Esimene nädal lastega kolmekesi kodus!

Nora on meiega juba seitseteist päeva koos elanud! Varsti täitub üks kuu ja siis juba üks aasta, siis kooli ja siis mehele.. Aga seniks ikka päev korraga. Tegime Lenna suhtes veidi valesti ning esimese ühise nädala lõpus saatsime ta lasteaia asemel vanaemale külla. Talle väga seal meeldib ja tegevust on hommikust õhtuni, kuid meie poolt oli see käik vist liiga vara. Rääkisin veel Erikule, et äkki esimene nädal jätaks vahele, kuid sisimas ikka mõtlesin, et üks ööpäev kolmekesi kodus olla, on ka päris mõnus. Niisiis otsustas Lenna, et võtab meid siis samamoodi rajalt maha ning jäi haigeks. Ja täiesti lambist. Koju jõudes köhis ja nohutas väga hullult, nii et ainult käi ja jookse salvrätikuga järele. Ööd olid nii hullud, et kolm ööd sain ma Noraga magada ja Erik Lennaga terve öö üleval olla. Lenna ainult nuttis ja kurtis, et kurk ai-ai. Lenna on meiega oma kahe aasta jooksul üksikud korrad koos maganud, tõesti kahel kael võib kokku lugeda. Seekord ei jäänud lõpuks muud üle, kui Erik kolis temaga ööseks diivanile, sest 30 korda öö jooksul kahe toa vahet käia, muutub väsitavaks. Laupäeva õhtuks oli selge, et terve järgmise nädala saan ma kahe lapsega koos kodus olla. No ikka kohe korralik proovikivi, milleks mõtteis veel valmistunud polnud. Tuli end siis ümber häälestada ja mingisugune süsteem kohe välja mõelda. Esimesed küsimused, mis mul tekkisid: kuidas Lenna hommikul söönuks saab? Mida Lenna teeb, kui Norat 2 h imetan? Millal teha Lennale mitukümmend minutit auru + jalavanni? Kuidas preili lõunaunne saan, kui üks tegelane tähelepanu tahab?

Leppisime kokku, et Erik teeb hommikuti söögid valmis, et me Lennaga söönuks saaks ning siis läheb tööle. Kõikidel päevadel käis mu ema hommikupoole tunnike läbi, seniks kuni Lenna magama sai ning sel ajal ravis teda ja oli seltsiks. Pea kõik päevad tegelikult sujusid selles mõttes hästi, et Nora otsustas hommikuti ca 1-2 h magada ning sain isegi rahus Lennaga mängida. Küll aga ikka tuli päevas ette mitmeid kordi, kus Lenna sai telefoni seniks kuni Nora söödetud sai. Magamapanekuga läks nii, et kaks korda võtsin Nora endaga kaasa ning ülejäänud korrad jäi ta diivanile magama ning ema mul vaatas teda. Kuna Lenna olemine oli terve nädal üsna ära, siis magamapanek võttis aega kuskil 2-3 minutit. Ronis voodisse, pea padjale ja korras. Noraga üritan alati Lenna une ajal puhata, kasvõi 20 minutit, et end veidi värskemana tunda ning pärast unesid tulebki enam vähem Erik juba koju. Siis saab tema pisema endale sülle magama ning kolivad omadega mängutuppa. Õhtul saan siis söögi tehtud ja üheksa aeg oleme vähemalt mõtteis juba valmis voodisse kolima.

Mul on hea meel, et Lennale Nora väga meeldib ning ta tahab palju abiks olla ja aidata. Juba praegu saab teda Nora valvesse jätta või ise  teisel pool maja olles beebit kontrollima saata. Samas läks täpselt nii nagu arvasin, et elumuutus lööb kuskil välja ning sihtmärgiks oleme meie. Kindlasti aitab kaasa ka „kohutav kahene“ iga. Püüame ise külma närviga võtta ja rahulikuks jääda, aga vahel on see lihtsalt võimatu. Lenna võib väga kergelt solvuda. Näiteks sööme hommikust ja kui ta pikalt lollitab ning ütlen, et pudru ära panen, siis tuleb nutuvõru suu ümber ja lõug hakkab värisema. Tihti tuleb nutu järel „emme opa“. Veel tunnetan, et ta väga ei vaimustu, kui pärast tema und Nora süles talle voodisse vastu lähen. Lisaks lööb temas veidi pahandusetegija välja. Tean, et tegelikult pole see midagi suurt, aga meie jaoks harjumatu. Näiteks mängutoas võtab plasteliini topsikust välja ja teeb selle imetillukesteks tükkideks ning viskab põrandale laiali. Või siis õhtul jalavanni tehes, hakkab oma tooli ära viima ja üks hetk vaatan, et loobib selle lihtsalt vastu maad. Ise sealjuures siis meie reaktsiooni oodates. Veel on ta „ära unustanud“, kuidas ise süüa ning hommikune söömine võib kesta 40 minutit.

Ühesõnaga tegemist jagub, aga õnneks saame siin kamba peale ilusti toimetatud. Kujutan ette, kui Lenna kord lasteaeda taas pääseb, siis see eluke võib algusega võrreldes kuidagi lihtne tunduda.

IMG_3682

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga