FitCat – trenniharjumused

Lubasin kirjutada veidi oma trenni- ja liikumisharjumustest. Niisiis põhimõtteliselt on esimene kuu möödas, kui ma võtsin end kokku, et tublim olla. Trennis olen käinud regulaarselt tegelikult juba eelmise aasta novembri algusest. Otsustasin siis, et ma ei saa nii nõrk olla ja harjutan endale tubli spordipisiku jälle sisse. Mulle sai kiirelt selgeks, et ainuke võimalus endale rahulikult aega leida, nii töö kui lapse kõrvalt, tuleb unearvelt. Ostsin ära Reval Spordi klubiliikme pääsme ning võtsin kätte ja hakkasin kolm korda nädalas enne tööpäeva algust trennis käima. Seda teen ma siiani.

Mis trenni ma siis täpsemalt teen? Kahel päeval nädalas käin jõusaalis, kus 35 minutit tegelen kardioga. Reeglina teen intervalljooksu või siis kõnnin kiirelt ülesmäge.  Kardio puhul annab motivatsiooni juurde see, et mida tihedamini käin, seda enam ma näen, kuidas rohkem teha jaksan. Alguses kui jooksmas hakkasin käima, siis praktiliselt sörkisin tempos 7.5 km/h. Nüüd olen aga jõudnud 9 km/h. Selline väike areng, aga asi seegi!

Hiljem jätkan siis ca 40 minutit lihasharjutustega. Pärast kardiot teen jalgadele kiire venituse ja alustan kükkide ja küljelihastega. Kasutan tavaliselt 10 – 15 kg ketast ning harjutuste vahekord on 2x 20 mõlemaid lihasgruppe. Siis aga korjan kõik vajalikud raskused endale mati ligi ning alustan kõhulihastega. Kui varem tegin rohkem, siis nüüd teen vähem ning suuremate raskustega 20 x 4 erinevat lihasgruppi. Lihastrenni hulka jäävad veel käelihased ja seljalihased, mida teen alati sama palju kui kõhulihaseid, et oleks ikka võrdselt. Kõige lõpuks teen veel jalgadele tõsteid. Trenni tehes vaatan alati, et selle lõppedes oleks „tühjaks pigistatud sidruni“ tunne.

Vahel käin ka ujumas ning vesiaeroobikas. Ujun tavaliselt kilomeetri ning teen vees kõikidele lihasgruppidele lihasharjutusi. Harjutused olen võtnud vesiaeroobikast, mille suur fänn ma olen. Kui saaksin, käiksin mitu korda nädalas. Kui mõni arvab, et tegu on lihtsa trenniga, siis ta eksib. Alati on võimalik endale kätele ja jalgadele lisaraskused võtta ning nendega ligi tund aega seal vee sees võimelda.

Trennivabadel päevadel olen üritanud jälgida oma Polar Loopi kaudu, et päevaaktiivsus ja sammud täis saaksid. Alati ei õnnestu, kuid ausalt, see aktiivsusmonitor käel motiveerib ikka palju rohkem liikuma. Võrdluseks, siis trennipäevadel tuleb mul tavaliselt 15 000 + sammu ning aktiivsusprotsent on ca 130%. Trennivabadel päevadel kogun samme keskmiselt 8000 – 10 000 ning tihti jääb aktiivsusprotsent alla 100.

Mulle väga meeldib trennis käia ning see pole minu jaoks kunagi probleem olnud. Ausalt öeldes on mu söömine ka selle  ca 1,5 kuu jooksul kardinaalselt muutunud. On tulnud ette patustamisi ning kõige hullem ongi olnud viimase nädala jooksul kaks päeva. Nädalavahetusel käisin väljas, kus tarbisin alkoholi, mille sees oli kõvasti coca-colat. Ma küll praktiliselt ei söönud midagi, kuid järgmisel päeval kaalule astudes nägin kuidas mu nädala aja vaev oli nullis! St. kõik mis ma nädala jooksul alla võtsin, oli tagasi. Siis tuli vahepeal paar tubli päeva, kus jälle kaal langes ja no eile oli vastlapäev. Olin 100% kindel, et ma ei söö mitte ühtegi kuklit. Küll oli ämm aga tellinud koju mõned ning pean tunnistama, et mu iseloom on ikka üsna nõrk, sest sellest 100%’st sai 0% ja nii ma seda vahukooresaia sõingi. Pean tunnistama, et väga maitsev oli, saia oli üsna vähe, selle eest vahukoorekreemiga polnud koonerdatud.  Ja nii ma täna jälle ahastuses olin, kui nägin, et need tublid päevad olid nullis. Aga EI, ei mingit allaandmist. Võtan end ikka kokku ja elu lähen edasi. Kaalulangus PEAKS olema  – 4 kg, minul aga -2,3 kg.

2 thoughts on “FitCat – trenniharjumused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga