Igakuised kulutused korteris vs. majas

Mõtlesin, et teen väikse kokkuvõtte igakuistest kuludest. Peamiselt nendest, mis puudutavad elamisaset. Jätan välja lastele, toidule ja bensiinile kuluva osa. Oleme nüüd aastake oma majas elanud ja huvitav on jälgida, palju igakuised kulutused tõusnud on.

Majas elades:

 • Aasta keskmine elektriarve – 103 eurot. Suvekuudel minimaalselt 58 eurot, talvekuudel maksimaalselt 151 eurot. Proportsioon on umbes selline, et 140 eurose arve puhul ca 65 eurot läheb lihtsalt muudeks tasudeks – võrguteenus, aktsiis ja taastuvenergia tasu. Ülejäänud on see, mida reaalselt tarbime. Ütleks, et olen positiivselt üllatunud, sest elektriarve on tegelikult väga mõistlik. Meil on maja koguaeg soe ning me ei piira elektri kasutamist kuidagi. St. õhtuti põlevad koridoris lambid, mängutoa tuli põleb seni kuni magama lähme, isegi kui kedagi parasjagu ruumis pole. Televiisor mängib ka vahel siis, kui ise väljas käin. Töötasapinna valgusti on praktiliselt koguaeg sees jne. Lisaks kõik kodutehnika. Üldiselt suurem osa läheb ikkagi kütte peal, mis tegelikult on väga soodne. Aga eks see olegi maakütte võlu.
 • Vesi – 27 eurot. Minimaalselt 24 eurot, maksimaalselt 31 eurot.  Usun, et see arve oleks ka palju väiksem, kui meil oleks tsirkulatsioonipump. Hetkel laseme veel joosta arvestatava aja enne, kui see soojaks läheb. Kuna joome külma kraanivett, siis päevas mitmeid kordi jookseb vesi pikalt, enne kui see joomisvalmis on. Laste vannitamine võtab ilmselt ka suure osa veest. Samas minu arvates 27 eurot meie tarbimise juures küll suur summa ei tundu. Üle päeva käib nõudepesumasin, 3 x nädalas pesumasin, 4x nädalas laste vannitamised jm.
 • Prügivedu – 10 eurot. Suur prügikast, tühjendatakse kord kuus.
 • Kindlustused – 60 eurot. Kodukindlustus + kindlustus inimese surma puhul. St. kui Erikuga midagi juhtuks, siis minu kanda jääb 50% pangalaenust.
 • Telefon – 15 eurot
 • TV – 17 eurot. Maksame kord kolme kuu tagant.

Kokku: 232 eurot

Korteris elades (novembrikuu):

 • Kommunaalid – 130 eurot (hoolduskulu, remondifond, küte, prügivedu, elekter, vesi, kindlustus). Mäletan, et kõrgeim kommunaalkulu oli meil 220 eurot, madalaim ca 80.
 • TV – 25 eurot
 • Telefon – 15 eurot

Kokku: 170 eurot

Võttes arvesse linnakorteri turuhind vs. pangalaen, siis summade erinevus on 85 eurot. Lõppkokkuvõttes, kui praeguseid kulusid võrrelda kesklinna korteris elamisega, siis vahe on kokku  ca 150 eurot. Selle vahega, et linnas elasime 64 m2 korteris, nüüd on pinda 250 m2 + suur hoov. Ma ei hakka siia mõlema elamispinna plusse-miinuseid välja tooma, need on kõigile ilmselged. Lõppkokkuvõttes on kulutuste vahe olematu, arvestades sellega, kui palju on vahepeal üürihinnad tõusnud.

Kui suured on teie igakuised kulutused korteris/majas?

12 thoughts on “Igakuised kulutused korteris vs. majas

 1. Triin says:

  Mina kolisin 1,5a tagasi vahepealsesse varianti ehk ridaelamusse. Kodu üldkulud väga ei erine kuna elasime 90 ruuduses korteris enne ja nüüd umbes sama suures boksis.
  Aga planeering parem, oma hoov ja mis peamine—elame nüüd maal.

 2. Maret says:

  Elame ka majas. Meil elekter 70-90 € vahel, vee eest ei maksa. Prügi läheb siis kui konteiner täis saab (8.10 €) , telefon ja tv-e on ligikaudu 50 eurot . Maja ja elukindlustused on umbes 60 eurot kokku 🙂

 3. Liisa says:

  Majas kulud:
  Elekter keskeltläbi 45€ kuus
  Prügi on kord kvartali 3.31€
  Vee eest ei maksa midagi.
  2 Tv+internet 31€
  Telefon on kuskil kahepeale kokku 50€ kuna seal sees veel järelmaksud paar kuud.
  Mehel kindlustus ka 11€

 4. Helina says:

  Meil on küll üürimaja, aga kulutused talvel elekter 80 ja vesi 20 umbes. Prügivedu 2x kuus alla 3euri kokku. Minu telefonipakett 17euri, mehel on järelmaksuga pluss kindlustus ligi 50-60 oleneb kas on telefoniga auto nutipesus maksnud või telefoniga autot parkinud. Tv pakett on meil kokku 35euri niiet see koht kyll võttis imestama, et kuidas teistel see nii väike summa 😀 Meil telia mingi keskmine pakett, lisaks salvestamine 5e ja lastenurk 5e 😀 Mehel veel lisaks ka elukindlustus 11e

  • NautigeHetke says:

   Meil TV’ga oma diil, sellepärast kordi odavam kui muidu 🙂
   Aga muidu meil on kõik telekanalid, mis üldse olemas.

 5. Diana says:

  Meie max arve majas olnud kokku 180 ( sh elekter, gaasiküte, vesi, prügi). Eraldi veel nett, tv, kindlustus läheb koos laenuga, seda täpselt ei tea. Aga kui arvestada, et gaasiküte ob siiski maaküttest kallim, siis on ka meie kommunaalid mõistlikud.

 6. Elis says:

  Kas tv alla kàib teil internet ka?
  Ja kas tv 17 eurot on iga kuu v on see 3 kuu peale kokku?

  Teen hiljem oma kalkulatsioonid

  • NautigeHetke says:

   Ja, kellel koos, kellel eraldi. Meil on tasuta wifi, mille eest maksma ei pea.
   17 eurot on TV /kuus. Kolme kuu tagant maksame korraga 51.

 7. Keiti says:

  Meil just sai oma korter valmis, 4-toaline ja 92 ruutmeetrit kogu pinda. Kütame õhk-vesisoojus pumbaga ja see kütab ka tarbevett. Eelmine kuu oli 108€ elektriarve, teleka eest maksame 10€ kuu, internet on 33€ kuu, vett ei oska veel öeldagi kuna oleme siin alles nädal elanud aga praeguseks on läinud 2 kanti vett ja ühe kandi hind oli vist 2.70€. Prügi hinda ka veel ei tea aga eks ta 2-3€ on kuus.

 8. Karoliina says:

  Meie maja (üldpinnaga 157 m2) märtsikuu kulud on järgmised:
  – küte (gaas) 62 €
  – vesi 37 €
  – elekter 56 €
  – prügi 3,17 €
  Ehk siis kokku maksame kommunaalkulude eest ca 160 €. Sellele lisandub Telia (telefon ja internet).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga