Beebigrupid facebookis

IMG_3940

Mina olen üks nendest, kes kuulub erinevatesse beebigruppidesse. Lenna ajast beebid2014, detsembribeebid2014 ja ise tegin Tallinna detsembrikatele eraldi grupi, et oleks lihtsam kokkusaamisi organiseerida. Minu arvates on need beebigrupid nii vajalikud!  On ääretult tore teiste sama vanade laste emade/isadega teemakohaseid asju arutada, lugeda teiste rõõmudest ja muredest ning lõppkokkuvõttes, kui ise asjaga kaasa minna, tekib selline omamoodi väike perekond. Näiteks Lenna ajast leidsin ma endale mõned toredad emad, kellega käisime beebide ujumises, kinos, kutsusime sünnipäevale jpm. Oleme praktiliselt peaaegu igal korral samade, tuttavate nägudega kokku saanud. Nüüd selle kuu lõpus kohtume viimase 2.5 aasta jooksul juba kuuendat korda. Kohtunud oleme enamjaolt mängutubades ja fotograafidega, kuid ka käinud teistel emadel külas. Lenna ajal sai ka korraldatud beebide veealune pildistamine, millest võttis osa 30 ema, nii et ei pidanud võõraste emadega liituma, vaid kõik olid omad 🙂 Ja minu meelest on nii vahva, kui ikka aegajalt samad vanemad ja lapsed kokku saavad ning taas imestada saab, kui suureks sõbrad kasvanud on.

IMG_3936

Olin üsna veendunud, et teist nii toredat beebigruppi minu teele enam ei satu, aga näed, vedas ka seekord. Jaanuaribeebides on täpselt sama tore vibe olemas ja selle üle on ainult hea meel. Selge on see, et kõik, ligi 500 ema , sõna ei võta.. kuid need, kes võtavad, nendega on lihtne suhelda. Katsun seekord ka aktiivsem olla ja ühisüritustel kohal käia. Viimati korraldas meil üks tore ema Vabaõhumuuseumis kohtumise beebidega. Kohale tuli 40 ema ja 41 beebit! Pildistamas käisid Fotoraat ja Joanna Jõhvikas.  Nii väga tahaks teiega grupipilti jagada, aga ei hakka 39’lt emalt nõusolekut küsima. Meil käisid vahepeal osad ka juba vee all pildistamas, ning endal ka veel plaanis grupp kokku saada, kuid seda suve lõpu poole, kui Nora tiba vanem.

Noja muidugi mainimata ei saa jätta, kui palju huumorit ja imestust see kirju seltskond pakub.. aga eks see olegi omaette lahe! Minu suur soovitus tulevastele emadele on küll see, et liituge kindlasti! Jääte muidu paljust toredast ilma 🙂

IMG_3946Pildid: Fotoraat

2 thoughts on “Beebigrupid facebookis

  1. Tiina-Laura says:

    Mina kuulun ka jaanuar 2017 beebide gruppi koos sinuga 🙂 väga aktiivselt sõna ei võta, aga tõesti lugeda ja pilte vaadata on nii mõnus 🙂 eks mitusada naist koos ühes grupis ei pruugi nii hästi laabuda. Ma olen kuulnud, kuidas ühes suvegrupis naised hakkasid üksteisele needusi peale panema :S….

  2. Kristel Pukk says:

    Kas 2017. aasta jaanuari beebide grupp on kinnine? 🙂 Olen mõnda aega üritanud facebookist sellist gruppi (erinevate nimede alt) leida, kuid tulutult.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga