Blogijate advendikalender: kingisoovitused

Ma liigun sujuvalt jõulufilmide teemast üle, sest õigemini pole mul nendest midagi kirjutada ja mis ma ikka tühja sisu toodan. Põhjus, miks filmid kauge kaarega meie perekonnast mööda käivad, on tegelikult lihtsad. Enamjaolt, kui telekas meil kodus üldse käib, tuleb sealt Peppa. Muul ajal oleks ehk võimalik poole silmaga vaadata, kuid sellised poolikud tegevused meile ei meeldi. Niisiis filmid, sh jõulufilmid, jõuavad meieni ehk taas siis, kui Nora hakkab terve öö, kordagi ärkamata, magama.

Küll aga kingisoovituste teemal kirjutan küll hea meelega. Meie peres on välja kujunenud nii, et suurem rõhk kingituste osas pannakse alati lastele ning pakikese tegemisel konsulteeritakse pere liikmetega, kui just pole kõrvu jäänud, et kellelgi midagi väga vaja läheks. Ja kas üldse kingitusi teha? Siis jah. Lapsed võiksid muidugi ka kõigest muust rõõmu, kuid olgem ausad, saada üks soovitud asi jõuluvanalt, paneb i’le täpi. Juba see teadmine, et jõuluvana pidas ka sind kõikide teiste laste hulgast meeles. Sel aastal toimub jõulude ajal suurem pakkide avamine Eriku pere, minu pere ja meie endi kodus. Igal pool on kokku lepitud, et last ootab ees vaid üks pakk, küll aga seal sees võib olla rohkem, kui üks asi. Võin siin kohe välja lobiseda, et mulle teadaolevalt ootab Lennat ühes kohas Anna-Liisa nukk, teises kohas Anna – Liisale nukukäru ja üks barbie. Nora saab omale hüppelooma ja auto ning ka meie oma kodus oleme otsustanud endiselt ühe kingituse rada minna ning lapsed saavad endale üheskoos suure Kidkraft Kaylee nukumaja.  Põhjus, miks me lapsi jõulde ajal kingitustega üle ei kuhja, on see, et seda listi lugedes on neid ju niigi küllaga. Jah, muidugi võiks laps leida iga kuuse alt 2 – 3 kingitust, aga usun tõesti, et nii ei tunneks ta neist väga rõõmu. Lenna puhul olingi planeerinud täpselt nii, et kõikide jõulude peale tuleb kokku üks komplekt – ehk siis Anna – Liisa koos oma uue käruga. Samuti ettevalmistus sünnipäevaks – nukumaja ja üks barbie – sest sünnipäevalistis on peamiselt igasugused barbie’dega seonduvad asjad. Üleüldse minu soovitus on laste puhul küll julgelt kingitegijatele konkreetsed asjad ette öelda. Kes see ikka tahaks kodus leida koha asjadele, mida absoluutselt ei kasutata.

Täiskasvanute puhul on igal aastal väga lihtne olnud. Minu vanemate kodus tõmbasime sel aastal esimest korda loosi ning tulevad personaalsed kingitused. Mujale, kuhu lähme, võtame alati korvitäie head – paremat kaasa ning küpsetame lastega ise piparkooke juurde. Minu teha jäi ka vanaemale kingitus ning näiteks tema leiab oma korvist glögi, kruusi, kohvi, pähkleid ja lisaks muid eesti tooteid – suitsuvorst, juust, või, leib ning vahetult enne pakkimist teeme ka nimelise piparkoogi juurde. Pakki on plaanis poetada ka mõned perefotod.

Üldjoones hoiame jõulud üsna lihtsad ja minu soovitus kingituste tegemisel on siiski see, et ärge kinkige asju, mida tarvis ei lähe. Kui just “pead”tegema kellelegi kingi (tööl, loosiga vms) ning absoluutselt ei orienteeru, mis inimesele saada meeldiks, siis lähtu ikka sellest, mida on võimalik ära tarbida. Ja muidugi rääkige oma peres juba varakult läbi, et kinkidele ei ole tarvis nii suurt rõhku panna, vaid ikka emotsioonile. Näiteks, kui peres on palju lapsi, siis katsuge organiseerida lühikeseks ajaks hoopis jõuluvana külla. Lõpuks jääb see lastele palju rohkem meelde, kui hunnikute viisi erinevaid kingitusi saada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga