Igapäevased toimetused kolmega

Minult on palju küsitud, kuidas siis kolme lapsega toimetamine on ning seetõttu proovin siia kord kuus kirja panna neid kõige argisemad situatsioonid, jutud ja mõtted.

Oleme tänaseks üle viie nädala viiekesi olnud ja tõesõna, kõik kulgeb kuidagi lihtsamalt, võrreldes ajaga, mil Nora sündis. Koju jõudes panime paika, et Nora käib lasteaias 3x nädalas ning Lenna 4x nädalas. Teisipäeviti on Nora kodus ja reedeti mõlemad. Mõlemal lapsel on lasteaias sisulised tegevuspäevad, seetõttu ka nii välja kujunenud on.  Leenu käib meil ujumistunnis, kahes laulutunnis, showtantsus ja võimlemises.. Nora aga kaks korda nädalas laulmas. Ütleme nii, et kolm päeva nädalas on minu jaoks puhkepäevad ning siis olen Rosannaga kahekesi kodus. Lasteaiapäevadel korjab Erik hommikul tüdrukud üles, riietab ja paneb patsid pähe. 7.50 on kodust start. Kõigepealt viiakse Leenu aeda ja 8.30 jõuab Nora kohale. Mäletan, et esimestel kordadel andsime Norale kodus süüa, kuniks üks hommik läks nii kiireks, et ta pidi lasteaias sööma. Kuna see päev kulges positiivselt, siis nii jäigi! Pean veelkord ära märkima, et Noral läheb lasteaias erakordselt hästi ja tundub, et ta käib täpselt paras arv kordi kohal. Arvestades, et ta pole veel 2-aastanegi ja aiapäevad on täpselt 8 h pikad, siis on ta ikka tubli küll!

Teisipäeviti ja reedeti on minu jaoks kõige suuremaks väljakutseks meelelahutus ja välja minek ning siis käib mul ema mõlemal päeval kaks tundi abiks. Tegelikult saaksin ju hakkama, aga nii on tüdrukutel ka vähekene põnevam ja nad alati väga ootavad, et Muhv juba tuleks. Eriti toredad on reeded, kui vanaema pannkooki kaasa teeb. Niisiis sai meil Rosanna sünnist kokku lepitud, et ema on 4 h nädalas meie jaoks olemas, kuniks siis aasta lõpuni, mil Erik koju jääb. Esimesed kodunädalad on neil peamiselt sellised olnud , et ühes käes või rinnal on mul pidevalt Rosanna. Ühistel kodupäevadel teeb Erik tüdrukutele hommikul söögi ja läheb tööle. Mina katsun siis nii palju kui Rosanna kõrvalt võimalik nendega aktiivsemalt mängida, vahel ka paralleelselt õhtusöögiks ettevalmistusi teha. On näha, et 10-11 ajal tekib tubastest tegevustest tüdimus ning siis ongi vanaema platsis. Koleda ilma puhul teevad toas paar kiiremat kulli – ja peitusemängu, ilusa ilmaga saab aga mänguväljakule või onni ronida. Pärast värsket õhku on lõunasöök ning kell üks suundume magama. Ema on sel ajal siis Rosanna valves.  Ärgates on peamiselt mäng ja issi – ootus, sest siis on lootus ka süüa saada!

Nora on minu jaoks väga suur üllataja olnud! Kui Nora oli beebi, siis oli Lennal vanust 2a 1k. ja ma just kui mäletan, et ta tahtis rohkem sisulist tegevust. Noraga on kuidagi lihtsam. Talle piisab, kui lihtsalt kõrval oled – nii võib ta tükk aega klotse laduda või legomehi reastada. Ta on hästi koostööaldis ja armastav Rosanna suhtes. Reedeti on jälle teistmoodi lihtsam, kui mõlemad tüdrukud koos kodus on. Neil läheb küll aegajalt ütlemiseks, kuid enamuse ajast mängivad nad ilusti koos ja nii saan ma ise natukeseks tagaplaanile tõmmata.

Ma teen kodus üle ühe päeva süüa ja mind ajab alati naerma, kuidas ma kell 9 hommikul hakkan juba ettevalmistusi õhtusöögiks tegema. Kusjuures naised on ikka nii võimekad.. Kõik saab tehtud, kui vaja! Möödunud laupäevale läksin kerge pingega vastu. Erik oli tööl, pidin kolmega varahommikust kuni pärastlõunani hakkama saama, aga samas kodus oli nii palju teha. Endalegi üllatuseks tegid kõik nii hästi koostööd, et jõudsin enne lõunat terve kodu ära koristada, pesud pesta ja triikida, nõudepesumasina tüjendada, lastega mängida ja kui ema abiks tuli, siis saime kogu kambaga veel mänguväljakulgi käidud. Väga produktiivne hommik!

Tänaseks on meil tekkimas uued harjumused, et ka ise saaksin vanemate tüdrukutega toimetada. Näiteks õhtuti käin neil lasteaias järel või siis Erik läheb Rosannaga kärutama ning meil on ühine mänguaeg. Lenna nii naudib ja ootab, et saaks emmega koos lego-spa’d ehitada ja ma isegi pole tükk aega mängimisest nii palju rõõmu tundnud, kui praegu. Üle ühe õhtu olen neid ka magama pannud. On näha, et mõlemad vajavad sellist üheskoos toimetamise aega. Tundub, et ka Nora magab öösiti paremini, kui mina neid õhtul magama panen.

Veel on nii palju muutunud, et kui alguses ei julgenud ma Norat ja Rosannat omapead jätta, siis nüüd teen seda juba julgemalt 🙂 Pildil on ehe näide sellest, et tahaks näppu silma panna.. õnneks selline huvi on nüüd ära kadunud 🙂

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga