Heal lapsel nimi olemas!

Ma tegelikult ei soovinud seekord nime kellelegi öelda enne, kui laps on sündinud. Ikka satub sekka mõni inimene, kes alati arvamust avaldab.. Küll hakkab mõni võrdlema nime oma tuttava nimega või arvab hoopis, et kas liiga pehme või vastupidi käre nimi. Ühesõnaga ma polnud absoluutselt huvitatud mingitest nõmedatest kommentaaridest, sest selge on see, et kui valik on tehtud, siis see ka jääb.. jube veider on ikka uut last tutvustada inimesele, kes tema nime üle juba eos nalja viskab. Küll aga Erik jõudis vahepeal suu lahti teha ja kui juba üks inimene teab, siis teab ka reeglina teine -kolmas – neljas. Nii, et läks nii nagu ikka.

Ütlen ausalt, et seekordne nime valimine on neist kolmest korrast kõige veidram olnud.  Lenna nime peale tulime me ühel meelel üsna ruttu ning tegelikult oli see meil olemas juba enne soo teada saamist. Noraga läks nii ja naa, sest nimi sai lõplikult välja mõeldud alles kolmanda trimestri alguses. Ja nüüd kui kolmandat last ootama jäin, teadsin, et poisile tuleb kas Lukas või Tobias ning tüdrukule kindlasti Saara, sest see oli see nimi, mis pärast Norat teisele kohale jäi.

Meil on siiani olnud reegel, et liitnimesid me ei pane, sest kasutatakse nii või teisiti ainult ühte. Samuti jäävad välja võõrtähed ning nimi võiks üldiselt olla lihtne. Kuni tänaseni pole mulle väga meeldinud nimed, kus hakatakse igasuguseid hüüdnimesid tekitama, mistõttu meil Lenna ja Nora nii konkreetsed saidki. Lisan siia veel, et me ei tahtnud lastele sarnaseid nimesid panna, sest igale ühele ikka oma! Minu jaoks on oluline, et tähendus oleks ilus ja positiivne. Lenna nimi tuleneb näiteks Leonardist ning tähendab lõvide tugevust ja julgust. Nora tuleb jällegi nimest Eleonora ja tähendab valgust.

Nüüd tagasi tulles kolmanda lapse nimevaliku juurde, tundus minu jaoks Saara sobilik. Meeldis, et nimi on lühike, tähendus hea ning kuna nimes oli S täht esindatud, siis kõik sobis. Mäletan, et Lenna rääkis tükk aega, kuidas ta tahab uuele tüdrukule printsess nimeks panna ja see oli just kui märk, kui avastasin, et Saara tähendabki printsessi. Siis aga hakkas pihta.. küll arvas Erik, et võiks ju hoopis Emma, Kertu või Anett panna või veidi veel ringi vaadata. Tajusin, et Saaral pole enam nii suurt poolehoidu ja mõtlesin, et vaatan siis ise ka edasi. Käisin neid liste nii palju läbi ja midagi silma nagu ei jäänud, kuid mäletan, et meeldis veel Saskia. Ühel õhtul tuli Erik koju ja ütles, et jaaa jääb Saara, aga siis oli juba hilja, sest minu mõtted olid edasi liikunud.

Vahepeal tekkis juba ahastus, sest tahtsin ikka lapsega nimepidi rääkida ja igal korral on sisetunne just see, mis paneb selle „õige“ paika. Oma mõtetes ja sõnas ma ikka suhtlen vahel oma kõhuga ja ei tulnud sealt seda klikki ei Saara, Emma, Kertu või kellega iganes. Kirjutasin meie toredasse jaanuaribeebide gruppi ning uurisin, mis nimed siis ka teistel tüdrukutel on. Ja jumal tänatud! Mulle jäi silma üks nimi – Rosanna. See küll käis veidi minu „ei hüüdnimedele“ reegli vastu, kuid hakkas kohe meeldima. Nime muutis veel eriliseks see, et kõik teised tähed peale S’i on Lenna ja Nora nimes juba olemas ning kuna S’i ma nii väga tahtsin, siis nüüd võib sinna taha ka linnukese tõmmata. Umbes kahel õhtul küsisin Erikult, et mis ta siis arvab ning juba teisel korral sain vastuse, et meeldib ja paneme. Lenna saime ka nõusse ja tema otsustas, et lisaks printsessile hakkab ta Rosannat Sannaks hüüdma. Muidugi on Rosanna nimel ka imearmas tähendus – gracious, full on grace, feminine and romantic. Ühesõnaga tulemas on vist üks tõeline naiselikkuse etalon. Eks vaatame, mis see pisike rooosi siis endast kujutab.

Küll on hea tunne, et nimi on lõpuks olemas, nüüd ootan kohtumist juba veel rohkem!

6 thoughts on “Heal lapsel nimi olemas!

 1. Kaisa says:

  Ma mäletan kui ma sattusin sinu blogi lugema siis kui te hakkasite maja ehitama ja sellest ajast peale tunnen ma et me oleme sinuga hirmus sarnase mõtlemisega. Kui te Norale nime valisite siis ma mõistsin nii hästi kui raske oleks Saara ja Nora vahel valida ja nüüd kui teil sünnib kolmas tüdruk siis ootasin juba huviga mis nimed seekord mängu tulevad ja nüüd kui te Rosanna peale tulite siis… püha taevas(!!), kust kohast te võlute nii ilusaid nimesid! Mul on isegi need nimed kõik kirja pandud et kui mul kunagi peaks tütar sündima siis on ilusad nimed kohe võtta.
  Elan sinu blogile täiega kaasa! Nii toredad ja ehtsad inimesed olete, oma rõõmude kui ka muredega.
  Jaksu teile kõigile!

 2. Anny says:

  Poiste nimed, nii uskumatu aga enne poja sündi olid meil just need kaks nime valikus. Lukas ja Tobias. Nüüd kui meil on kodus Lukas jäävad ikka veel mõlemad nimed silma ja kõlama tihti.
  Et siis kas on selle hooaja Rasmused, Martinid, Oliverid, Kevinid nüüd siis peidus Lukases ja Tobiases. Siiski ei hooli trendidest ja ka Tobias teeb veel aüdame soojaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga