Esimene ööpäev ilma Lennata & Eriku üllatus-sünnipäevapidu!

Erik sai mul vahepeal 26! Mõelda vaid, et tutvudes oli ta 16. Kuhu see kümme aastat kadunud on, aru ma ei saa. Igatahes õige päev oli kolmapäeval ja kuna oli tavaline tööpäev, siis tegin Erikule õhtuks muffineid ja andsin kingituse üle. Kingituseks dinner in the sky – see on neljakäiguline õhtusöök 50 m kõrgusel! Broneerisin meile 1. augustiks aja ära, loodetavasti ilm on ilus ning saame ära käidud J
Juuli alguses mõtlesin, et tahaks ikka Erikule väga üllatuspidu korraldada. Plaanisin juba eelmine suvi 25-juubeliks, aga siis olid sõbrad üsna hõivatud ja asi jäi katki. Mõtlesin seekord siis, et tuleb palju tuleb. Ja oh üllatust, praktiliselt kõik said tulla! 🙂  Ühtlasi siis otsustasime ka Lenna esimest korda ööseks ämmale viia. Kõik klappis ja hakkasin siis organiseerima. Tahtsin pidutsemiseks kohta, kus saaks vesipiipu teha ning otsutasin Katusekohviku kasuks, kuigi polnud seal varem üldse käinud. Niisiis võtsin nendega ühendust ja ütlen kohe suured kiidusõnad Henrile, kellega asju ajasin. Väga meeldiv suhtlus ja vastutulek paljudes asjades! Küll sai kohapeal mööbeldatud, hinna suhtes hea kompromiss leitud ning kõik oli õigel ajal õiges kohas nagu kokku lepitud sai.
Esimene ööpäev ilma Lennata. Oh, kindlasti on neid, kes mõtlevad, mis jube rongaema oma 6-kuuse beebi ööseks ära andis, et ise mehega pidutsema minna. Aga sisetunne ütles, et esimeseks korraks on just nüüd õige aeg. Leenu on ämma juures varemgi pikki päevi olnud – kõige kauem vist 8 tundi, kui käisime suvepäevadel. Lenna võtab vanaemasid nagu sõbrannasid, kohe neid nähes hakkab naerma ja eputama. Ja tegelikult olen ma algusest peale taotuslikult iga nädal korra mõlemat vanaema näidanud, et ta neid ei võõrastaks. Lenna on juba nii suur tüdruk ka, et päevakava paigas ja mis siin ikka nii väga rasket olla saakski. Tavaliselt vanemad ikka mõtlevad rohkem üle kui asi väärt on. Õnneks ämm on mul sellise suhtumisega, et noo karjub terve öö siis karjub, järgmine päev magame siis tasa.. et mis te muretsete.. ja kui Erik eile õhtul helistas uurimaks kuidas läheb, siis kasuisa ütles, et kõik ok, ära helista, võta üks pits ja puhka. Ja ausalt öeldes terve eilse päeva polnud hetkekski mingit mure, et kuidas neil seal Tabasalus minna võib. Laps on laps – sööb, magab, mängib. Meie igatahes saime oma õhtut murevabalt nautida 🙂 Ja eks me peamegi vaikselt harjutama, sest juba 2,5 kuu pärast jääb Lenna nädalaks Tabasallu.
Nüüd üllatuspeo juurde tagasi tulles.. sõprade ja Katusekohvikuga sai kõik räägitud. Mõlgutasin siis mõtteid, et kuidas see päev nii läbi viia, et Erik midagi ei aimaks. Tegin siis ettepaneku ja rääkisin Erikule koguaeg selles vormis, et viime Lenna ära ja tähistame päeva kahekesi – lähme kinno, sööma, siis ehk veel miskit ja õhtul koju filmi vaatama/magama. Erikule plaan sobis ja nagu välk selgest taevast ütles ta mulle ükspäev, et äkki läheks pärast söömist Katusekohvikusse vesipiipu tegema. Siis mõtlesin küll, et tore lugu, raudselt teab või aimab. Ehk on mu meile lugenud või keegi sõpradest välja rääkinud. Aga olin ikkagi vait ja hakkasin veiderdama. Ütlesin, et ma olen kuulnud, et üks teine piibukoht on veel lahedam ja et läheks hoopis sinna (ise lootsin, et ta täpsustama ei hakkaks, sest ega ma ei teadnud, millest ma räägin).
Eile siis viisime Lenna juba kell 12 ära. Käisime lõunat söömas, poes, Erik juuksuris ja ma pakikestel järel. Tulime koju ja esimese asjana langesime voodisse magama. Puhkasime tunnike ja jalutasime kinno. Käisime Ted2 vaatamas, mõtlesime, et saab ehk nalja, aga üsna jura oli. Naerda sai muidugi ka, aga no ei soovitaks. Ütlesin siis Erikule, et panin ikkagi Katusekohvikusse 20.00 laua kinni, et hüppame sealt hiljem korra siis läbi. Kino lõppes 18.30, läksime Komeeti uudistama ja saime mõnusa koha akna alla. Ma tahtsin väga õigeks ajaks peokohta jõuda, et keegi seal meid metsikult ootama ei peaks. Õnneks oli Komeedis meie laud reserveeritud alates 20.00 ja klienditeenindaja tuli ütles, et peaksime 19.45 hiljemalt ära minema. Ideaalne!
Seekord ei jäänud Komeedis absoluutselt rahule. Tellisime eelroaks ahjulavašid kitsejuustu, õuna-sibula chutney ja päevalilleseemnetega, söökideks kanasupi köögiviljade ja munanuudlitega ning hiidkrevetipasta. Kuna teenindaja, kes meilt tellimuse võttis oli vist esimest päeva tööl, siis toodi meile eelroa asemel kitsejuustu salat. Ühesõnaga palju segadust. Lõpuks saime kõik oma õiged toidud. Pasta oli tõesti hea! Erik andis oma supile hinnanguks 6/10’st – kanasupp ilma kanata. Ja lavašid olid ka üsna vänged, kõike ära ei suutnud süüagi. Aga mis seal ikka.. mul olid mõtted juba õhtu peal. Ütlesin Erikule, et käin kiirelt wc’s ära, maksku arve ja hakkame liikuma..
Ja keda ma nägin? Eriku venda ja ta naist. Oleksin tahtnud sel hetkel oma nägu näha. Nad arvasid, et Komeedis on tähistamine. Õnneks sain nad ruttu õigesse kohta saadetud. Viivitasin ise veel ja hakkasime ka liikuma .. sõidame siis liftiga Katusekohvikusse ja Erik ütleb, et äkki peaks helistama Silverile ja Martinile, ehk viitsivad linna tulla. Ise mõtlesin, et miks ta sellist lolli minuga mängib. Jõudsime üles ja hakkasin vasakule piibutuppa liikuma, kui Erik minuga vaidlema jäi, et EIEII, otse tuleb minna, sealt saab terrassile. Taidlesime seal ja lõpuks Erik nägi sõpru laua ümber ja oli siiralt üllatunud. Nii et ma nüüd ei teagi, kas ta ikka aimas või mitte!?
Laud oli täpselt nii kaetud nagu soovisin, jõime šampust ja nagu eestlastele kohane, alguses ei saanud vedama. Tegin esimese ringi jooke, ikka ei midagi. Mõtlesin, et aitab küll, tuleb ikka need shotid lauda tuua. Esimene ring tekiilat ja jutt läks lahti. Ühesõnaga jäime väga õhtuga rahule. Ääretult tore oli kõiki sõpru korraga koos näha! Uskumatu, et kõik tulla said, ka vanad kooli- ja trennikaaslased. Nii hea meel! Katusekohvikus oli teenindus super  – baarmen, kes tuli ja viitsis meie laua vahelt pidevalt siiberdada, isegi kui järjekord oli leti taga ning piibupoisid Rasmus ja Sander, kes olid kärmed igati abiks olema 🙂 Õhtu lõpetasime Vabankis.

Ausalt öeldes väga mõnus oli üle pika aja väljas käia! Samas nii tore oli täna jälle Lennat näha! 🙂

Erik sai kingituseks spordipoe kinkekaardid, sõidu Ferrariga & raha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga