Esimene nädal Noraga!

Tundub, et aeg väikeste laste kõrvalt läheb nii imeruttu, et ise ka ei usu. Nora on meiega juba nädal aega koos olnud ja mõtlesin mõned mõtted ja tegemised kirja panna.

Alustuseks pean ma ära mainima kui õnnelik ma olen, et saan olla kahe pisikese preili ema! Päris aus olla, siis arvasin, et see algus saab olema kuidagi veider. Just see osa, mis puudutab kahe lapsega kodus olemist. Mul on eredalt meeles Lenna imikuajast see hirm, kuidas ma pärast iga tema uinumist hoidsin hinge kinni, et ta võimalikult kaua magaks. Lenna magas mul samuti päeval elutoas ning mina siis istusin hiirvaikselt ta kõrval. Püüdsin kõike teha nii korrektselt ja tublilt, noo nii raamatu järgi. Ei lisapiimale, ei varasele lutile ja pudelile. See oli ikka tohutult stressirohke aeg. Mäletan, et pärast iga ärkamist mõtlesin, et okei, nüüd hoian teda veidi üleval, vahetan mähkmed, söödan ja siis katsun uuesti magama saada. Uskumatu ikka.

Nüüd aga teise preiliga võtan ma nii rahulikult kui võimalik. Esimene nädal on möödunud mõnusalt ning täiesti nauditavalt. Nii, et vaatan oma beebit ja mõtlen, et olen ikka imelise asjaga hakkama saanud! Seekord leppisime juba haiglas kokku, et teeme kõike sisetunde järgi ja ei kuula nii palju neid kõrvalträäkijaid. Haiglas kaotas Nora esimese päevaga 10% oma kehakaalust. Peaaegu sama seis, mis oli ka Lennal ning seetõttu sai ka tema süstlast lisatoitu. Selle vahega, et seekord ei tundnud ma mingeid süümepiinu ning teadsin, et see on puhtalt lapse heaks. Kui Lennaga ootasime me luti andmisega kannatlikult 2-3 nädalat, siis Nora puhul lasin selle haiglasse juba kolmandal päeval tuua. Jällegi, ei mingeid süümepiinu. Tundsin lihtsalt, et piir on käes ja ei saa lasta lapsel tunde järjest rinnal olla. Koju tulles oli kõik selline mõnus ja rahulik. Nora magab palju, sööb ja nüüd viimastel päevadel ka veidi uudistab.

Kohe esimene öö kodus oli muidugi korralik reality check ja esiti ma mõtlesin, et kas nüüd lähebki sama radapidi, mis Lennaga. Nora hakkas õhtul kell 10 nutma ja lasi nii hommikul kella 6-7ni välja. Reaalselt 4 – päevane imik oli terve selle aja üleval ja röökis. Ja kuna me koguaeg mõtlesime, et huvitav kuidas hakkab olema, kui beebi öösel karjub.. et kas Lenna ärkab siis üles!? Siis esimesel ööl saime ikka korraliku proovikivi osaliseks. See kisa oli kõrvilukustav! Nägime, et tal on valus olla, sest valugrimassid käisid pidevalt üle näo. Kolisime üsna ruttu temaga tehnilisse ruumi ümber, et Lennat võimalikult palju säästa. See muidugi tähendas väikses ruumis edasi-tagasi kõmpimist, kussutamist, lohutamist ja lapsega võimlemist. Saime vist Erikuga ca tund aega terve öö peale kokku magada. Selle eest Lenna põõnas talveund. Ma ei tea, mida me ootasime, aga alles kell 6 hommikul helistasin ma tasulisele perearsti telefonile, kes palus meil kohe kiirabi kutsuda. Siis oli mul tegelikult ka esimene murdumishetk. Kiirabi jõudes ma lihtsalt nutsin ja nutsin seni kaua kuni laps lõpuks haiglas vait jäi. Ma tõesti mõtlesin, et pärast meid kirjutatakse jälle kuhugile sisse ja vean Lennat alt, kes alles rõõmustas meie kojutuleku üle. Vahejuhtum lõppes siis sellega, et arstid puhastasid Nora soolestikku ning kisa tuli sellest, et see ei käinud lihtsalt läbi. Sellest päevast alates saabus ka rahu!

Nora on tõesti imearmas ja tubli! Tegelen aktiivselt tema toitmisega ning jälgin väga, et endal ühtegi toidukorda vahele ei jääks. Loodan, et rinnaga toitmine õnnestub seekord kauem kui kolm kuud. Olen kõik abivahendid kätte võtnud ning soetasin ka Medela Swing elektrilise rinnapumba (mida väga soovitan! Kallis, aga igati oma hinda väärt!), millega saan kontrollida, kas lapsel on süüa piisavalt.

Minu kohta veel nii palju, et sünnitusest taastusin üsna ruttu. Esmaspäeval käisin juba Lennal lasteaias järel ning enesetunne on hea. Kaalunumber on nädalaga peaaegu, et raseduseelses seisus. Lisakilosid on veel 1.8 jäänud. Kõht on ilusti tagasi tõmmanud, aga pehme veel.  Nii, et lühidalt kokku võttes on teine rasedus, sünnitus ja taastumine kergelt läinud!

Ma tegelikult tahaksin väga juba Lennast ja Norast postituse kirjutada, aga enne plaanis videoklipid neist kokku panna.. Seniks üks pilt neist..

IMG_3575

2 thoughts on “Esimene nädal Noraga!

  1. Kristiina says:

    Nagu üks ühele minu poisiga esimesel päeval kodus, siiski haiglasse me ei sattunud. Aga öelda tahtsin hoopis seda et, pumbaga pumpamine ei näita palju sul tegelikult rinnas piima on. Ma nt pumbaga ei saanud üldse kätte, aga lapse kaal tõusis ilusti. Rinda saab siiani (1a6kuud kohe)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga