (Sest esimesel korral olin ma ei tea kus kui kaardid välja tulid) 🙂

 8. Liisa. says:

  Hetkel on planeerimisel ja ka olen erinevate mälestuste talletaja. Kahju, et esimesega sellist asja ei osanud otsida. Sooviksin osaleda loosis. Olen sala planeerija niiöelda siis. 🙂

 9. Merlin says:

  Sooviks väga neid kaarte võita!!
  Olen salarase, hehe.. Mingit kaustikut ega raseduspäevikut ma täitnud pole.. Ei ole kahjuks üldse sellist tüüpi kirjutaja, kuigi väga tahaks, et mälestused jääks ja laps saaks kunagi ka näha. Minu jaoks parem variant on just fotode näol, niiet need kaardid oleks ideaalsed!

  -Oktoobrikas 2018 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga