Blogijate advendikalender: #1 & #2

Küll on vahva, et blogijatele oma advendikalender tehti! Oleme ka lõpuks jõulumeeleolu loomas ja kuna kodu sai täna kaunistatud ja homme juba terendab esimene advent, siis võtan ka väljakutse vastu ja proovin advendikalendri teemadel kirjutada 🙂 Täna tuleb siis 2n1, sest 1. detsember on juba möödas!

MINU EESMÄRGID DETSEMBRIKS

Ausalt öeldes olen ma päris suur eesmärkide seadja ning iga aasta alguses saab endale midagi lubatud ning sellises suures vaatevinklis võiks öelda, et aasta lõpuks oleme pea kõik soovitu ette võtnud ning kõik on läinud üsna plaanipärast, va. muidugi sauna ehitus. Konkreetsemalt detsembriks on minu eesmärk vähemalt kõikide heade sõpradega korra maha istuda. Üks üritus sai küll aasta algusesse lükatud, kuid küll see ka tuleb! Enim soovingi, et kõik korraldatavad üritused õnnestuks ning saaks veel enne aasta lõpu lähedastele silma peale visata. Üldse detsembrikuu on minu jaoks kuidagi kokkuvõttev kuu – jõulud, laste sünnipäev ja aasta lõpp. Siis kohe on tunne, et tahaks kõikidest koosviibimistest eriliselt osa võtta.

Muidugi teiseks eesmärgiks on jõuluaeg lastele hästi meeldejäävaks teha!  Kaunistame koos kodu, teeme piparkooke, vaatame jõulusaateid/multikaid, toome/ehime kuuse, teeme jõulumemme, muidugi päkapikud jpm. Detsember on vist vaieldamatult üks minu lemmik kuu aastas, nii et kavatseme sellest maksimumi võtta.

PÄKAPIKUD JA/VÕI ADVENDIKALENDRID

Jookseb kolmas aasta, mil otsustasime, et Lenna veel advnedikalendrit ei saa, Nora siis ammugi mitte. Möödunud aastal oli meil Erikuga hoopis oma kalender.. kuid oleme läinud päkapiku teed. Otsustada oli lihtne, sest kaks asja lisaks piparkookidele, kingitustele ja sünnipäevale on nagu liiast ja advendikalendri miinuseks on, et laps sööks sellisel juhul iga päev kommi. Mitte, et selles väikses kommis midagi halba oleks, aga pühade ajal on nii või teisiti suhkru tarbimist kuidagi liiga palju, nii et kuskilt võiks natukene piiri pidada. Päkapiku sussi sisse saan aga omal vabal valikul midagi poetada ja selle aastane varu on juba olemas. Muidugi leiab Lenna sealt ka magusat, kuid mõnel päeval võib ta avastada kas plastiliini, sojajooki, smuutit, väikse päkapiku, peavõru või hoopis midagi muud.

Muideks meil hakkavad päkapikud sel aastal esimesel advendil käima, nii et Lenna on üsna elevil ja saab väga hästi aru, mis toimuma hakkab. Olen ise ka põnevil, sest esimesel päeval leiab ta sealt ühe asjana plasteliini, mida ta eranditult iga päev küsib. “Miks ei ole?”, “miks sa emme ei osta?”… Sel aastal otsustasime ka seda, et päkapikud ei hakka teps mitte iga päev käima ning ka Lennale on selgitatud, et halva käitumise puhul jäävad lapsed kahjuks ilma üllatuseta. Lenna on meil siin viimasel ajal igasugust kino kodus korraldanud, et kindlasti see hakkab olema üks nendest asjadest, millel järge peame.  Igatahes ootan juba homset huviga!

Kõikidele sussidele lasin nimed ka peale tikkida ning kel huvi jõuludeks mõnda muud eset personaliseerida, siis võite ühendust võtta.

2 thoughts on “Blogijate advendikalender: #1 & #2

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga