FitCat – kuidas ma vanad teksapüksid jälle jalga sain!

Kirjutan veidi, kuidas mul FitCati kavaga läheb. Siiani olen seda järginud täpselt kuu aega. Siiski arvestan kaalulangust alates 04.01. Varsti saab juba kaks kuud täis. Enesetunne on super-hea ning ma pole vist siiani ühtegi korduvat toitu söönud. Võibolla mõni üksik kord. FitCati üks suurimaid eeliseid ongi kavade mitmekülgsus. Nelja nädala jooksul olen valinud välja oma meelistoidud ning retseptide järgi siis toimetanud. Olen leidnud sealt palju uusi lemmikuid! Mulle meeldib enim, et retseptid on lihtsad ning neis on erinevaid toiduaineid, mida vahel süüa tahaks. Näiteks kodujuust, spagetid, kitsejuust, kartul jne. Näiteks Kalmuse kavas oli ainult liha + salat ja nii kõik toidukorrad. Aga pikalt ju ühte toitu süüa ei taha.

Ei taha ära sõnuda, aga hetkel olen leidnud hea tasakaalu. Söön ka asju, mis kavas pole, aga nagu Kati ka soovitas, siis patustades võiks seda teha ainult ühe söögikorra ajal ja no muidugi see ei tähenda seda, et valid lõunasöögiks suure kausi jäätist. Tavaliselt kui peakski järgmiseks päevaks kaalu juurde tulema, teen taas kergemaid toite. Ma arvan, et kui ma kava väga rangelt jälgiksin ja muid asju ei tarbiks, siis langeks ka kaal kiiremini. Samas ei saa ma nuriseda, sest täna hommikul vaatas mulle vastu -3,9 kg ja nii saingi omale eelmisel kevadel ostetud teksapüksid jalga tõmmata. Kohe täitsa tore tunne 🙂 Naljakas on mõelda, et kui rohkem kaalud, siis ei pane väga tähelegi. Samas kui kaalu langetad, siis paneb ikka mõtlema, et näiteks 3,9 kilo on ikka päris palju. Võrreldav pea kahe kergema hantliga!

Mul eriti hästi see enese mõõtmine välja ei tule, vaatan et erinevused on liiga suured, seega ilmselt teen ma ise midagi valesti. Samas peeglisse vaadates on enda jaoks tulemused selgelt märgatavad. Aga, kuidas see oligi? Esimest nelja nädalat märkad ise, pärast kaheksat nädalat märkavad head sõbrad ja kaheteistkümnendal nädalal märkavad kõik.

Motivatsioon on endiselt üleval ja muidugi vahel tuleb tagasikäike, aga mitte nii drastilisi kui varem. Olen sellise elustiiliga praegu väga rahul ning mis trenni puudutab, siis seda naudin ka viimasel ajal aina enam. Sel nädalal proovisin rohkem kardiot teha ja ma mitte ei muutnud oma kava natukene, vaid üsna tuntavalt. Nüüd jooksen ja kõnnin ning teen intervalltrenni tund aega lindil. Võtab ikka lõpuks täitsa läbi, aga samas on igati väärt ! 🙂

Desktop25

Trennihommikutel ja tööle jõudes on mul tavaliselt kella 9.00’ks juba ca 10 000 sammu täis ning päevaaktiivsus kehakaalu kohta samuti 100% ületanud 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga