Esimene kord shapingus!

Teate, päris keeruline on leida elus selline tasakaal, et oled just kui kõigega rahul. Lastel läheks hästi, olles aktiivselt nende tegemiste – toimetuste juures, hoida seal juures head suhet mehega, tunda end oma kodus hästi, vaaritada puhastest köögiviljadest süüa ning leida aega ainult iseendale – oma vaimule ja kehale. Jaanuarikuu alguses alustasin suure hurraaga kaalulangetust, jälgides Kalmuse kava. Võtsin praktiliselt kuu ajaga 4-5 kilo alla ning siis saabusid järjest magamata ööd ja laste haigused. Ainukeseks lohutuseks oli magusasöömine. See läks lõpuks nii käest ära, et mitme kuuga sõin praktiliselt oma kilod tagasi. Sellise kräpi söömine tekitab eneses tunde, et ei viitsi ja ei jaksa ja kuidagi hambad ristis teed oma asjad ära. Kusjuures käisin küll trennis, kuid isegi seal käisin läbi udu, et lihtsalt oma asjad ära teha. Vahel ei tundnud mõnugi. Täpselt selline tunne, et vaatad trennis kella, millal see küll läbi saab. Minu meelest on see nagu selline suletud ring. Vähene uni teeb kurjaks ja muudab su tüdinuks. Isegi Erikuga meie omavahelised vaidlused olid kerged tulema ja seda täiesti mõttetutest teemadest. Igal juhul väsimus kuhjus,  hommikuti tegin silmad lahti ja mõtlesin, et “appi, kas tõesti jälle?”.. ainuke asi, mis päeva lõpuks lohutas, oli umbes tahvel šokolaadi ning seda ka ajal, mil kodus vaikus oli, sest muidu tuleb kaks paari lisakäsi “tahan ka” küsima. Noh nii umbes 22 paiku sai rahu. Lihtsalt istuda, vahtida kinnise teleka ees ja süüa šokolaadi.  Minu meelest kräpi söömine teeb veel laisemaks ja  viitsimist on veel vähem. Vahepeal lõpetasin ka rinnaga toitmise ning kui muidu imetamine aitas kaloreid põletada, siis nüüd jäid ka need viimased põletamata. Samuti tõuseb kehakaal ja lihtsalt mitte miski ei tundu parem olevat, kui lihtsalt üks õhtune šokolaad. Ma vahel ikka mõtlen, et kui Erik sööb maeitea mis põhjusel, siis mina olen raudselt lohutussööja (kui selline asi eksisteerib).

Üks hetk tuli täielik blokk ette ning peegelpildiga küll olid juba harjunud, aga teadmises vasardas ikka, et normaalne see kohe kindlasti pole. Hakkasin jälle jälgima, kuniks oli kohe tunne, et tahaks keha ja maitsemeeled täielikult puhastada ning tegime 2-nädalase praktiliselt süsivesikuvaba dieedi. Energia tuli täielikult tagasi. Trennis käimine muutus taas meeldivaks, motivatsioon tõusis 100%. Aga nagu ikka, siis iga lühiajalise dieeditamise miinuseks on, et see tuleb kiirelt tagasi, kui toitumisharjumusi ei muuda.  Mina aga leidsin kuidagi uue hingamise, sest enesetunne on palju – palju parem ning pärast kahte nädalat panime kodus paika mingid basic reeglid, mida varasemaltki jälginud oleme.

Mulle nii meeldib see tunne, et saan taas trenni tegemist nautida. Pea iga päev teen midagi aktiivsemat – vahel teen 4- km jooksuotsa, teinekord kodus youtube järgi 20 – minutilisi full body workoute. Minu lahutamatu kaaslane on endiselt Reval Sport. Vähemalt kaks korda nädalas käin ka vesiaeroobikas. Minu vaieldamatu lemmik on Aquamix Juliannaga. Mõni mõtleb, et vesiaeroobika on selline vees vedelemine. Kindlasti saab ka pool muidu teha, kuid kergema endana  meeldib mulle seal ikka maksimaalselt vehkida, lausa nii, et hingamist peab kontrollima hakkama. Trenni lõppedes on otsaesine märg ning seda mitte veest. Selline mõnus ja intensiivne trenn, kuid hea vaheldus kuivale treenimisele.

Endiselt satun kord nädalas ka jõusaali kardiot ja lihaseid tegema.. kui spordiklubisse ei jõua, proovin kodus teha

Uskuge või mitte, aga täna käisin esimest kord shapingus! See tundus selline treening, mida on kindlasti kõik naised kunagi proovinud on. Läksin siis kohale ja valisin seal rõõmsalt teiste järgi oma lisaraskused ja muud vahendid. Kahel ekraanil jooksid erinevad harjutused, kolmes erinevas astmes/erinevatele lihasgruppidele. Osalejaid oli üllatavalt palju ning osad juba vehkisid harjutusi teha. Trenn algas ning mõtlesin, et johhaidii, kas tõesti 55 minutit nii lihtsad harjutused?  Siis hakkasin juba teadlikult raskemaid harjutusi valima ning tundub, et see treening sobib mu kehaga väga hästi, sest pulss oli rasvapõletuseks ideaalne. Nimelt kohapeal oli ka treener, kes käis vahepeal mõõtmas ning andis kõikidege osalistele individuaalselt nõu. Hiljem uurisin ka temalt, et miks osad naised üldse midagi hoopis neljandat teevad, kui treening ekraanil on muu. Tegu olevat pikaajaliste käijatega, kellele treener soovitab personaalselt harjutusi vastavale probleemkohale. Tegelikult oli vahva ja trenn läks ruttu! Mulle meeldis see, et ühte asja ei tehtud väga pikalt ning harjutused pidevalt muutusid. Ise said tempo ja harjutuse valida ning treener käis sind vahepeal lihvimas.

Mul on tunne, et ole sa sale või ümaram, trenni tegemine on ikka nii hea abimees hea enesetunde saamiseks. Just see tunne, et oled oma kehale täna kasulik olnud!

4 thoughts on “Esimene kord shapingus!

  • NautigeHetke says:

   Sellised baasasjad võtsime jälle päevakorda nagu näiteks:

   * Junki (kiirtoit ja magus) koju ei osta
   * Karastusjooke kodus ei joo
   * Latte asendamel kohv vähese piimaga
   * Pärast 20.00 ei söö
   * Regulaarne vee joomine
   * Paremad valikud. Näiteks kui grillimine – meil on alati see kas salati või juurikatega, samas ostame juurde ka ciabattat ja grilljuustu. Viimased siis asendame millegi tervislikumaga 🙂

   Ei midagi müstilist..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga